Implantaatbehandeling rotsvaste oplossing voor gebitsproblemen TANbARTSPRAKTIJK 'bE OUbE VEST Zaterdag 14 januari van 10:00 tot 15:00 uur Tandartspraktijk 'De Oude Vest- Veersesingel 45 - Middelburg - T 0118 - 63 56 88 - info@tp-deoudevest.nl Alle bezoekers ontvangen een leuke attentie! Indien u zich zaterdag 14 januari inschrijft voor een klikgebit ontvangt u van ons mondzorgcentrum een tegoed t.w.v. 100,- aan gebitsverzorgingZ-verzorgingsproducten*. Een tandimplantaat is een zeer elegante, functionele én blijvende oplossing. Een tandimplantaat met een kroon of brug voelt aan als uw eigen tanden. Tandimplantaten worden geplaatst door tandartsen, kaak- chirurgen of implantologen. Uw tandarts geeft advies, afgestemd op uw situatie, over het plaatsen van tandimplantaten. Wat is een implantaat? Een implantaat is een schroefje, gemaakt van titanium, dat het lichaam gemakkelijk accepteert. Het vervangt de tand wortel en wordt in de kaak aangebracht. Hierop wordt een kunstelement (b.v. kroon) geplaatst. In 2-6 maanden vormt zich nieuw botweefsel en tandvlees om het schroefje en is het implantaat net zo stevig verankerd als een natuurlijke tandwortel. Titanium tandimplantaten gaan tientallen jaren mee. Mogelijkheden Ontbrekende tanden/kiezen zijn geen fraai gezicht. Bovendien heeft men verminderd kauwvermogen en kunnen de buurtanden gaan verschuiven en/of uitgroeien. Implantaten met een kroon zijn een mooie blijvende oplossing. Dat geldt ook voor een brug of wanneer je kaak ernstig is geslonken. Zelfs een volledige kunstprothese kan - door middel van een kliksysteem - geplaatst worden op implantaten; het zgn. klikgebit. Op het implantaat worden één of meerdere kunstelementen geplaatst. De kunstelementen zijn gemaakt van vol keramisch materiaal of van metaal gegoten met een keramische toplaag. Voordelen Een implantaat biedt veel voordelen. Om een gewone kroon of brug te plaatsen, zijn gezonde tandwortels noodzakelijk. Soms worden ook gezonde 'buurelementen' behandeld, terwijl deze in geval van implantaten met rust worden gelaten. Een gedeeltelijke of gehele kunstprothese (plaatje of kunstgebit) kan los gaan zitten, er kan voedsel onder komen en het kaakbot kan slinken. Smaak en spraak zijn verminderd en er ontstaan gemakkelijk zweertjes en blaasjes in de mond. Bij implantaten in combinatie met een kunstprothese is er een vaste constructie, waarbij spraak en smaak behouden blijven. Het geheel voelt aan als je eigen tanden en ziet er fraai uit. Problemen Wanneer u met gezondheidsproblemen kampt (suikerziekte, ernstige botontkalking, na bestraling in het hoofd- en halsgebied, etc.) dient er altijd overleg te zijn tussen uw behandelend specialist en de Tandarts- Implantoloog. Voor het plaatsten van tandimplantaten dient de patiënt volwassen te zijn (uitgegroeid). Er is geen maximum leeftijd. v Behandeling Net als bij een kroon op een natuurlijk element, worden er afdrukken van het gebit gemaakt. Vaak krijgt u eerst een tijdelijk en later een definitief kunstelement op het implantaat. Soms maakt men door middel van een CT-scan vooraf een 3D gebitsmodel van het uiteindelijke resultaat. Het aanbrengen van een tandimplantaat gebeurt tijdens een kleine operatieve ingreep (kan onder lokale verdoving). Pijnstillers en spoelen met een mondontsmettend middel volstaan. Na zeven dagen komt u terug voor controle en het verwijderen van de hechtingen. Het implantaat heeft ongeveer 2 tot 6 maanden nodig om in te bedden in de kaakholte. Hierna wordt het definitieve kunstelement geplaatst. Nazorg Goede algehele mondhygiëne en halfjaar lijkse controle zijn een voorwaarde. Vergoeding van een klikgebit door de zorgverzekering Vergoedingen uit de basisverzekering zijn regelmatig aan verandering onderhevig. Voor actuele informatie hierover adviseren wij u uw polis na te kijken en/of contact op te nemen met uw eigen zorgverzekeraar. Algemene informatie vindt u op w ww.tandvitaal .nl Tandartspraktijk 'De Oude Vest' werkt samen met vrijwel elke Nederlandse zorgverzekeraar. OPEN DAG Bent u ook toe aan een stralende lach? Tijdens onze open dag kunt u een kijkje nemen in onze praktijk en beantwoorden wij graag uw vragen. Wij geven u uitleg over het klikgebit, de behandel-wijze en de vergoedingen door de zorgverzekeraars. U bent van harte uitgenodigd om eens vrijblijvend bij ons binnen te lopen! De koffie staat klaar! 'U ontvangt deze na plaatsing van het klikgebit. Alleen geldig bij inschrijving op 14 januari 2012. Déze actie is niet geldig in combinatie met. andere acties en/of kortingen.

de Faam | 2012 | | pagina 38