r r v Sportend het nieuwe jaar inluiden Het woord aan raadslid Jannie Sandee-Maljaars Gemeente haalt kerstbomen op Gemeentelijke balies later open Twee dagen geen rijbewijs aanvragen en ophalen Gratis parkeren rond oud en nieuw Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Nieuwe opmaak gemeentelijke pagina's y) Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 december 2011 De Faam pagina 8 leder jaar kun je in de gemeente Middelburg deelnemen aan verschillende leuke en uitdagende sportactiviteiten. Meteen aan de slag met die goede voornemens! Maandag 2 januari De hele dag korfbalactiviteiten! Een uitdagend spelencircuit en een spannend korfbaltoernooi. Je hebt je voor de korfbalwedstrijden als team kunnen opgeven via je basisschool. Sporthal de Voorborch, Breeweg 96 10.00 -12.30 uur Spelletjescircuit groepen 3 en 4 13.30 - 16.00 uur Korfbalwedstrijden voor de groepen 5, 6, 7 en 8 Hier zijn geen kosten aan verbonden Dinsdag 3 januari Begin je jaar goed en beleef op deze dag een spectaculair en afwisselend sport- en spelevenement! Er is deze dag voor jong en oud van alles te beleven. Je kan deelnemen aan de volgende activiteiten: acro-bungee, panna-voetbal, bowlen, street hockey, badminton, actief wii-en, knutselen in de knutselhoek en nog veel meer! Houd jij van So You Think You Can Dance? Ben jij gek op dansen? Dan mag je Dance Your Heart Out niet missen! Je kunt de hele dag deelnemen aan workshops die onder deskundige begeleiding staan. Laatje beste moves zien! Sporthal de Kruitmolen, Kruitmolenlaan 127 10.00 -16.00 uur Sport en Spelwinterfestijn 10.30 -16.00 uur Dance Your Heart Out Programma Dance Your Heart Out Tijd 10.30 uur 11.25 uur 12.20 uur 13.15 uur 14.10 uur 15.05 uur Workshop/stijl Streetdance Jazzdance Zumba Streetdance HipHop Streetdance Workshops duren ongeveer 45 minuten. Doelgroep 7 t/m 12 jaar 7 t/m 12 jaar Alle leeftijden 12 t/m 14 jaar 14 jaar en ouder 14 jaar en ouder Choreograaf Daphne Amy en Cindy Richard Stacie Yotaka Vanessa Dansschool V.T.V. M.T.V. Fitland V.T.V. YoSoEasy SessaDance De kosten voor deze dag bedragen 2,50 per persoon. Volwassen begeleiding voor deelnemers tot zeven jaar is verplicht. Woensdag 4 januari Curling is een echte wintersport. Je probeert met je team om vanaf de beginlijn een aantal grote schijven zo dicht mo gelijk bij de 'roos' te krijgen. Het andere team doet dit ook en mag de grote schijven van de tegenpartij wegketsen. Het team met de meeste schijven het dichtst bij de 'roos' heeft gewonnen. Deze middag spelen we een toernooi vol gens de officiële regels op de ijsbaan op de Markt. Meedoen aan het curlingtoernooi is gratis, kosten voor huur van de schaatsen zijn wel voor eigen rekening. Deelnemers van het toernooi mogen na afloop vrij schaatsen. Inschrijven is verplicht. Er kunnen per curlingtoernooi maximaal 20 personen (10 teams) deelnemen. Wees snel, want vol is vol. 14.00- 15.00 uur 15.00- 16.00 uur Curlingtoernooi I Curlingtoernooi II Maak een team van twee personen en stuur een e-mail met daarin jullie team naam, namen van de deelne mers, leeftijd en jullie telefoonnummers naar c.boon@middelburg.nl. Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire, (0118) 67 57 97 06 46 40 64 96, of Christiaan Boon, (0118) 67 57 61 /06 46 40 64 97. Mailen kan ook: p.de.guchteneire@middelburg.nl of c.boon@middelburg.nl Als fractie van het CDA vinden wij het belangrijk dat een goede en bereikbare ziekenhuiszorg voor de inwoners van Middelburg beschik baar blijft. Een door TNO opge steld rapport is helder over de mogelijkheden door te stellen dat zonder nieuwbouw de ziekenhuis zorg op Walcheren zal verdwijnen. De Raad van Bestuur van het Ad miraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) wil ook graag een klein maar volwaardig ziekenhuis bou wen maar dit plan stagneert, omdat het eigen vermogen van het ADRZ onvoldoende is, zodat de financiering voor uitvoering van de plannen niet rond te krijgen zijn. Als CDA willen wij ons daar niet bij neerleggen. In de gemeente raadsvergadering van december hebben we een motie ingediend waarin wij het college oproepen om samen met andere overheden en zorgverzekeraars stappen te ondernemen, zodat het ADRZ in staat is om haar plannen uit te voeren. Gelukkig is deze motie met een ruime meerderheid van stemmen aangenomen. Onze frac tievoorzitter heeft inmiddels ook gesproken met de CDA-collega's van Vlissingen en Veere. Het zou mooi zijn als zij het voor elkaar krijgen dat in Vlissingen en Veere een motie met een.soortgelijke strekking aangenomen zou wor den. Het zou ook mooi zijn als ver volgens de provinciale staten het goede voorbeeld zouden volgen. Hoewel gemeenten en provincie niet direct verantwoordelijk zijn voor deze ziekenhuisvoorziening zou het geweldig zijn, als alle lo kale overheden de handen ineen zouden slaan en gezamenlijk be leidsverantwoordelijkheid voor de ziekenhuiszorg zouden nemen gelet op het algemeen belang en vanuit hun taak om mee te denken vanuit het cliëntenbelang. En zo zijn we weer gekomen aan het eind van het jaar 2011Een jaar waarin weer veel gebeurd is en waarin we als gemeenteraad vele besluiten hebben genomen onder andere over de ombuigings plannen. We krijgen het allemaal een beetje minder, maar samen komen we er wel uit als we daarbij de solidariteit met de zwaksten uit de samenleving niet uit het oog verliezen. Ik wens u allen goede feestdagen en een gezond en voorspoedig 2012. Jannie Sandee - Maljaars Raadslid CDA jsandee@hotmail.com Van maandag 9 januari tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente tegelijk met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van onder grondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 13 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Op maandag 2 januari zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor iets later open dan dat u gewend bent. In plaats van 8.30 uur staan de medewerkers die dag vanaf 10.00 uur voor u klaar. Dit geldt ook voor de telefonische bereikbaarheid. Vanwege onderhoudswerkzaamheden aan het computersysteem bij de Rijks dienst voor het Wegverkeer (RDW) is het niet mogelijk op woensdag 28 decem ber en donderdag 29 december een rijbewijs aan te vragen of op te halen. Volgens de RDW is het op vrijdag 30 december weer mogelijk rijbewijzen aan te vragen en op te halen. Elk jaar worden dp parkeerautomaten in het centrum van Middelburg afgeslo ten. Dit als voorzorg tegen baldadigheid rond de viering van oud en nieuw. Het college heeft daarom besloten dat met ingang van donderdag 29 decem ber 2011 tot en met zondag 1 januari 2012 het parkeren in het centrum gra tis is. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf maandag 2 januari 2012 is het weer betaald parkeren in de parkeerga rages en wordt het betaald parkeren op straat gefaseerd ingevoerd in ver band met het ontsluiten van de parkeerautomaten. Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse kunststof afvalcontainers af van zaterdag 31 december 16.00 uur tot zondag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontai ners blijven voor gebruikers geopend. Foto: Jan Koole Vanaf 4 januari zien de gemeentelijke informatiepagina's in dit blad er anders uit. Zo staat voortaan de Informatie van de Overheid ook op deze gemeentelijke pagina's. Dat is een gevolg van de uitvoering van de Ombuigingsnota 2012-2015. De pagina's verschijnen vanaf 2012 ook in kleur. Er zijn hiermee geen extra kosten gemoeid.

de Faam | 2011 | | pagina 8