BLAUW GERUITE KIEL UITREIKING FRANS NAEREBOUTPRIJS 2011 agencta VLISSINGEN WERK IN UITVOERING BOODSCHAPPEN- SERVICE NIEUWJAARSTOESPRAAK BURGEMEESTER RENE H. ROEP KALENDER BEKENDMAKINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 11 JANUARI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Rioolrenovaties in West-Souburg Vanaf dinsdag 17 januari tot en met dinsdag 24 januari 2012 start de gemeente Vlis singen met de renovatie van de riolering in de Noord- beekseweg, Van Borsseles- traat en de Steengrachtstraat. Dit werk betreft het onder gronds aanbrengen van een polyesterbuis in de riolering zonder graafwerk. De bewo ners worden via een brief op de hoogte gesteld van deze werkzaamheden. Het verkeer wordt plaatselijk omgeleid met bebording. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Maandag 2 januari 2012 is de Frans Naereboutprijs 2011 uitge reikt door wethouder Marin de Zwarte. Dit gebeurde tijdens de nieuwjaarsreceptie in het stad huis. Dit jaar ging de prijs naar de heer j. van Haaren, die zich al jaren inzet voor anderen, met name sociaal zwakkeren. De heer Van Haaren doet wat er op zijn pad komt en rolt daar door van het één in het ander. Hij besteedt minimaal 40 uur per week aan het vrijwilligerswerk. De jury typeert de heer van Haa ren als een redder voor diegenen die hulp nodig hebben. Om die reden heeft wethouder Marin de Zwarte de Frans Naereboutprijs 2011 aan de heer Van Haaren overhandigd. De heer Van Haa ren is voorgedragen door het Walchers Platform voor de Mini ma, het In- en Uitloophuis en de Voedselbank Walcheren. Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaar lijks een vrijwilliger in het zon netje, die gedurende langere tijd op een aansprekende wijze actief is geweest binnen de Vlissingse samenleving en zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de leefbaarheid in de straat, buurt, wijk of in de gehele gemeente. Dat kan zijn door een jarenlange inzet, door het geven van een ver nieuwende impuls aan het vrijwil ligerswerk of door het werken met een moeilijke doelgroep. De prijs bestaat uit 3.000,- aan te wenden voor een door de prijs winnaar aan te geven doel. Dit moet wel liggen in de sfeer van het vrijwilligerswerk. De winnaar zelf ontvangt een oorkonde en een persoonlijk aandenken. Foto: Ruben Oreel De heer Van Haaren heeft besloten zijn prijs als volgt te verdelen: 1.000 euro voor de Voedselbank Walcheren, 1.000 euro voor het In- en Uitloophuis Vlis singen, 500 euro voor het Walchers Platform voor de Minima en 500 euro voor het'Leger des Heils Vlissingen. Vanaf 2012 beschikt de gemeen te Vlissingen over een bood- schappenservice. Deze service wordt verzorgd door Orionis Walcheren, de nieuwe organi satie die per 1 januari 2012 ont stond na de fusie tussen de Soci ale Dienst Walcheren en LétÉ. Voorlopig is deze boodschap- penservice alleen beschikbaar voor mensen met een Wmo- indicatie. Dit betekent dat er voortaan geen hulp bij het huishouden toegekend wordt voor boodschappen doen. De boodschappenservice kost per bezorging 4,-. Via tele foonnummer 0118 - 432848 geeft u de benodigde bood schappen door. Orionis Walche ren werkt met vaste bezorgda gen. Betalen kan alleen met pinpas of chipkaart, bij de bezorger. www.vlissingen.nl/wmo ÜTl Traditiegetrouw werd de nieuw jaarsreceptie van de gemeente gehouden op de eerste werk dag van het jaar. Het gemeente bestuur, inwoners, ondernemers en overige belangstellenden wensten elkaar een gelukkig nieuwjaar onder het genot van een hapje en een' drankje. In zijn nieuwjaarstoespraak keek burgemeester René H. Roep terug op de jaarwisseling, die ondanks enige plaatselijke overlast, over het algemeen zeer rustig is verlopen. Ook de schade door vuurwerk en vernielingen viel in vergelijking met voorgaande jaren erg mee. Dit is vooral te danken aan de goede voorbereiding van de jaarwisseling en de preventieve aanpak. Vuur- werklessen op de scholen, afsluiten en/of verwijderen van afvalbak ken, snelrecht en het project Res tart voor de aanpak van risicojon geren. Het heeft er allemaal aan bijgedragen dat de schade minder was dan voorheen. Maar het blijft natuurlijk gewoon teveel. Bij een nieuwjaarstoespraak hoort natuurlijk ook een terugblik op het afgelopen jaar. 2011 was geen gemakkelijk jaar. Meest pregnante voorbeeld daarvan was toch wel het faillissement van Zalco. Het gemeentebestuur leeft mee met alle medewerkers van dit bedrijf en zal al het mogelijke doen om de gevol gen van het faillissement te beper ken. Voor de gemeente zelf geldt dat 2011 het jaar was van de forse bezuinigingen. Er moest een extra voorziening van 10 miljoen euro getroffen worden voor het bouw project Scheldekwartier. Helaas waren dat noodzakelijke ingrepen. Maar gelukkig was er ook positief nieuws. Zo gaat het bijvoorbeeld erg goed met de Kenniswerf. Het project is in een stroomversnelling geraakt. Er hebben zich veel nieuwe bedrijven op de Kenniswerf geves tigd. Ook over het Scheldekwartier zijn positieve ontwikkelingen te melden. De bouw van woningen is gestart en in 2012 zullen de eer ste inwoners zich daar vestigen. De restauratie van het Dokje van Perry is bijna afgerond en het Theehuisje is ook bijna klaar. Daar mogen we best trots op zijn. Vlissingen is natuurlijk ook Oost- Souburg en Ritthem. Ook daar zijn successen te melden. Met de dorpsraad Ritthem is het 25-jarig bestaan van deze raad gevierd en voor Oost-Souburg waren 3 mooie successen te melderr. De nieuwe brede school, de renovatie van de dorpskern en het nieuwe kunstgras voetbalveld. Voor 2011 sluit ik af met de terug keer van het gerestaureerde stand beeld van Michiel de Ruyter en de feestelijke onthulling was daar een mooi voorbeeld van. Er waren zoveel mensen op de been, die dit moment wilden meemaken. Men sen, die trots zijn op hun zeeheld en op hun stad. 2012 gaat ook zeker geen makke lijk jaar worden. Maar we moeten met zijn allen in Vlissingen blij ven geloven. Positief zijn en blij ven! Samen de schouders eronder zetten. Rechtop staan, hoofd fier omhoog, de wind trotserend. Zoals onze Michiel uitkijkt over zee. Na de nieuwjaarstoespraak van de burgemeester en de uitreiking van de Frans Naereboutprijs aan dhr. J. van Haaren door wethouder Marin de Zwarte werden de aan wezigen verrast door het Zeeuws Byzantijns Koor. Zij voerden een zogenaamde flash mob uit. Onver wacht begon een aantal koorle den te zingen, waarna steeds meer stemmen invielen tot een totaal van zo'n 50 zangers. Een bijzon der moment en een mooie start en promotie van het Russisch Festival Vlissingen dat zal plaatsvinden op zaterdag 23 juni 2012. Foto: Ruben Oreel Vrijdag 13 januari 2012 21.00 uur Maarten Swaan CD-presentatie De Piek Zaterdag 14 januari 2012 21.00 uur The Ultra Kings The 2Tones Muziek De Piek Zondag 15 januari 2012 17.00 uur Rockband Spooner Panta Rhei www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1verwijderen van asbest Jan van de Capellelaan 25-55 26 t/m 56 en Irislaan 195-225 (05-01- 2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogeliik dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo). Reguliere procedure: Verleende omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. bouwen opslagloods (loods A) Engelandweg 12 (03-Ó1-2012) 2. bouwen opslagloods (loods J) Engelandweg 12 (03-01-2012) 3. kappen 6 bomen Zandweg 40 (03-01-2012) 4. slopen en verwijderen asbest Badhuisstraat 2 (03-01-2012) 5. brandveilig gebruik op locatie Van Bossestraat 3 (04-01-2012) 6. brandveilig gebruik op locatie Spuistraat 65 (04-01-2012) 7. brandveilig gebruik op locatie Kroonjuweel 9 (04-01-2012) 8. brandveilig gebruik op locatie Alexander Gogelweg 10 (04-01- 2012) 9. brandveilig gebruik op locatie Molenweg 57 (04-02-2012) 10. brandveilig gebruik od locatie Pablo Picassoplein 120-127 (04-01-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft

de Faam | 2012 | | pagina 10