krant .ni Mondia scholen Maandag is het 'blue monday' dl combSe Nieuw onderwijsproject Jarige mevrouw Jonkheer (89) Win een reis of ga naar de Huishoudbeurs; plaatsje mooiste winterfoto op deweekkrant.nl Woensdag 11 Januari 2012 Fusie Nehalennia Scheldemond JANUARI VOORDEEL BIJ STEUTEL! I STEUTEL 1» BROO www.grandcafebrooklyn.nl KLYN twitter: @gcbrooklyn Bouw sporthal vooruit LAATSTE RONDE SCHOENEN VANAF RUITERSPORTAFDELING 10f-// TAX FREE DAGEN 3 yvo- De Faam Jaargang 113 Nummer 2 Oplage 54.435 Theatergroep Duinart speelt zaterdag 14 januari de première van het stuk 'Koppen dicht!' Twee toneelstukken voor de prijs van één, in deze tijd een prachtige deal. Een klucht met veel gedoe en deuren en daar omheen een tragikomedie. Dit toneelstuk zorgt overal ter wereld voor een lachsucces. Lees meer op onze uit-pagina. foto: p.r. Het Zeeuwse voortgezet onderwijs heeft er sinds 1 januari dit jaar een sterke organisatie bij. Minister Van Bijsterveld heeft toestem ming gegeven voor de bestuurlijke fusie tussen Ne halennia SSG in Middelburg en het Scheldemond College in Vlissingen.Samen vormen zij de Mondia Scholengroep. Ellen De Vriend Vlissingen "De fusie maakt het mogelijk, het onderwijsaanbod van de beide scholen en de kwaliteit daarvan ook in de toekomst te behouden en te versterken", laat rector Hendrik-Jan van Arent- hals weten. De scholen vormen vanaf nu de Mondia Scholen groep. De scholengroep gaat uit van de Stichting voor Openbaar Voortgezet Onderwijs op Wal cheren. "In de naam Mondia klinken niet alleen de namen van de twee scholen door, maar ook waar Mondia voor staat. De groep biedt je als leerling volop mogelijkheden al je ta lenten actief te ontwikkelen, binnen een open, moderne, uitdagende en veilige leer omgeving. De scholen staan open voor de omgeving, middenin de samenleving. Ze hebben een open, mon diale blik naar de wereld. Ze willen de leerlingen daarop voorbereiden, door hen bij de omgeving van de school te betrekken, maar ook de samenleving betrekken bij de school." De Mondia Scho lengroep wil het goede van de drie locaties behouden en versterken. Het centraal ma nagementteam bestaat uit Hendrik-Jan van Arenthals (bestuurder St. voor Open baar Voortgezet Onderwijs op Walcheren, tevens rector van beide scholen); Monique Wagensveld (locatiedirecteur Nehalennia Breeweg); Eu gene Fagg (locatiedirecteur Scheldemond College) en Peter de Kreij (locatiedirec teur Nehalennia Kruisweg) "Mijn moeder wordt 11 januari 89 jaar. Ze houdt zich jong door het oplossen van moeilijke cryptogrammen, zwemt met haar zus en is een heel bijzondere vrouw", stelt haar dochter Carla Reijnhoudt. Kijk hoe u de taart bestelt op www.de-faam.nl Middelburg In het nieuwe onderwijsproject Allemaal op papier krijgen leer lingen uit het basis- en voort gezet onderwijs uitleg over de burgerlijke stand. Via de website www.allemaaloppapier.nl wordt de burgerlijke stand behandeld aan de hand van acht thema's: namen, burgerlijke stand, fran se tijd, beroepen, leeftijden, migranten, akten en stam boom. De website laat op een overzichtelijke manier archiefmateriaal zien uit heel Nederland. De leerlingen oe fenen hun onderzoeksvaar digheden door het zoeken in genealogische databases en het bestuderen van bronnen. De leerkrachten bepalen zelf de leerroute. Veere Veel mensen hebben in januari een leeg en somber gevoel. De feestdagen zijn achter de rug en het duurt nog maanden voordat het lente wordt. Wetenschap pers van de Cardiff University in Groot-Brittannië berekenden dat de derde maandag in januari de treurigste dag van het jaar is en hebben deze dag uitgeroepen tot blue monday. In 2012 valt blue monday op maandag 16 januari. Bij de berekening van blue monday spelen verschillen de factoren een rol: weer, schul den en goede voornemens waar niet veel van terecht gekomen is. Daarbij komt nog dat maan dag voor de meeste mensen de moeilijkste dag van de week is. In Nederland hebben naar schatting twee miljoen men sen last van een depressie in de winter. Daarvan vertonen zo'n half miljoen mensen ernstige klachten en kunnen daardoor vaak niet goed functioneren. Zij hebben last van een winterde pressie. De overige 1,5 miljoen hebben klachten die variëren van aanhoudende vermoeidheid tot gewichtstoename. Deze mildere variant noemen we winterblues. Vast staat dat winterdepressie niet alleen veel ongemak geeft, maar de sa menleving jaarlijks honderden miljoenen euro's kost, omdat mensen minder productief zijn of tijdelijk helemaal niet kun nen werken. De voor de hand liggende oorzaak van een win terdepressie lijkt een verstoorde biologische klok. Vlissingen Leerlingen van basisschool Het Vlot in Vlissingen zijn maandag begonnen in hun nieuwe gebouw aan het Pa- blo Picassoplein. De leer lingen namen eerst afscheid van hun oude school aan de Bloemenlaan en liepen samen met leekrachten en ouders naar het nieuwe ge bouw. Deze ochtend begon nen ook de buren, de Sint Jozefschool en de Ravenstein in het nieuwe pand. 1e st. 25% korting 2e st. 30% korting 3e st. 40% korting 4e st. 50% korting 5e st. 60% korting M EN SWEAR aan het kerkplein naast het museum in Goes Vorig jaar is er veel veranderd bij Grand Café Brooklyn: een.andere ei genaar. een nieuwe huisstijl, een gerestylde bovenverdieping en verfijnde gerechten op de menukaart. Maak in 2012 kennis met het vernieuwde Brooklyn. Ons team heet u van harte welkom! grandcatê Markt 81 - Middelburg Beide afdelingen zijn tijdens de verbouwing geopend. Schoenenverkoop vindt plaats in het magazijn naast de ingang van de ruitersportafdeling. I |V C Torenstraat 1 52D11^1^. L—i 4353 AA Serooskerke M Tel. 0118-591251 Middelburg Sinds september wordt ge werkt aan de bouw van de nieuwe sportaccommodatie De Sprong aan de Breeweg in Middelburg. Achter de huidige sporthal De Voor- borch is al een groot bouw werk verrezen. Het geraamte van de eerste sporthal staat al recht, evenals dat van de twee gymzalen en de prome nade die de twee hallen met elkaar verbindt. De bouw loopt geheel volgens plan. Als het zo doorgaat kan de nieuwe hal vanaf april 2012 in gebruik genomen wor den. VAN 11 JANUARI T/M 11 FEBRUARI UW VOORDEEL 19% KORTING M.U.V. ZADELS, 8ESTELLINGEN EN REPARATIE

de Faam | 2012 | | pagina 1