f Nieuwjaarsreceptie druk bezocht r r r r Staandehoudacties komen er weer aan Gemeente haalt kerstbomen op mm Afronding restauratie kademuur 2012 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 januari 2012 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. www.middelburg.nl Op niets nog, rust een zegen, lijkt het Het zomert nat en wintert grauw De aarde voelt ontgroend, als reikt het zonlicht niet meer waar het stralen wou Ons zilte land, een mist bestrijkt het En fluistert ons een vrees om have En goed, een laatste oordeel, reikt het Een kille hand waarin ons hart begraven Geen baan wellicht, geen huis .meer morgen Zo lang gespaard, al dat harde werk! We zinken weg in onze zorgen En brengen offers aan onze nieuwe kerk De goden van de pers voorspellen Dood en doem in elke week Gloeien op als in Dante's hellen Dé zondaars, de zonden, de laatste preek In heel de schepping vind je niet Een schepsel zo van vrees doordrongen Maar nergens ook wordt in ieder lied Geluk en liefde zo bezongen! Wij zijn een vreemde, vreemde soort Gedijen tussen lief en leed Het kind in ons weet hoe het hoort Maar eens volwassen, en je vergeet Zie leven als een kind, en strijk het Maak al wat wenselijk is waar Heb je zorgen lief met lef, en kijk! Het Wordt een mooi, een menselijk jaar! - Voorgedragen door stadsdichter Henri Looymans tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van de gemeente Middelburg op zaterdag 7 januari. De komende drie maanden worden in de gemeente de jaarlijkse staande houdacties gehouden om weggebruikers bewust te maken van hun rijge drag in 30km zones. Als een van de meest kwetsbare groepen verkeersdeelnemers, eisen kinderen de hoofdrol op tijdens de staandehoudacties. Tijdens de acties spreken zij zoveel mogelijk weggebruikers aan. Met meet gegevens van de politie zullen ze bestuurders met correct rijgedrag bedanken en mensen die te hard rijden heenzenden met een gele kaart en berisping op zak. De limiet van 30 km zones wordt in praktische zin bereikt door bijvoor beeld drempels en wegversmallingen, maar het is daarnaast belangrijk dat het idee leeft bij de bestuurder. De jaarlijkse acties helpen de be wustwording onder weggebruikers te vergroten. De staandehoudacties worden georganiseerd in samenwerking met lo kale basisscholen, verkeerspolitie Zeeland en Veilig Verkeer Nederland. Tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente tegelijk met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door mid del van ondergrondse afval containers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 13 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Ongeveer vijfhonderd Middelburgers brachten afgelopen zaterdag een bezoek aan de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie in het stadhuis aan de markt. Naast een nieuwjaarstoespraak van onze burgemeester en een ge dicht van de stadsdichter, konden bezoekers ook alles te weten komen over Bike Friendly Cities, het project ter verbetering van de fietsvriendelijkheid van Middelburg. Daarnaast presenteerde Jeffrey Telussa zich als sportambassadeur voor Middelburg. Foto's: Aart van Belzen Begin vorig jaar gaf voormalig wethouder Frank Streng de officiële start voor de restauratie van de kademuur aan de Rouaansekaai. De werkzaamheden zijn bijna afgerond. Nadat het eerste deel richting de Bellinkbrug vorig jaar mei was afgerond, werd er in september gestart met het laatste deel richting de Spijkerbrug. Deze fase van de restauratie is bijna voltooid. De tijdelijke verkeerslich ten, die voor een groot deel in 2011 voor verkeershinder zorgden zijn al verdwenen. Gedurende de tijdelijke waterstandverlaging van eind januari tot en met februari wordt de laatste hand gelegd aan het onderste deel van de kademuur. De verwachting is dat na deze werkzaamheden het totale project kan worden opgeleverd en Middelburg weer een mooi stuk gerestaureerd kademuur rijker is. Bouwgroep Peters heeft het werk uitgevoerd. Het project is aangemerkt als leerlingbouwplaats bij het Restauratie Opleidings Project van Fundeon. In samenwerking met cliënten van Orionis stimuleert dit project re-integratie en werkgelegenheid. Foto: Aart van Belzen Tijdens de restauratie werden de beschermde planten, die in de loop van de tijd groeiden in de voegen van de kademuur, terug gezet. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9