Wecycle wenst iedereen een groen nieuw jaar! Henk Spaan Officiële Mededelingen Racisme is niet gemakkelijk milieu Jaarlijks bijna 33 miljoen kilo verloren voor recycling Column Recyclen doen we samen JZ523ÏS0 van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 december 2011 De Faam pagina 53 Met de feestdagen is het huis mooi versierd met allerlei sfeerlichtjes. Maar wat doet u met de oude of kapotte verlichting? Uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Wecycle blijkt dat maar liefst de helft van deze kerstlicht jes in de vuilnisbak belandt. Jammer, want dit kan heel goed worden gerecycled. Wecycle organiseert de inzameling en recycling van elektrische apparaten en energiezuinige verlichting. Uit het onderzoek blijkt even eens dat bijna een kwart van de Nederlanders niet weet dat ook kleine elektrische apparaten en energiezuinige verlichting ingeleverd moet worden voor recycling. Jaarlijks gooit iedere Nederlander ongeveer twee kilo aan vooral kleine apparaten en verlichting weg. Zo gaat er bijna 33 miljoen kilo verloren voor recycling. Elektrische appara ten kunnen tot meer dan 80% worden gerecycled, energiezui nige verlichting zelfs tot meer dan 90%. Op wecycle.nl/recyclingvideos ziet u hoe dit in zijn werk gaat. Inleveren is makkelijk Maak de feestdagen een stukje groener en lever ook gebruikte kleine elektrische apparaten en kapotte feestverlichting in bij de milieustraat van uw gemeente. De kerstvakantie is een goed moment om de kinderen eens mee te nemen naar de milieu straat. Jong geleerd is oud ge daan! Kijk voor de milieustraat van uw gemeente op de Wecy- cleZoeker op wecycle.nl. Kleurplaat Kinderen kunnen meedoen met de kleurplaatwedstrijd. Kleur de plaat zo mooi mogelijk in en maak kans op een leuke prijs. Kijk op wecycle.nl/feestdagen. Het geheim van Wecycle Ontdek tot en met 8 januari gra tis 'Het geheim van Wecycle' in de Kalverstraat 101 te Amster dam. Ook delen we Jekko's uit. Kinderen krijgen tijdens de kerstvakantie een gratis Wecy cle recycle-doeboek. Op=op! FOTO PETER ELENBAAS Een paar maanden geleden trok een aantal uit de klei getrok ken adolescenten naar Los Angeles om er te rappen. Ze gingen het onder leiding van Willie Wartaal helemaal maken in de gangstah stad. Het is algemeen bekend dat kleurlingen meer op kip vallen dan op varkensvlees", aldus een van de wijsgeren uit de polder. Een ander kreeg al snel te horen dat hij het woord nigga beter niet kon gebruiken. Zelfs de tamelijk eencellige wei landrappers begrepen het. Kleur ligt gevoeliger dan wij denken in de binnensteden van de Verenigde Staten. Kleur ligt ook gevoelig in de Engelse voetbalcompetitie. Luis Suarez, spits van Liverpool, kreeg acht wedstrijden schorsing omdat hij Patrick Evra iets had toegevoegd wat de bond niet netjes vond. Het zal niet iets geweest zijn als: "Jij speelt hier al leen maar linksback omdat je zwart bent.Ik ken het Spaanse equivalent van nigga niet, maar het heeft vast onderdeel uitge maakt van de door Suarez geuite stroom verwensingen. John Terry van Chelsea werd thuis verhoord door de politie dié hem daarna in staat van beschuldiging heeft gesteld. Ook hier zal het beledigen van Anton Ferdinand verder zijn gegaan dan: "Jij speelt alleen maar betaald voetbal omdat je de broer bent van Rio." En nu is het damesblad Jackie wereldberucht. Men is het slachtoffer van een gebrek aan taalgevoel. 'Niggabitch' klinkt heel erg hip en hop en kijk ons eens de grenzen van de tijdgeest verkennen. Nikkerteefzouden ze niet hebben afgedrukt. Inspraak ontwerpwijziging handhavingsnota Oog op Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 11 okto ber 2011 en op 13 december 2011 een ontwerpwijziging van de handhavings nota Oog op Zeeland hebben vrijgege ven voor inspraak. De wijziging betreft de onderwerpen systeemgericht toe zicht en bouwtoezicht. Systeemgericht toezicht Steeds meer bedrijven regelen tegen woordig de zorg voor milieu in een managementsysteem. Systeemgericht toezicht is een nieuwe vorm van toe zicht die hierop aansluit. Bedrijven die kunnen aantonen dat hun manage mentsysteem goed werkt, komen voor systeemgericht toezicht in aanmer king. Omdat met deze nieuwe manier van toezicht wordt afgeweken van de in de handhavingsnota beschreven sanctie strategie, is het nodig om dit in de nota vast te leggen. Bouwtoezicht Na inwerkingtreding van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht heeft Provincie Zeeland een toezicht houdende taak gekregen met betrek king tot bouwen en slopen bij bepaalde- categorieën bedrijven. -De taak was voorheen toebedeeld aan de gemeen ten. Voor deze taak is het nodig in de nota beleid voor" bouwtoezicht vast te leg gen en de beschreven strategie op onderdelen aan te passen. Inzage ontwerp wijzigingtekst De ontwerp wijzigingtekst ligt gedu rende zes weken ter inzage van 2 januari 2012 tot en met '12 februa ri 2012. Tijdens deze periode kunnen ingezetenen van de provincie Zeeland, alsmede iedere in de provincie een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon, schriftelijk of monde ling een zienswijze over de ontwerp beleidwijziging naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen inge bracht worden bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de heer G. Gabriëlse, Postbus 165, 4330 AD Mid delburg. Voor het inbrengen van een mondelin ge zienswijze kunt u terecht op Het Groenewoud 1 te Middelburg. U dient hiervoor van te voren een afspraak te maken [tel. 0118-631917). De ontwerp wijzigingtekst ligt ter inza ge op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Middelburg (van maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur); Informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg, (van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur), telefoon nummer: 0118-631400, E-mail: info- centrumfdzeeland.nl; Gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten (tijdens de ter plaatse geldende openingstijden); Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg (geopend woens dag t/m vrijdag van 10.00 uur tot en met 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot en met 16.00 uur). Overige openbare bibliotheken in Zeeland (tijdens de ter plaatse gel dende openingstijden). De ontwerp wijzigingtekst is verder te vinden op de provinciale website: http://nieuws.zeeland.nl/mededelin- gen/ Meer informatie over hoe Provincie Zeeland Oog op Zeeland houdt, vindt u op www.zeeland.nl/verkort/handha- ving Ontwerpbesluiten ontgrondin gen ten behoeve van ontwikkel ing landgoederen nabij Domburg Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Melse-Maljaars B.V. te Aagte-kerke namens de heer E. Wentges te Rotterdam aangevraagde vergunning ingevolge de Ontgron- dingenwet verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ont grondingen betrokken belangen. Het betreft hier het uitvoeren van ont grondingwerkzaamheden ten behoeve van de ontwikkeling van twee land goederen op percelen, gelegen in de gemeente Veerë, tussen Domburg en Oostkapelle, zuidelijk van de Dom- burgseweg en westelijk van de West- hovenseweg. Tevens heeft de aanvrager verzocht een machtiging ex artikel 12 Ontgron- dingenwet te verlenen, teneinde zo spoedig mogelijk met de werkza amheden te kunnen aanvangen. Gedeputeerde staten willen ook de gevraagde machtiging verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belan gen. De aanvraag, de ontwerpbesluiten en de overige stukken liggen van 29 december 2011-tot en met 8 februari 2012 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren, alsmede in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Dom burg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Na 8 februari 2012 tot einde beroeps termijn liggen de stukken op ge noemde plaatsen ter inzage op werk dagen tijdens kantooruren: Tot en met 8 februari 2012 kan een ieder schriftelijk of mondeling ziens wijzen over de ontwerpbesluiten naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118-631114). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de vergunning en machtiging zal zo nodig in de gelegen heid worden gesteld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken', kan men zich voor wat betreft de Directie ruimte, milieu en water wenden tot W. Buizer (tel. 0118-631114). Provincie Zeeland Arrangement Win arrangement^ Sneeuw in Be voor 2 persö'n^^^K Klik&Win ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2011 | | pagina 53