BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen HET LEEK EVEN HERFST VERGADERING DOE MEE AAN BURGERNET! EEN GOED VOORNEMEN JONGEREN WILLEN WÉL TIJD VRIJMAKEN VOOR VRIJWILLIGERSWERK EERSTE DAG IN HET NIEUWE GEBOUW GEMEENTE WOENSDAG 11 JANUARI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Algemeen Bestuur Donderdag 12 januari 2012 Agenda 1. Opening 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Kennisgeving van het Regi onaal Zeeuws Crisisplan 2011-2015 van de Veilig heidsregio Zeeland 3.2 Begroting 2012 NV Zeeland Seaports 3.3 Verordening gunning opdrachten door toeken ning uitsluitend recht 3.4 Wijziging verordening ambtelijke bijstand en fractieondersteuning 2002 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De 13 Zeeuwse gemeenten en Politie Zeeland hebben in november 2011 Burgernet inge voerd. Bij Burgernet werken inwoners, gemeenten en de politie samen om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevorderen. Wat is Burgernet? Burgemet is een telefonisch netwerk van inwoners en mede werkers van bedrijven. Als een inbraak of een vermist persoon (of kind) wordt gemeld bij de meldkamer van de politie, wordt een Burgernetactie opgestart. Deelnemers aan Burgemet krij gen een melding via de tele foon of per sms, met de vraag uit te kijken naar een duidelijk omschreven persoon of voertuig. Aanmelden Hoe meer personen zich aanmel den, hoe beter. Met burgernet acties vergroten we de veilig heid van ons allemaal. Burgernet gebruikt ook spraakberichten en e-mailberichten, dus ook mensen zonder mobiele telefoon kunnen zich inschrijven. Er zijn wel enke le voorwaarden. Deelnemers moeten 16 jaar of ouder zijn, wonen of werken in Zeeland en dienen een vast of mobiel num mer op te geven. Iets voor u? Op de lande lijke website www.burgernet.nl/ aanmelden kunt u zich direct aanmelden. www.vlissingen.nl/ burgernet De storm die in de eerste week van 2012 over Nederland raasde, heeft in Vlissingen relatief weinig overlast en schade veroorzaakt. Het KNMI waarschuwde voor extreem weer in de kustprovincies. Wind kracht 9 leidde tot soms zeer zware windstoten, maar de 'code oranje' voor Zeeland werd al snel weer ingetrokken. Het fiets-voetveer Vlissin- gen-Breskens is een ochtend uit de vaart gehaald, vervoersmaatschappij Veolia zette bussen in zodat passagiers toch hun bestemming aan de overkant konden bereiken. 2012. We zijn gewaarschuwd dat het een moei lijk jaar wordt; de 'euro' redt het misschien niet, de Europese Unie wellicht ook niet, het kabinet, onze economie, het milieu... en het Nederlands elftal? Dat we in zwaar weer zitten, leidt geen twijfel. Hoewel we rond Kerst in Nederland weer een ongelofelijke bak geld hebben uitgegeven aan eten, vuurwerk, wintersportvakanties, kle ding, en dergelijke. Ook wij, vanuit de Vlissingse politiek, roepen al tijden dat onze gemeente het financieel zwaar heeft en dat we moeilijke, zelfs pijn lijke, keuzes moeten maken. Ik wil de problemen niet bagatelliseren, maar het gaat vooral over geld en hoe je het ook wendt of keert, daarvan hebben we in Nederland, en ook in Vlissingen, nog steeds heel veel. Minder dan we hadden en minder dan we willen, maar de rest van de wereld vindt ons een rijk land. Omdat we over veel geld beschikken worden problemen en oplos singen alsmaar beschreven in aantallen euro's. Dat is overzichtelijk en rekent makkelijk. Ik maak me daar echter zorgen over, omdat het hebben van geld een doel aan het worden is. Dat is voor banken prima, maar niet voor een overheid. Geld uitgeven wordt als nega tief ervaren, maar geld is een middel om te zorgen voor een goede samenleving die zowel collectieve steun als individuele ruimte biedt. Dat moet volgens mij zo blijven. Uiteindelijk gaat het om mensen. Inwoners met vragen die aanklop pen bij de gemeente voor advies, stimulans of hulp. Van een gemeen te (daarin gestuurd door de gemeenteraad) mag worden verwacht dat ze de financiële kaders op een juiste wijze interpreteert en vertaalt naar een menselijke maat die past bij de stad en haar burgers. Dat zal niet makkelijk zijn en niet altijd lukken, maar het is mijn voorne men om mij hiervoor in te zetten. Raadslid Jan Koopman, fractie PvdA Tel.: 0118-850561, e-mail: koopmanjan@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl Stichting Welzijn Middelburg voert voor de gemeente Vlissingen de functie van makelaar Maatschappe lijke Stage (MaS) uit en ondersteunt scholen en maatschappelijke organi saties bij de invulling van de MaS. Wim Slabbekoorn van JOP Vlissin gen zag, na plaatsing van vacatu res op www.vrijwilligerswerkvoor- jou.nl, het aantal aanmeldingen van jonge vrijwilligers flink toene men: 'Het samenwerken met jon geren tijdens de maatschappelijke stage is leuk om te doen. Ze heb ben vaak een frisse kijk en willen hun steentje bijdragen. En je kunt ze ook nog zoveel leren! Door goede begeleiding en een helder takenpakket levert het ook nog wat op voor je organisatie.' De MaS moet jongeren enthousi ast maken voor vrijwilligerswerk. Maatschappelijke organisaties kun nen hun activiteiten bij een jonge doelgroep kenbaar maken, tijdelijk beschikken over extra menskracht en nieuwe 'verjongde' activitei ten ontplooien. Sommige jonge ren blijven zich ook {ia hun stage inzetten als vrijwilliger. Wilt u, als maatschappelijke orga nisatie in de gemeente Vlissin gen, ook in contact komen met jonge vrijwilligers? Kijk voor inspi ratie op de website of neem con tact op met Noortje van der Gucht via 0118-751400. www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl Storm over Vlissingen, foto: Ruben Oreel De storm leverde wel prachtige Vlissingse plaatjes op. In de kerstvakantie zijn de basisscholen Het Vlot, Ravenstein en Sint Jozefschool verhuisd naar Open Wijkschool De Combinatie. Eerder waren Kinderopvang Walcheren en Porthos al-in het gebouw getrokken. Met de kinderen op het schoolplein komt het gebouw pas echt tot leven. Foto: Ruben Oreel SP»** mm -in gemaakt, de Vóorzieningenréch- ter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. Kennisgeving ontwerpbeschik king Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht voornemens zijn vergunning te weigeren: 1. voor oprichten en in werking hebben van een inrichting aan de Poortersweg 15 te Vlissin gen (Buitenhaven Vlissingen Beheer B.V.; 15-07-2011) 2: voor veranderen van een milieu-inrichting (opbulken grond) aan de Poortersweg 15 te Vlissingen (Buitenhaven Vlissingen Beheer B.V.; 24-05- 2011) Inzage De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen met ingang van 12 januari 2012 gedu rende zes weken ter inzage in het stadhuis te Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens ope ningstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of e-mail whe@vlissingen.nl). Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Post bus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afde ling WH (telefoon 0118-487156 of e-mail omgevingsvergunning@ vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het'openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 26 januari 2012 en 16 februari 2012. Vlissingen, 11 januari 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11