r www.middelburg.nl r Koos Schouwenaar stopt als burgemeester Baggerwerkzaamheden havens Middelburg Informatieavond gebruik AED Sint Laurens Hoe vergroot ik mijn netwerk? Opening Belvedère-project in Nieuw- en Sint Joosland i Afsluiting kruising Buitenruststraat - Segeerssingel Commissievergaderingen in januari porthos Themamiddag voor mantelzorgers Altijd actueel: de-faam.nl woensdag lé januari 2012 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. www.middelburg.nl Het eerste project uit het Belvedère-rapport is afgerond: de herinrichting van de Zaagmolendijk, Nieuwlandseweg en Veerdam in Nieuw- en Sint Joosland. Vanuit het project Belvedère zijn inrichtingsplannen gemaakt voor de wegen en kernen die door de nieuwe N57 met minder verkeer te maken krijgen. Bij deze ontwerpen is gelet op het landelijke karakter en de ge schiedenis van de plek. Op donderdag 26 januari bent u vanaf 16.00 uur welkom op de Veerdam voor de officiële opening met wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg, gedeputeerde Kees van Beveren van de Provincie Zeeland en lid van het dagelijks bestuur van waterschap Scheldestromen Sophie van 't Westeinde. De aanleg van een verkeersplateau op het kruispunt van de Segeerssin gel en de Buitenruststraat is maandag gestart. De woningen en kantoren zijn tijdens de werkzaamheden gewoon met de auto bereikbaar. De Buitenruststraat is alleen bereikbaar via de Vrij landstraat. Het ongemak dat de afsluiting met zich meebrengt zal tot een minimum beperkt worden. Het werk is, afhankelijk van het weer, over twee weken klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 52 11. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen'besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 30 januari. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert vanavond (woensdag 18 januari). Op de agenda staat het beleidsplan 2011-2014 van Orionis Wal cheren en de ruimte- en inrichtingseisen voor peuterspeelzalen. De com missie Ruimte komt op maandag 23 januari bij elkaar. Zij gaan het hebben over: bouwplan Zuidsingel vaststellen herziening exploitatieopzetten Essen- velt, Groenboulevard Essenvelt en Groenboulevard Reijershove en presen tatie Plein 1940. De vergadering van de commissie Algemeen Bestuur, die gepland stond voor dinsdag 24 januari, gaat niet door en zal worden ge combineerd met de vergadering Maatschappelijke Zaken van 18 januari. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrok ken te zijn. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81 De bijeenkomsten zijn openbaar. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middel- burg.nl via de banner "vergadering gemeenteraad". De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in xle hal van het stadskantoor. Koos Schouwenaar heeft bekend gemaakt dat hij per 1 mei vertrekt als burgemeester van de ge meente Middelburg. Na ruim tien jaar als burgemeester van Middel burg, stopt hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De burgemeester blijft met zijn gezin in Middelburg wonen. Details over de afscheidsreceptie leest u binnenkort op deze pagina. Foto's: Aart van Belzen Als onderdeel van de sanering van het Kanaal door Walcheren, starten binnenkort de baggerwerkzaamhe den in de havens van Middelburg. Als eerste zijn de Fittinghaven en de Dokhaven aan de beurt. Daarna starten gelijktijdig de baggerwerk zaamheden tussen de Spijkerbrug en de Koningsbrug en in het Prins Hendrikdok. Weer een aantal weken later wordt het gebied van de Koningsbrug tot de rechtbank gebaggerd. Bedoeling is dat de werkzaamheden in de havens uiter lijk 30 april 2012 zijn afgerond. Informatieavond omwonenden Direct omwonenden van de ge noemde havens hebben van Rijkswa terstaat een uitnodiging ontvangen voor de informatieavond op maan dag 23 januari aanstaande. Tijdens de avond lichten Rijkswaterstaat en aannemer Boskalis de werkzaamhe den toe. Locatie is het kantoor van Rijkswaterstaat. Bezoekers wordt vriendelijk verzocht een geldig legiti matiebewijs mee te nemen. Reden sanering De baggerwerkzaamheden wor den uitgevoerd om met koper ver vuild slib te verwijderen uit het kanaal. De kopervervuiling komt van de voormalige Vitrite-fabriek die in de jaren '40 en '50 volgens vergunning proceswater heeft ge loosd op het Kanaal door Walche ren. Dë sanering richt zich op het tegengaan van verspreiding van koper naar het oppervlaktewater en naar relatief schone delen. Hierdoor verbetert naar verwach ting de waterkwaliteit en daar zal het ecosysteem in het hele kanaal van profiteren. Foto's: Aart van Belzen Door de komst van een AED (defi brillator) in het Hof Popkensburg en wijkcentrum Het Getij, komt er voor bewoners van de Stromen- wijk en Sint Laurens een informa tieavond over het gebruik ervan. Deze wordt georganiseerd door de EHBO vereniging van Sint Laurens, in samenwerking met de dorpsver eniging. De gratis voorlichtings avond wordt gegeven in wijk centrum Van Cittershoff, aan de Van Cittersstraat 64, voor volwas senen op donderdag 26 januari van 20:00 tot 22:00 uur en voor jongeren op dinsdag 7 februari van 19:30 tot 21:30 uur. Voor vragen kunt u terecht bij R. Schout, EHBO, tel. (0118) 628818, of Anneke de Pagter, Dorpsvereniging, tel. (0118)612714. //A Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het'loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Hüurdersver- eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 7514 00. Op 14 februari, van 13.30 tot 15.30 uur, is er een bijeenkomst voor mantelzorgers die graag hun netwerk willen vergroten. Als mantelzorger ben je vaker aan huis gebonden. Daardoor kun je contacten verliezen. De kring van men sen rond je, je netwerk, wordt dan steeds kleiner. In de bijeenkomst gaan we aan de slag om zicht te krijgen op het huidige netwerk. We kijken welke stappen je kunt nemen om het netwerk te verstevigen en/of uit te breiden. Deskundige vrijwillige netwerkcoaches helpen de deelnemers hierbij. De bijeenkomst vindt plaats in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Aanmelden kan telefonisch via (0118) 46 88 90. Zie ook www.porthos.nl.

de Faam | 2012 | | pagina 9