Vuurwerkangst... 300e vriend voor Historische kerk Souburg Volg alle Klik Win-acties op Twitter Lekker schaatsen Steeds nieuwe kansen Searchparty in Thomaskapel Oliebollendag Noormannen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 december 2011 De Faam pagina 7 www.twitter.com/klik_en_win Schaatsen kan natuurlijk op de buitenijsbaan op de Markt in Mid delburg. Ook kan nu geschaatst worden op de overdekte ijsbaan in Vlissingen. Lees meer: www.de-faam.nl 9 Traditiegetrouw roept De Faam haar lezers ook dit jaar op om tijdens de jaarwisse ling rekening te houden met dieren. Vuurwerk is voor veel dieren erg angstaanjagend. Dieren horen niet alleen dubbel zo hard als mensen, ze begrijpen vooral niet wat al dat lawaai, de felle lichten en de kruitgeur betekenen. Steek dus nooit vuurwerk af in de buurt van een dier. Ellen De Vriend Middelburg Oud en Nieuw levert veel stress op voor huisdieren. Regelmatig raken dieren in paniek en ver wonden zich of raken zoek. Ook komen veel angstreacties voor. Met een aantal tips is veel leed echter te voorkomen. Laat de hond op oudejaars nacht voor 22.00 uur, aange lijnd, uit op een rustige plaats. Laat een angstige hond uit met een hond die niet bang is. Laat eigen schrikreacties niet merken en negeer de schrikre acties van het dier. Huisdieren kunnen erg angstig reageren op vuurwerk. FOTO: P.R. Houd katten in huis en zorg dat kattenluik, ramen en deuren gesloten zijn. Zorg dat tijdens het afsteken van vuurwerk een huisdier niet alleen is. Niet begripvol toespreken, troosten en extraatjes toestop pen, anders leert het dier dat bang zijn extra aandacht ople vert. Dat wil niet zeggen dat een angstige hond genegeerd moet worden. Het dier mag best te gen zijn baasje aan komen zit ten, maar probeer de situatie zo rustig mogelijk te houden. Grijp niet direct naar medi catie. Er kunnen stoffen in zit ten waar het huisdier verdoofd van raakt, maar het gehoor blijft hetzelfde. De radio of televisie in huis iets harder zetten neemt al wat van het vuurwerkgeluid weg. Houd de eerste dagen van 2012 extreem angstige katten nog even binnen en houd de hond aangelijnd. Middelburg Searchparty is een jongeren- event op vrijdag 6 januari in de Thomaskapel aan de Vrij landstraat 98 in Middelburg. Door een dj, multimedia en interactie wil de organisatie jongeren vanaf 19.30 uur uitdagen om te ontdekken of zij het lef hebben om vra gen te stellen, antwoorden te zoeken en meningen te delen met betrekking tot het chris telijk geloof. De Searchparty is de aftrap voor een reeks opeenvolgende bijeenkom sten. Info: 0118-583704 Westkapelle Volgens een traditie van ruim.30 jaar bakt op zater dag 31 december de olie bollencommissie van De Noormannen oliebollen. En uiteraard worden deze ook verkocht aan de Markt 69 in Westkapelle. Op dit moment zijn er al ruim 4000 besteld en zijn op de laatste dag van het jaar zo'n 35 vrijwilligers hiervoor in touw. Oost-Souburg Nog geen vijf jaar na de oprichting van de stichting Vrienden van de Histori sche Kerk Souburg, kon voorzitter Tobias Meijers de driehonderdste vriend ver welkomen. Dit zijn Okkie en Liesbeth Huson. Zij kregen een bos bloe men en een boek over de geschiedenis van de kerk in Oost-Souburg tijdens een afgeladen kerstlunchconcert op 18 december. Dat deze vrienden uit Middelburg ko men, is volgens de Meijers geen toeval: "Het merendeel van de aanwas van de laatste tijd komt van buiten Souburg. Het lijkt er op dat de activiteiten die wor den gebracht onder de noemer 'Souburg Cultureel' een steeds grotere aantrekkingskracht krijgen." Op 15 maart hoopt de stichting haar eerste lustrum te vieren met een concert van Margriet Eshuijs en band. historischekerksouburg.nl Okkie en Liesbeth Huson uit Middelburg zijn de 300e vriend van de Historische kerk Souburg. FOTO: P.R. Busabonnement op uw 0V-chipkaart Met de komst van de 0V-chipkaart in Zeeland komen alle papieren abonnementen te vervallen. De strippenkaart is al een tijdje afgeschaft. Ook het papieren bus abonnement gaat per 31 december 2011 verdwijnen. Geen nood want u kunt het busabonnement eenvoudig op uw persoonlijke 0V-chipkaart zetten. Hoe zet u uw nieuwe busabonnement op uw OV-chipkaart Allereerst dient u te beschikken over een persoonlijke OV-chipkaart. Een busabonnement is gekoppeld aan u persoonlijk en daarom kan een busabonnement alleen op een persoonlijke OV-chipkaart worden gezet en niet op een anonieme OV-chipkaart. Heeft u nog geen persoonlijke OV-chipkaart? Dan vindt u hieronder ook de informatie hoe u deze snel in uw bezit kunt krijgen. 1. Voor de mensen die nog geen persoonlijke OV-chipkaart hebben; Bestel een persoonlijke OV-chipkaart via www.ov-chipkaart.nl Vul op deze website het formulier in en upload uw pasfoto. Ook kan een aanvraagpakket kosteloos worden aangevraagd via 0900 2100 800 (gratis nummer). Uw persoonlijke OV-chipkaart wordt bij u met de post bezorgd. 2. Bepaal welk abonnement u nodig heeft. U kunt zich laten adviseren door verkooppunten van Connexxion en Veolia. 3. Er zijn meerdere mogelijkheden om uw busabonnement op uw OV-chipkaart te zetten. Dit kan bij: 1. De verkooppunten van Connexxion of Veolia. 2. De website www.ovchipkaart.nl 3. De speciaal hiervoor bestemde OV-chipkaartautomaten op de stations. 4. Vanaf nu kunt u in uw abonnementsgebied onbeperkt reizen zolang uw busabonnement geldig is. Let op! Een eenmaal aangeschaft papieren busabonnement kunt u niet overzetten op uw OV-chipkaart. Het is daarom handig al snel over te stappen op een busabonnement op uw OV-chipkaart. Een reeds aangeschaft busabonnement dat verloopt na 31 december kunt u overigens gewoon 'opmaken'. Buiten de Provincie Zeeland reizen Als'u met uw busabonnement vanuit de Provincie Zeeland naar of via Zuid-Holland of Brabant reist dan kunt u het beste contact opnemen met uw vervoerder Connexxion 0900 - 266 63 99of Veolia 088-0761111 Meer weten? bezoek de website www.zeeuwseovchipkaart.nlofwww.ov-chipkaart.nl

de Faam | 2011 | | pagina 7