www.middelburg.nl i Inwonertal Middelburg gedaald Nieuwe opmaak gemeentelijke pagina's Gezocht: kind in de Tweede Wereldoorlog Gemeente haalt kerstbomen op Laatste week ijsbaan Verkorte EHBO cursus Woensdag 4 januari curlingtoernooi inrthnc Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 januari 2012 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Het inwonertal van Middelburg is in 2011 gedaald met 250 inwoners. Het totaal aantal inwoners komt nu op 47.780. In 2011 werden 495 kinderen geboren en overleden 440 inwoners. De gemeente mocht vorig jaar 2.420 nieuwe inwoners begroeten, maar zag daar tegenover 2.725 vertrekken. Op 1 januari 2012 wonen er 23.246 mannen en 24.534 vrouwen in Middelburg. Zoals u ziet is de opmaak van deze gemeentelijke informatiepagina's vernieuwd. Zo staat voortaan de Informatie van de Overheid ook op deze gemeentelijke pa gina's. Dit is een gevolg van de uitvoering van de Ombuigingsnota 2012-2015. De pagina's verschijnen voortaan ook in kleur. Er zijn hiermee geen extra kosten mee gemoeid. U kunt nog tot en met zondag 8 januari schaatsen op de ijsbaan op markt. Kijk voor meer informatie op: www.ijsbaanmiddelburg.nl Curling is een echte wintersport. Je probeert met je team om vanaf de beginlijn een aantal grote schijven zo dicht mo gelijk bij de 'roos' te krijgen. Het andere team doet dit ook en mag de grote schijyen van de tegenpartij wegketsen. Het team met de meeste schijven het dichtst bij de 'roos' heeft gewonnen. Deze middag spelen we een toernooi volgens de officiële regels op de ijsbaan op de Markt. Groepen 3 tot en met 8 kunnen gratis aan het curlingtoer- nooi meedoen. Kosten voor huur van de schaatsen zijn wel voor eigen rekening. Deelnemers van het toernooi mogen na afloop vrij schaatsen. Inschrijven is verplicht. Er kunnen per curlingtoernooi maximaal 20 personen (10 teams) deel nemen. Wees snel, want vol is vol. 14.00 - 15.00 uur curlingtoernooi I 15.00 - 16.00 uur curlingtoernooi II Maak een team van twee personen en stuur voor woens dag 4 januari 11.00 uur een e-mail met daarin jullie team naam, namen van de deelnemers, leeftijd en jullie telefoonnummers naar c.boon@middelburg.nl. Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire, (0118) 67 57 97 06 46 40 64 96, of Christiaan Boon, (0118) 67 57 61/06 46 40 64 97. Mailen kan ook: p.de.guchteneire@middelburg.nl of c.boon@middelburg.nl Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid- delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, PUI IIIUJ jn f kantoor van p0rthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver- eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Stichting Welzijn Middelburg start op maandagavond 6 februari 2012 in Hof van Buren, aan de Nassaulaan, een ver korte EHBO cursus. De cursus wordt gegeven door een erkend instructeur. Voor de zes wekelijkse lessen bedragen de kosten 30,00. Deze cursus is een handreiking en toerusting om in geval van paniek te weten wat u moet doen. Instructie, voorlichting en oefenen voor belangrijke zaken waar u mee te maken kunt krijgen, zelf, of in uw omgeving. In de cursus komen aan bod: reanimatie en AED, levensreddend handelen, wat te doen bij botbreuken en ontwrichting, een wond goed kunnen verzorgen, herkennen van ziekten als suikerziekte, epilepsie, flauwte, etc. Een praktische cursus. Geen examen, wel een certificaat en een reanimatiediploma. Aanmelden: SWM Cursusbureau, Tel. 0118 - 75 14 35 751400 per mail: cb@welzijnmiddelburg.nl of via www.welzijnmiddelburg.nl We zoeken iemand die tijdens de Tweede Wereldoorlog tussen de 10 en 18 jaar was, in de omgeving van de bunkers in park Toorenvliedt woonde en nog dingen kan herinneren uit die tijd. Deze persoon willen we vragen om mee te werken aan een educatief project voor scholieren. Meer informatie of interesse om mee te doen, mail naar Geraldien Wijffels: g.wijffels@middelburg.nl of een belletje naar 06 14 26 74 75. Graag reacties voor 19 januari. Van maandag 9 januari tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente tegelijk met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerst boom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 13 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Foto: Aart van Belzen HBHHHHHHHflHHHHBHflHHflHflHHHHHHHIHiflfl Wij nodigen u van harte uit om op zaterdag 7 januari naar de nieuwjaarsreceptie van gemeente Middelburg te komen. Tussen vier en zes uur bent u welkom in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt om met ons het glas te heffen op het nieuwe jaar. Programma 16.00 uur: Aanvang receptie 16.15 uur: Gratis rondleiding door het stadhuis 16.45 uur: Nieuwjaarstoespraak burgemeester Koos Schouwenaar 17.15 uur: Presentatie met sportambassadeur Jeffrey Telussa Voordracht nieuwste gedicht door stadsdichter Henri Looymans 17.30 uur: Gratis rondleiding door het stadhuis 18.00 uur: Einde receptie Tijdens de receptie is er een stand van Bike Friendly Cities te bezichtigen, met informatie over het fietsvriendelijker maken van onze stad. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9