Angst voor tarieven van de tandartsen 't ZANDDORP Jouw wensen onze zorg Win een waardecheque voor Canvas Holidays ter waarde van 350 euro Landelijk adverteren? (a.c/e(pU< Klik en win "Het wordt beter kiezen voor uw tanden" ELKE ZATERDAG GEOPEND VAN 10.00-14.00 UUR. Diverse kachels brandend opgesteld Andere dagen op afspraak Wij zijn leverancier van o.a. de merken NIEUW: Contura Handöl Mors0 Wanders Jacobus Anyfire Haarden 'Minder moe bij kanker' Solidariteits-fonds Houtkachels Speksteenkachels Elektrische haarden Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 11 januari 2012 De Faam pagina 7 www.deweekkrant.nl/actie Tandartsen hebben vanaf 1 januari hun tarieven aange past. Vanaf die datum mag de mondzorg vrije tarieven hanteren. Voorheen waren die landelijk vastgesteld. Tandartsen krijgen meer ruimte voor het leveren van kwaliteit, innovatie en meer communicatie met de patiënt over de te voeren behande ling en de kosten. Onder het motto 'Het wordt beter kiezen voor uw tanden.' Gerard van der Hoeven Middelburg Direct na de invoering van de nieuwe tarieven werd al kri tisch gereageerd op deze ont wikkelingen. Sommige tand artsen gooiden de prijzen van behandelingen flink omhoog en zo ontstonden verschillen. Tandartsplein, een landelijk in formatief Tandheelkundig Plat form vindt het bij monde van Sebastiaan van Wemmeskerken nog te vroeg voor kritiek. "Na vergelijking van 700 tandart senpraktijken ontstond er ophef over de prijsverschillen. Je moet zo'n 2500 praktijken doorlich ten voor je een goed zicht hebt op de ontwikkelingen. Het gros van de onderzochte tandart sen heeft de hoogte van hun behandelkosten iets aangepast door een inflatiecorrectie." Hij vindt het nog te vroeg voor het trekken van conclusies. Toch heerst bij de consument .tand artsangst, betreft een mogelijke prijsstijging. Uit een enquête van Tandartsplein vreest 90% van de Nederlanders voor een prijsstijging. De Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde verwacht geen grote prijsstijging. Volgens hen zullen tandartsen de relatie met hun patiënten niet op het spel zetten door onverantwoor delijke prijzen. Van Wermers- kerken van Tandartsplein ad viseert patiënten om informatie te vragen bij hun tandarts. "Die kan dan zijn tarief onderbou wen". Hij verwacht ook niet dat mensen sneller naar een andere tandarts zullen gaan omdat die qua behandeling iets goedkoper is. "Veel mensen hebben toch een vertrouwensrelatie met een tandarts. Als deze goed is zullen de mensen niet snel een switch maken voor een paar tientjes." De patiënten mogen dan te genwoordig wat betreft tand heelkundige zorg toepasselijk gezegd 'mondiger' zijn gewor den, een rondje langs Walcherse tandartsen levert weinig op. De meeste tandartspraktijken hou den de kiezen stevig op elkaar en willen niet reageren. Het Centrum voor Tandheelkunde Hét platform voor nationale ad verteerders! Massabereik én optimale geografieche segmen tatie. Crossmediale oplossingen op maat via print en online. www.wegenermediaadverteren.nl Patiënten kunnen in de wachtkamer of op de website de nieuwe tarieven vinden. FOTO: P.R. Walcheren laat weten het ont zettend druk te hebben en de wachtkamer vol zit. Zij wijzen op het feit dat op websites of in de wachtkamer de nieuwe tarie ven voor tandheelkundige hulp staan. Ook bij navraag bij een Vlissingse tandarts krijgt uw verslaggever nul op rekest. Het is druk in de praktijk en praatjes vullen geen gaatjes. Tariefsverhoging bij de tandartsen Nederland telt zo'n 8000 tandartsenpraktijken. Zij hanteren sinds 2012 vrije tarieven. Volgens zorgverze keraar VGZ zorgt dat na on derzoek bij 200 tandartsen voor een tariefsverhoging van 10%. Het is overigens een experiment voor de pe riode van drie jaar. Minister Schippers gaat de resultaten in de 'gaten' houden. Stichting Philadelphia Zorg is een landelijke organisatie voor mensen met een verstandelijke beperking die zorg en/of ondersteuning nodig hebben. Vanuit een christelijke visie willen wij er aan bijdragen dat mensen met een verstandelijke beperking het beste uit zichzelf kunnen halen. Philadelphia Zorg Zuidwest biedt onder steuning op het gebied van wonen, dag besteding, leer-/werktrajecten, logeren en ambulante begeleiding. Wij hebben o.a. locaties in Heinkenszand, Zoutelande, Koudekerke, Middelburg, Goes, Terneuzen en Vlissingen. Heeft u vragen, of wilt u de mogelijk heden bespreken die wij binnen Zuidwest kunnen bieden? Dan kunt u bellen naar (0118) 61 71 22. PHILADELPHIA ZORG ZUIDWEST T (0118) 61 71 22 E zuidwest@philadelphia.nl www.philadelphia.nl/zuidwest Het beste uit jezelf Kieverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 Einfo@zanddorp.nl www.zanddorp.nl zwmofa Handöl 52T Contura 850 *- i Vermoeidheid is één van de meest voorkomende klachten na de behandeling van kanker. Naar schatting 25% van alle kankerpatiënten heeft nog jaren na de medische behandeling last van ernstige vermoeidheid, die het dagelijks leven vaak nadelig beïnvloedt. Er is goed nieuws voor (ex)kankerpatiënten die kampen met ernstige vermoeidheidsklachten: de online therapie www.mindermoebijkanker.nl biedt een concrete oplossing. Deze online therapie is ontwikkeld door het Helen Dowling Instituut (HDI). Tussen november 2009 en november 2011 zijn 315 men sen gestart met de therapie. Liefst 80% van alle deelnemers blijkt na afronding van de therapie minder vermoeid te zijn. Maar nog belangrijker: 50% is zelfs helemaal niet meer moe. De deelne mers geven de therapie gemiddeld een rapport cijfer 8,1 en 98% zou de therapie aan anderen aanraden. Het is zeer toegankelijke hulp: iedereen kan de therapie gewoon thuis achter zijn/haar eigen computer kan volgen op het moment dat het hem of haar het beste uitkomt. De resultaten zijn nog beter dan het HDI verwachtte. De online therapie duurt 9 weken. Deelnemers hebben een persoonlijke webpagina, waarop elke week een nieuwe reader, oefeningen (mp3-bestanden), op drachten, een dagboek en feedback van de eigen therapeut is te vinden. HDI-therapieën worden vergoed via de basisverzekering. Vanaf 1 januari 2012 geldt een, door de overheid verplichte eigen bijdrage van €200 voor tweedelijns GGZ-be- handeling. Voor mensen die dit niet kunnen opbrengen heeft het HDI een solidariteitsfonds. Meer info: www.hdi.nl (Bron: HDI). Eén op de vier mensen met kanker heeft behoefte aan professionele psychische zorg, naast of na de medische behandeling. Mensen kunnen daardoor beter omgaan met hun nieuwe leefsituatie. Het Helen Dowling Instituut (HDI) in Utrecht heeft als eerste GGZ-instelling in Nederland een 'Fonds Eigen Bijdrage', zodat mensen met kanker, die zich de verplichte eigen bijdrage echt niet kunnen veroorloven, toch de psychische hulp krijgen die zij nodig hebben. Het HDI biedt professionele (on line) psychologische hulp aan kankerpatiënten en hun naasten, verricht wetenschappelijk onderzoek en biedt het scholing aan zorg- en hulpverleners in de oncologie. Info: www.hdi.nl/fondseigenbijdrage (Bron: HDI

de Faam | 2012 | | pagina 7