r V Commissievergaderingen in januari Het woord aan raadslid Mathieu Meijs Fietsenopruimactie rond station en stadhuis Burgernet INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG actueel: de-faam.nl woensdag 11 januari 2012 De Faam pagina 8 Als nestor van de gemeenteraad en in het bijzonder als raadslid van de WD-fractie wens ik U allen een goed en gezond 2012 toe. Wellicht mag ik U deze wens op een van de traditionele nieuwjaars recepties in onze regio persoonlijk overbrengen. Recepties met toespraken, waarin wordt teruggeblikt en vooruitzich ten van het nieuwe jaar worden gehouden. Vooral de vooruitzich ten zijn op zijn zachts gezegd min der optimistisch voor 2012. Het wordt een jaar met veel uitdagin gen. Een uitdaging die appelleert aan onze creativiteit om met min der financiële ruimte toch een maximale prestatie te verwezenlij ken. Met de vastgestelde ombui gingsnota 2012-2015 (lees bezuinigen) heeft de raad al keu zes gemaakt om een financieel gezonde gemeente te blijven. Het valt niet mee om keuzes te maken. O.a. voor openbaar groen heeft de WD bij amendement on dersteund door de SGP en LPM een andere keus willen maken. Wij vinden het merkwaardig dat we geen steun hebben gekregen van de linkervleugel van onze raad. Foto: Jan Koole Jammer, want wij zijn nog steeds van mening dat het openbaar groen ook een visitekaartje van de gemeente is. Wij achten het onge wenst om de voorgestelde bezuini ging daarvoor volledig door te voeren. De muziek zit er weer in. Door een amendement van de WD, on dersteund door LPM, is in het defi nitieve ontwerp van het nieuwe theater de orkestbak met een ruime raadsmeerderheid meege nomen. Een theatergebouw met de daarbij behorende faciliteiten geeft de mogelijkheden tot programmeren van het cultureel aanbod. Zonder orkestbak betekent dat er een ver schraling van het aanbod voor ten minste 40 jaar geaccepteerd wordt. Dit betekent geen opera, operette, musical, ballet en gro tere experimentele opvoeringen met orkesten of grote muzieken- sembles. Ook toekomstige thea terontwikkelingen en het houden van festivals worden eveneens ge blokkeerd. De huidige Stads schouwburg heeft een orkestbak die nog in 2007 gerenoveerd is. Een definitief ontwerp met een theatertoren met de 50 trekken en de grootte van het toneel doet recht aan een bredere program mering. Vandaar dat de orkestbak essentieel is. Een latere toevoe ging is niet mogelijk. Mathieu Meijs raadslid WD mathieu.m@kpnplanet.nl Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die na telefonische af spraak, telefoonnr. (0118) 67 57 41, ophalen tegen contante beta ling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebewijs en pas sende fietssleutel. De (bromfiet sen zijn ondergebracht bij de gemeente loods aan de Klevers- kerkseweg (achter de Voedsel- bank). Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen tijdens kantooruren met de backoffice Parkeerbeheer van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 57 41. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommis sies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsverga dering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 30 januari. De commissie vergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 18 januari. Op de agenda staat het beleidsplan 2011-2014 van Orionis Walcheren en de ruimte- en inrichtingseisen voor peuterspeelzalen. De commissie Ruimte komt op maandag 23 januari bij elkaar. Zij gaan het hebben over het herzien van de exploitatieopzetten Essenvelt, Groenboulevard Essenvelt en Groen- boulevard Reijershove. De vergadering van de commissie Algemeen Bestuur, die gepland stond voor dinsdag 24 januari, gaat niet door en zal worden ge combineerd met de vergadering Maatschappelijke Zaken van 18 januari. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrok ken te zijn. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54'82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middel- burg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken .liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. In november is Burgernet in Zeeland officieel in gebruik genomen. Burger- net is een telefonisch netwerk, waarbij deelnemende burgers door politie ingeseind kunnen worden om mee te helpen met zoekacties. U kunt hierbij denken aan verdachte of vermiste personen of voertuigen. De deelnemer krijgt op zo'n moment een melding via telefoon of SMS. Logischerwijs be paalt het aantal deelnemers de effectiviteit van het lokale netwerk. Hoe meer ogen, hoe meer er gezien wordt. Burgernet heeft zich ondertussen al in verschillende gemeenten bewezen. In Delft kon een vrouw dankzij Burgernet snel teruggevonden worden, in Gro ningen is een overvaller gepakt, en in Stavoren redden vrijwilligers een man dankzij een oproep via Burgernet voor mensen die met een AED kunnen om gaan. In Zeeland is Burgernet tot nu toe ingezet in vier vermissingszaken. Ook u kunt een bijdrage leveren aan de veiligheid van onze samenleving. Aanmelden voor Burgernet kan nu via de website burgernet.nl. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Bierkaai/Bellinkstraat gelegen parkeervak, behalve voor de ge handicapte waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 23 februari 2012 bij burgemeester en wethouders be zwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd be zwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voor lopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzienin genrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter in zage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvra gen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidings procedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bachtensteene 14/18: bouwen woonzorgcomplex (21-12). Elzenlaan 4: sloop deel bestaand schoolgebouw en nieuwbouw schoolgebouw (21-12). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Oostperkweg 9 en 11: sloop bedrijfsgebouwen en woning (4-1). Veersesingel 192: wijzigen ge vels aanbouw achterzijde (4-1 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VOORBEREIDING BESTEMMINGS PLAN MOLENWATERPARK EN THEATER Zoals bepaald in artikel 1.3.1. van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt bekend gemaakt dat voor het Molenwater in Middelburg ter plaatse van de huidige Schouwburg en het voormalige Miniatuur Walcheren een nieuw bestemmingsplan wordt voorbe reid. Het bestemmingsplan vervangt het voor betreffende gronden geldende bestemmingsplan en voorziet in een ju ridisch planologische regeling voor het realiseren van een stadspark "Het Mo lenwaterpark" met daarin een theater, cultuur en een parkeervoorziening. Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen het bestemmings plan naar voren te brengen. Ook wor den nog geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voorne men. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het voorontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage ad worden en is dan ook te gelegd Bekijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een voorontwerpbestemmings plan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in ae Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze voor aankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid tele foonnummer (01 18 - 67 52 36). In de week van 16 januari wor den de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station en het stadhuis in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beu gels staan. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen gepar keerd. Bij het station zijn hierdoor perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten on dervinden hier hinder van. Het aantal fout geparkeerde (brom)fietsen rondom het stad huis neemt fors toe. Hierdoor neemt ook de overlast toe en komt de ver keersveiligheid in Foto: Aart van Belzen gevaar.

de Faam | 2012 | | pagina 8