BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERING GOEDE TIJDEN, f 11 SLECHTE TIJDEN! INLOOPBIJEENKOMST VOORLOPIG ONT WERP OPENBARE RUIMTE GROOTE MARKT NL DOET GEMEENTE WOENSDAG 25 JANUARI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 2 februari 2012 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6 A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6 B. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Actualisering Beleids plan 2011 -2014Orionis Walcheren. 8.2 Eindverantwoordelijk heid Walstraat-Zuid 8.3 Middengebied fase III 8.4 Verordening Winkeltij den Vlissingen 2012 8.5 Kennisgeving van het Regionaal Zeeuws Crisisplan 2011-2015 van de Veiligheidsregio Zeeland. 8.6 Begroting 2012 NV Zeeland Seaports 8.7 Verordening gunning opdrachten door toe kenning uitsluitend recht 8.8 Wijziging verordening ambtelijke bijstand en fractieondersteuning 2002. 8.9 Wijziging Gemeen schappelijke Regeling GGD 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Inderdaad, dit is de titel van een tv-soap, en daar moet ik steeds aan denken als ik de berichtge- jffl v'n§ over Pr°blematiek met de euro hoor en |pfllpllees- Het wordt steeds meer een soap. Wel hulp A' voor de zwakke euro-landen, geen onbeperkte hulp, hulp onder voorwaarden, wel ophoging van het noodfonds, geen ophoging van het noodfonds, afschrijving op Grieks schuld papier: eerst 20%, dan minstens 50%, dan weer 70%, recent weer 60%. Als u het nog kan volgen, ik in ieder geval niet. Slechte tijden, inderdaad. Zomaar een greep uit de berichten: eigen risico ziektekosten omhoog, minder bijdrage kosten kinderopvang, 600 mensen op straat bij Zalco, miljoenentekort bij Orionis Wal cheren, gemeente Vlissingen moet miljoenen bezuinigen, een kor ting op pensioenen dreigt er aan te komen. Zo kan ik nog wel een poosje doorgaan. U zult zich afvragen: is er niets positiever te mel den? Ik ben het met u eens, ook ik zie liever de zonnige kant van de zaken. Positief is in ieder geval dat de prijzen in de supermarkt de afgelo pen 10 jaar nauwelijks gestegen zijn en dat gesubsidieerde instellin gen (door het korten van subsidies) nu opeens gedwongen worden efficiënter met de hen ter beschikking staande gelden om te gaan. Als positief zie ik ook dat mensen meer gaan waarderen wat ze wel hebben, in plaats van te kijken naar wat ze niet hebben. Dat bedoel ik zeker niet alleen in materiële zin. Het wordt in alle opzichten voor ons allemaal, hoe je het ook wendt of keert, een moeilijk maar zeker ook uitdagend jaar. Ik wens u allen (het is immers nog januari) een positief, gelukkig, voorspoe dig maar bovenal een gezond 2012 toe. Raadslid Tobias Meijers, fractievoorzitter POV Tel.: 0118-462738, e-mail: tminterim@zeelandnet.nl Op 16 en 17 maart 2012 organiseert het Oranje Fonds, samen met dui zenden organisaties in het land, de grootste vrijwilligersactie in Neder land: NL DOET. Deze actie zet de vrijwillige inzet in de spotlights en stimuleert iedereen om een dag/ dagdeel de handen uit de mouwen te steken in zijn of haar omgeving. Klussers Klusser zijn kan op een aantal manieren. Individueel of als groep, binnen of buiten. Halverwege janu ari staat de teller op ruim 4.100 aangemelde klussen, waarvan 2 in Vlissingen waar nog mensen voor nodig zijn! Op de website kunt u zien welke klussen waar te doen zijn. De verzekering van iedereen die meedoet aan NL DOET is de ver antwoordelijkheid van de klusaan- bieder. In de meeste gevallen heb ben vrijwilligersorganisaties al een ongevallen- en aansprakelijkheids verzekering voor vrijwilligers. Klusaanbieders Organisaties die aan deze actie mee willen doen, kunnen zich melden via de website. Een korte omschrij ving van de klus, het aantal en soort vrijwilligers en contactgegevens en uw klus staat erop. Aangemelde klussen komen in aanmerking voor een financiële bijdrage van maxi maal 500,- van het Oranje Fonds. De aanvraagtermijn voor een finan ciële bijdrage loopt tot en met 10 februari 2012. www.nldoet.nl Het voorlopig ontwerp voor de openbare ruimte van de wijk Groote Markt is klaar. Daarom nodigen wij u graag uit voor een inloopbijeenkomst op donderdag 2 februari 2012. U bent tussen 16.30 en 19.00 uur welkom bij L'escaut woonservice, Spuistraat 104 te Vlissingen. informatiestand Bij de informatiestand kunt u het voorlopig ontwerp voor de open bare ruimte en de plannen voor de toekomstige verkeerscirculatie bekijken. Tevens kunt u uw schrif telijke reactie achterlaten. In het voorlopig ontwerp zijn alle straten binnen het gebied Boulevard De Ruyter/Coosje Buskenstraat/Spui- straat/Bellamypark opgenomen. Uw vragen en reacties worden meegewogen bij het opstellen van het definitieve ontwerp. Het defini tieve ontwerp wordt door het col lege van burgemeester en wethou ders vastgesteld (naar verwachting medio april 2012) en ter kennisne ming op de gemeentelijke website geplaatst (www.vlissingen.nl). Bent u op 2 februari 2012 ver hinderd, dan kunt u het voorlo pig ontwerp van 3 februari tot 16 maart 2012 bekijken in het stadhuis of op de website. U kunt tot 16 maart 2012 uw vragen of opmerkingen schriftelijk t.a.v. Gijs Bastiaanssen (projectleider) door geven of via het reactieformulier op voornoemde website. www.vlissingen.nl/ grootemarkt Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sec tor Bestuursrecht van de rechtbank Breda. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voor het indienen van een beroepschrift of een verzoek om een voorlopige voorziening 'is griffierecht ver schuldigd, Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 16 febru ari en 8 maart 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: van Stichting ROAT voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Productweg 10 te Vlis singen. Herroepen besluit woningbouw Ritthem Op 17 oktober 2011 is een informa tieavond georganiseerd in Dorps huis 'Ons Dorpsleven' in Ritthem. Tijdens deze avond zijn de bewo ners van Ritthem en omgeving nader geïnformeerd over de keuze van een potentiële woningbouw locatie op het pèrceel Dorpsweg 13 (aan de achterzijde van de per celen Dorpsweg 15 t/m 27). Geble ken is echter dat woningbouw op het perceel te veel afbreuk zal doen aan het dorpsgezicht van Rit them. Om deze reden zal er geen medewerking worden verleend aan woningbouw op het betreffende perceel. Recentelijk heeft het col lege van burgemeester en wethou ders dit formeel besloten. Bekendmaking EK-voetbal Wij hebben besloten op grond van art. 4.1 van de Algemene plaatse lijke verordening voor Vlissingen 2009 collectieve feestdagen aan te wijzen voor geheel Vlissingen tijdens wedstrijden van het Neder lands elftal op het EK-voetbal. Dit besluit regelt afwijking van beper king van geluid- en trillinghin- der, gebruik van televisies e.d. op terrassen en ontheffing van slui tingstijden. Het volledige besluit ligt van 26 januari t/m 7 maart 2012 ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Kruger straat 1. U kunt het ook down loaden van www.vlissingen.nl/ publicaties. Bezwaar en beroep Bezwaar en beroep staan open voor de ontheffingen sluitingstijd en de later te geven vergunningen voor activiteiten op de terrassen. Rechtsmiddelen Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indie nen van een bezwaarschrift bij ons college. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorts kan de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, indien u bezwaar hebt gemaakt, op uw verzoek een voorlopige voor ziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. U moet dan een afschrift van uw bezwaarschrift bij het verzoekschrift om een voorlo pige voorziening overleggen. Bekendmaking vaststelling Algemene subsidieverordening Vlissingen 2012 en intrekking Deelverordening Godsdienst onderwijs Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 15 december 2011 heeft besloten tot: Het vaststellen van de Alge mene subsidieverordening Vlis singen 2012 Het intrekken van de Veror dening tot regeling van de vergoeding voor het geven van godsdienst- en vormings onderwijs op de openbare en bijzonder neutrale scholen voor gewoon en buitengewoon lager onderwijs in de gemeente Vlissingen. De Algemene subsidieverordening Vlissingen 2012 ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 25 januari 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Het pompgebouwtje aan het Perrydok is steeds verder klaar. De glazen buitenkant is zeker een blikvanger. Ook de overige werk zaamheden rondom de restauratie van het Dok vorderen. Het ziet ernaar uit dat in de zomer alle werkzaamheden afgerond zijn. www.scbeldekwartier.nl

de Faam | 2012 | | pagina 11