Nieuwjaarsduiken op Walcheren Nieuwjaarsduik in Domburg: fris begin 2012 Romantiek, een geliefd thema uit de filmindustrie. Tien films Volg ons via Twitter! T) Romantic movie collection Fris het nieuwe jaar in "Gorian maakt snert van Zeeuws water..." Nieuwjaars Duik Altijd actueel: de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel Vlissingen Duikteam Zeeland begint het nieuwe jaar in 2012 ook weer traditiegetrouw met de snorkeltocht. Op 1 januari houden ze een receptie aan de Boulevard in Vlissingen en dat doen ze met een frisse snorkeltocht. Het is geen wedstrijd, maar gewoon een eindje snorkelen. Een goed sluitend duik- of surfpak, masker en een snorkel is voldoende om mee te doen. Net als voorgaande jaren is er een parcours uitgezet van ongeveer 800 meter, maar het is niet verplicht deze afstand af te leggen. Ook dit jaar vragen ze of iedereen zoveel mogelijk verkleed wilt verschijnen. Uiteraard staat daar wel wat tegenover, want er zijn leuke prijzen te winnen net als voorgaande jaren. Aan melden kan om 12.15 uur in de kleedaccommodatie onder Boulevard Evertsen, waar verse koffie klaar staat. Inschrijfkosten bedragen 5,00 euro. Na het omkleden laten de vermomden zich aan de jury zien. Om 14.00 uur wordt het startschot ge geven om te water te gaan. Terug uit het water worden deelnemers ontvangen met een beker lekkere warme snert. Na het omkleden gaan ze naar Hotel Arion waar de prijs uitreiking om 15.00 uur is. www.duïkteamzeeland.n De Faam valt wekelijks in uw brievenbus, maar is ook via Fa- cebook en Twitter te volgen. Zo mist u niets van het dagelijkse nieuws en de leuke acties. www.de-faam.nl Ook is er een Nieuwjaars duik om 13.30 uur vanaf het Badstrand voor bikkels. De Nieuwjaarsduik is een mooie Nederlandse traditie. De eerste duik werd al in de jaren zestig gehouden en sindsdien komen er steeds meer duikspots bij. Dit jaar zijn er 84 officiële Unox Nieuwjaarsduikloca ties in Nederland en gaan circa 35.000 duikhelden het water in. Een beter begin van 2012, dan met een frisse duik, is er niet... Dat geldt ook voor Veere. Ellen De Vriend t> Veere Corjan Hoogerheide organi seert voor de tweede keer de Nieuwjaarsduik in Veere. De bikkels gaan daar om 14.00 uur te water vanaf het strandje. "De gezellige Veerse duik is ook de aftrap van de activitei ten die georganiseerd zullen worden rond het jaar van het Zeeuwse water, georganiseerd door de Provincie Zeeland", vertelt Corjan. Het jaar 2011 is het Jaar van de fiets. Geheel in stijl maakt de TV en chef-kok in het kader van het Zeeuwse water een variant op de tradi tionele snert. "Dit recept is te vens het eerste gerecht uit het boekje dat samengesteld wordt met verschillende recepten van Zeeuwse koks. De provincie co- ordineert dat." Gedeputeerde Ook verklapt Corjan dat tijdens de Nieuwjaarsduik een gede puteerde aanwezig is. "Als het een bikkel is, verwacht ik dat hij ook meeduikt met de anderen." Ook in Veere hier kost mees- Het zeewater is veelal maar een paar graden boven nul. doen aan de Nieuwjaarsduik 2,50 euro. De opbrengst wordt gebruikt voor een goed doel in de gemeente Veere. Suggesties kunnen gedaan worden bij Cor jan Hoogerheide. Er zijn prijzen voor de leukst verklede persoon die meeduikt en ook is er voorafgaand aan de duik een gezamenlijke war- ming-up. Watersnert Toeters en Bellen uit Veere zorgt voor een muziekje. Deel nemers krijgen een originele Unox muts, een oorkonde met daarop de watertemperatuur en een kop Zeeuws water snert, glühwein of chocomelk. Ook de niet-duikers kunnen hier iets lekkers te drinken krijgen. Vrijwilligers Dit jaar zetten vele vrijwilligers FOTO: ARCHIEF zich weer in voor de Nieuw jaarsduiken op Walcheren. Bij de organisatie van een echte 1 januariduik komt heel wat kijken. Van het uitdelen van mutsen en warme snert tot het toezien op de veiligheid door EHBO'ers en de Reddingsbri gade; iedereen zet zich in voor deze oer-Hollandse traditie! Suggesties voor een goed doel in de gemeente Veere kunnen gedaan worden via: Naturisten Hoewel het aantal ge klede nieuwjaarsduiken in Zeeland toeneemt, zijn er slechts een aantal blote duiken. In Vrouwenpolder laat een groot aantal leden van de naturistenver eniging zien hoe dapper zij zijn door compleet in hun blootje de koude golven te trotseren. Hét is te doen op het strand van Oranjezon. cchoogerheide@zeelandnet.nl In Domburg is de Nieuwjaars duik inmiddels al een traditie geworden. Deelnemers kunnen zich tussen 12.30 en 13.45 uur inschrijven. De duik zelf staat om 14.00 uur gepland vanaf het strand van Noordduine in Domburg. De organisatie is in handen van Surfvereniging Rockypoint. Ellen De Vriend Domburg "Ook dit jaar zullen weer een hoop duikhelden het nieuwe jaar fris beginnen", verwacht Jolijn Keerssemeeckers van Surfvereniging Rocky Point die de duik voor de vijfde keer organiseert in samenwerking met Unox, Strandpaviljoen Noordduine, Sportshop Domburg en de Domburgse Reddingsbrigade. Gezamen lijk hopen zij ook dit jaar weer een leuk en gezellig evenement voor jong en oud neer te zet ten. Vijf jaar geleden hebben 22 duikhelden de Domburgse Nieuwjaarsduik voor het eerst gedoken en er doen steeds meer mensen aan het evenement mee. Begin dit jaar waren dat er al 160 en de ver wachting voor de aankomende duik zijn hoog. Er wordt gere kend op 250 duikhelden. Voorzieningen "Net zoals voorgaande jaren is er voldoende parkeergele genheid voor alle duikers, alle kijkers en supporters. Ook zijn er andere voorzieningen ruim aanwezig zoals een EHBO- post en de Domburgse Red dingsbrigade houdt vanaf het strand en vanaf het water de duik in de gaten." Surfvereni ging Rockypoint zorgt ervoor dat alle duikers zich in een verwarmde ruimte kunnen omkleden. Voor, tijdens en na de duik kan men zich lekker opwarmen bij Strandpavil joen Noordduine. De eerste 250 duikers krijgen een echte Unox muts en een aandenken aan de duik. Voor alle duikers staat er na de duik een warme kop erwtensoep klaar. Ook staat er nog een leuke prijs klaar voor de best verklede duiker. Reddingbrigade Meedoen kost 2,50 euro en de opbrengst gaat naar de Domburgse Reddingbrigade. De eerste 250 deelnemers krijgen een echte Unox muts als aandenken aan de duik en voor alle deelnemers staat er na de duik een kop warme erwtensoep klaar. 'Ook dit jaar gaan er weer een hoop duikhelden het nieuwe jaar fris beginnen. FOTO: P.R. www.nieuwjaarsduikdomburg.nl

de Faam | 2011 | | pagina 41