Zeeland knalde goed Wandelmarathon Ladiesrun al vol 36e snertwandeltocht van 't Zand Taart voor jarige Veerle (6) Kerstbomen voor vreugdevuur Op reis of naar de Huishoudbeurs? Plaats een bijzondere winterfoto op deweekkrant.nl en win! Woensdag 4 Januari 2012 Verdachten nu voor de rechter w Nieuwjaars concert met Celia Chilling Out in Vlissingen 3,25% DECEMBER VOORDEEL BIJ STEUTEL! I STEUTEL De Faam Jaargang 113 Nummer 1 Oplage 54.435 Grote incidenten waren er niet in Zeeland tijdens de jaarwisseling. De eerste dag van 2012 zijn bij de gezamenlijke meldkamer van politie, brandweer en ambulance veel meldingen binnengekomen over brand, vernielingen en vuurwerkover- last. Bij de Spoed Eisende Hulp van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis kwamen op Oudjaarsavond vijf vuur werkslachtoffers binnen. Ellen De Vriend Vlissingen Van deze vijf slachtoffers is er één opgenomen met ernstig oogletsel. De overige vier men sen die zich melden bij de SEH konden na behandeling naar huis. Dit betrof brandwonden in het aangezicht. Politie Zeeland kreeg 773 meldingen binnen, de Veiligheidsregio Zeeland 203. In totaal zijn tijdens de jaarwis seling 23 personen aangehou den voor bijvoorbeeld vernie lingen, baldadigheid, openbaar dronken- g schap, brandstich ting, mishandeling en huiselijk geweld. In Vlissingen zijn vijf mannen aangehouden voor het gooien en het in het bezit hebben van molo tovcocktails. Dertien men sen zijn overgebracht naar Torentijd. Twee verdachten zitten vast voor geweld tegen personen met een publieke functie. Twaalf verdachten komen deze week al voor de rechter: de helft staat gepland op de politierechterzitting van vandaag (4 januari), de anderen voor de snelrecht zitting op 6 januari. Er zijn tijdens de jaarwisseling geen incidenten geweest waarbij geweld tegen hulpverleners aan de orde was. Wel werden in Terneuzen twee medewer kers van het ziekenhuis door een bezoeker mishandeld en werd in Goes en Terneuzen een portier van een horeca gelegenheid bedreigd. 'mm* v - Zo koud als vorig jaar was het zeewater met, maar het blijft fris om op 1 januari de zee in te lopen. Een aan tal kinderen in Domburg hoopte dat een duik in een eendenpak warmer was, maar dat viel toch nog vies tegen. Ruim 200 mensen startten in Domburg het nieuwe jaar met een duik in zee. FOTO: IZAAK VERKESTE Veerle uit Middelburg wordt 6 januari 6 jaar. "Dit Driekoningskind verdient een taart omdat zij heel hard werkt. Ze heeft pas haar C-diploma gehaald. Veerle krijgt een taart van Bliek Meesterbakkers. Kijk op: www.de-faam.nl hoe je de taart bestelt Koudekerke Ondernemers Vereniging Koudekerke vraagt om oude kerstbomen voor de jaarlijkse kerstboomverbranding. Inleve ren van de kerstbomen kan op zaterdag 7 januari van 10.00 tot 15.00 uur op het bedrijventer rein Karreveld in Koudekerke. Het vreugdevuur begint op za terdag 7 januari om 19.30 uur op het Bedrijventerrein. Er is gratis warme chocolade melk, koffie en glühwein. Voorafgaand aan de kerst boomverbranding is een lampionoptocht. Om 19.00 uur verzamelen jong en oud zich op het Dorpsplein om daarna richting Karreveld te lopen. Lampionnen worden gratis verstrekt. Vlissingen In deze tijd van druk-druk- druk verlangt ieder mens, oud en jong, naar een rus tige plek om te chillen. Na het (laten) werken aan je zelf is het goed toeven in de lounge van het fit-en well- nesscentrum. Chilling Out is te zien in De Zeeuwse Komedie aan de Oranje straat 2 in Vlissingen. De teksten zijn van Daphne de Bruin, regie en overige tek sten zijn van Ans Schilders. Spelers: Anna Drakona- kis, Anna Houtman, An neke van Jaarsveld, Derek Meijer, Reina de Groot, Justin Verhoeff, Keshia Kluyfhout, Liesbeth Pe ters, Gerda Verhoeff, Ron van der Schelde, Stefanno Parinussa De Premiere is zaterdag 14 januari. In januari en februari zijn diverse speel- data. Entree is 10 euro. Reserveren en kaarten via: www.theaterverkoopzee- land.nl of 0900-330 0 033 (0,45 p/m) Zoutelande De belangstelling voor het inschrijven van de Zeeuwse Kustmarathon was op nieuw jaarsochtend om 0.00 uur zo groot dat de site binnen no time plat lag. Pas na twee uur was de site weer in de lucht en konden deelnemers inschrijven voor de mooiste én zwaarste marathon van Nederland. De Kustmara thon viert dit jaar het tienjarig jubileum en er staan extra festi viteiten op het programma. Zondag om 11.03 uur meldde de 3500ste deelnemer aan de Wandelmarathon zich. Daar mee werd ook het- maximum aantal deelnemers voor dit on derdeel van de Kustmarathon bereikt. De Wandelmarathon is zondag 7 oktober. De start is zoals gewoonlijk in Burgh- Haamstede en de eindstreep in Zoutelande. Ladiesrun Om 14.00 uur was ook het maximum aantal deelnemers aan de Ladiesrun ingeschreven. Hieraan kunnen op vrijdag 5 oktober duizend vrouwen mee doen. Voor de marathon waren zon dagmiddag zo'n duizend in schrijvingen binnen. Er is plaats voor tweeduizend mensen. In oktober is ook weer een MTB-toer (6 oktober) en een minimarathon, waarvoor deel nemers zich nu alweer in kun nen schrijven. - luiuiu.marathonzeeland.nl Vlissingen In de Sint Jacobskerk in Vlissingen is er op zaterdag 7 januari een Nieuwjaars concert met de Vlissingse saxofoniste Celia Swart en haar eigen compositie Stray Saturn. Dit doet zij samen met het harmonieorkest van Ons Genoegen, waarvan zij oud-lid is. Ook verleent het Goese popkoor Flashback haar swingende medewer king. Het begint om 19.30 uur. Middelburg Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt op zaterdag 14 januari haar 36e Snertwandeltocht. Aan deze wandeltocht kan zowel door leden als niet leden van wandelsportverenigingen, in dividueel als ook in groepsver band worden deelgenomen. Voor wandelaars, jong en oud, die nog geen lid zijn van een wandelsportvereniging een goede gelegenheid om eens kennis te maken met een ge organiseerde wandeltocht. De afstanden die gewandeld kun nen worden zijn; vijf, tien en vijftien kilometer. Dus iedereen, geoefend of niet, kan aan deze tocht deelnemen. Na het volbrengen van deze tocht ontvangt iedere wande laar een kop snert. De start is vanaf 13.00 uur. Het startbureau is gevestigd in het Wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 (t Zand-Stromenwijk) in Mid delburg. Het startbureau is geopend van 12.00 uur tot 17.00 uur. Meer informatie via; 0118- 637164 www.wandelsportmiddel- burg.nl rente 1 jaar vast RegioBank Middelburg www. co rsta n jen I Karei Doormanplein 30 Tel. 0118-639111 1e st. 25% korting 2e st. 30% korting 3e st. 40% korting 4e st. 50% korting 5e st. 60% korting RRE CARDIN HANS UBBINK CUML BOSS ORANGE GARDEUR JOHN b ^MY HILFIGER GENTILU0M0 LE OF GENTLEMEN NZ AUCKL HÜG0 BOSS MENSWEAR I aan het kerkplein n het museum in Goes

de Faam | 2012 | | pagina 1