Huis Co Uitverkoop Fiscale oppepper kan woningmarkt openen AM www.de-faam.nl Minder uitkeringen FNV bouw wil snelle actie kijk voor meer informatie op www.woneninbestevaer.nl lamsnrzomsn ujaax Appartementen, herenhuizen en stadswoningen Tot rust komen in hartje Vlissingen Op loopafstand van strand en boulevard Exclusieve penthouses met prachtig uitzicht Wonen aan het water Met eigen parkeergelegenheid op locatie TOmyyu Rimini «üiftil Als huurders al meer dan een jaar een huis van een woning corporatie huren, moeten zij. dat huis kunnen kopen. Dat staat in een wetsvoorstel, dat minister van Binnenlandse Zaken Spies voor advies vlak voor Kersmis naar de Raad van State heeft gestuurd. De huizen van de corporaties worden bewoond door een veel grotere groep mensen dan voor wie zij zijn bedoeld: 2,4 miljoen tegen 1,9 miljoen. Het plan moet het eigenwoningbe- zit bevorderen en geld opleve ren voor investeringen door de corporaties. Corporaties zien het plan niet zitten. Het zou slecht zijn voor de volkshuis vesting. Want corporaties kun nen dan zelf niet meer bepalen welke woningen zij willen verkopen en welke niet. Het risico zou dan ook groot zijn dat de beste woningen worden verkocht en de slechtste over blijven voor de sociale verhuur. Ook kunnen geen garanties meer worden gegeven dat er voldoende woningen beschik baar blijven voor de laagste inkomens. De Amster damse woningcorporatie noemt het kabinetsplan dan ook onrealistisch, want in Amsterdam is de afgelopen jaren gebleken dat zit tende bewoners amper hun woningen kopen, ook als zij een aanbod krijgen. Ook' de gemeente Amsterdam is niet blij met de plannen. De gemeente is het eens met het kabinet dat het eigenwo- ningbezit moet toenemen en daar is de gemeente zelf al mee bezig. Steeds minder Nederlandse huishoudens zijn volgens gegevens van het CBS vier jaar of langer afhankelijk van een uitkering. In 2010 waren het er 855.000, 40.000 minder dan in 2009. Vooral eenou dergezinnen met uitsluitend minderjarige kinderen ën huishoudens met een niet- westerse hoofdkostwinner zijn relatief vaak sterk af hankelijk van een uitkering. In de groep eenouderge zinnen was de afname het sterkst. Tussen 2004 en 2010 nam het percentage met 7% af naar 16%. Het kabinet mo„et snel ingrijpen om te voorkomen dat de bouwsector stilvalt. Dat kan door het opnieuw verlagen van de btw, het naar voren halen van investeringen in publieke voorzieningen en verduur zamen van de woningvoor raad. Dat schrijft FNV bouw in een brandbrief aan de Tweede Kamer. Voor uitlopend op een breder pakket aan maatregelen voor de hele economie, pleit de FNV voor een stimu leringspakket dat op korte termijn moet ingaan. Het plan van het CDA om het aflossen van de hypotheek schuld fiscaal meer te stimu leren, valt in goede aarde bij staatssecretaris Frans Weekers (Financiën). "Daar is niks mis mee," zei de staatssecretaris op donderdag 22 december vorig jaar in het radioprogramma Dit is de Dag. Weekers kondigde ook aan dat hij de mogelijkheden gaat bekijken, maar wees er wel op dat er geld voor gevonden moet worden. Toen het CDA de dag ervoor met het voorstel kwam, hield minister Jan Kees de Jager (Financiën) zich nog op de vlakte. Een meerderheid in de Tweede Kamer is het met coalitiepart ner, het CDA, eens dat de particuliere hypotheekschuld erg hoog is in ons land en dat aflossen gestimuleerd zou moeten worden. Weekers gaf toe dat de woningmarkt op slot zit en een oppepper kan gebruiken, maar herhaalde dat wat hem betreft niet aan de hypotheekrenteaftrek gemor reld wordt. Dat zou volgens hem het slechtste zijn om te doen, nu burgers door de eco nomische tegenwind al weinig zekerheden hebben. Vicepremier Maxime Verha gen zei eerder dat er in het voorjaar bij de discussie over nieuwe noodzakelijke bezui nigingen geen 'heilige huisjes' meer kunnen zijn. AM Zeeland Axelsestraat 2a,Terneuzen info@amzeeland.nl tel. 0115-618 360 M A K E L A A R D I J Bert Bimmel Makelaardij Badhuisstraat 16, Vlissingen makelaar@bertbimmel.nl tel. 0118-414 014

de Faam | 2012 | | pagina 46