20 tot 50% korting Meer-in-één. Oud Nieuw hoort te knallen op Walct René Brasser antiek SOLDEN brocante Volg via Facebook! verkeersschool w Heb je een frisse kijk op zorg? Interesse? www. werktvoorouderennl Ontdek er alles over op www.loewe.nl TECHNO JANSSEN LOEWE. Prima service én een voordelige vaste prijs? Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. "Vuurwerk moet zo hard en moos mogelijk zijn..." Werknemers in Zeeuwse zorg veelal 50-plus Altijd actueel: de-faam.nl Autorijles Motorrijles (beide categorieën) Bromfietsrijlessen Aanhanger (EAB) Training/Training verhoogde rijvaardigheid (ca. A) Opfriscursus (cat. A en B) MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigbeheersing examen verkeersdeelneming €825,- AUT0R1JLESSEN le 10 €250,- - BROMMERRIJLES: 4 praktijklessen praktijkexamen 269, - 0118-471950 www.renehrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen Wegens groei van de thuiszorg in Vlissingen zoeken wij per direct enthousiaste verzorgenden. Kijk op www.werktvoorouderen.nl of neem contact op met Moniek Sohier, zorgcoördinator extramurale zorg. Bereikbaar op telefoonnummer 0118 - 448 448. Of mail naar pz@werktvoorouderen.nl werktvoorouderen (t/m31 december 2011) Openingstijden wo, do, vr en za van 9.00 -16.00 uur, vrijdag koopavond tot 20.00 uur VenduHuis De Jager Van der Spiegelstraat 92 4461 LN Goes www.venduhuisdejager.nl Het nieuwe compacte audiosys- teem van Loewe: SoundBox. Scheldestraat 82 Vlissingen.Tel. 0118-415737 Bel 0800-5150 en stap in voor 6 januari 2012. www.DELTA.nl/energie DELTA, mijn keuze! De papieren krant valt elke week in uw brievenbus. De Faam is echter ook al enkele maanden te volgen via Twitter en Facebook. Zo leest u het dagelijks nieuws. www.de-faam.nl Met het dichterbij komen van de jaarwisseling, neemt de verkoop van vuurwerk toe. Zal het even druk worden als andere jaren? Zijn jongeren nog steeds van plan de portemonnee te trekken voor oudejaarsavond? De verslaggever ging op pad om meningen van kopers en verkopers te peilen. Carien Midavaine Walcheren Verkopers zorgen voor een nóg mooier assortiment dan andere jaren. De verkoop .moet knallen, online of in de winkel vanaf donderdag 29 december. Sjacco Joziasse van Intratuin Koudekerke: "we hebben weer een uit gebreide en veilige collectie sier- en knalvuurwerk. Naast merkvuurwerk verkopen we sinds vijf jaar een exclusieve eigen lijn onder de naam Ex cellent Fireworks. Daarbin nen zijn speciale pakketten te koop zoals het vrienden pakket, het straatpakket en een groot buurtpakket." Crisis? De negatieve geruchten over de Nederlandse eco nomie, zijn niet voor alle kopers een reden om te rughoudend te doen. De 17-jarige Wessel koopt ieder jaar een flinke hoeveelheid, voor circa 300 euro. "Oud en Nieuw hoort te knallen. Ik koop meestal van alles, het moet zo hard en mooi mogelijk zijn!" Wessel heeft vooraf op internet filmpjes bekeken waar het vuurwerk gedemonstreerd wordt. "Ik wil niet voor verrassingen komen te staan. Het moet gewoon goed zijn." Ricardo (21 jaar) verkiest de kroeg Bij Halfords in Vlissingen is ook vuurwerk te koop. boven vuurwerk. "Een paar jaar terug kocht ik nog wel van die zware klappers. Nu besteed ik het geld liever met mijn vrien den in de kroeg." Veel kopers nemen de beslis sing om vuurwerk te kopen op het laatste moment of kopen al leen eenvoudige pretpakketten die bijvoorbeeld de supermark ten aanbieden. In het laatste ge val kan de oudejaarsavond van jonge kinderen niet meer stuk. Georganiseerd Nathanaël (16 jaar) aarzelt nog of hij dit jaar vuurwerk koopt. Maar als hij koopt, dan wordt het knal- en siervuurwerk ter waarde van ongeveer 200 euro. Hoe ouder de ondervraagden, hoe georganiseerder de aan koop wordt. Neem Tom, 43 jaar. Via inter net heeft hij al even zijn bestel ling gedaan. "Niets is makkelij- Bijna één op de drie werk nemers in de Zeeuwse zorg- en welzijnssector is ouder dan vijftig jaar. Dat blijkt uit de cijfers van de nieuwste Zeeuw se Arbeidsmarktmonitor Zorg en Welzijn van het derde kwartaal van 2011. Vooral de thuiszorg, ver pleging en verzorging hebben te maken met een groot aandeel 50- plussers. Vijf jaar geleden was 26 procent van de medewerkers ouder dan vijftig jaar. Inmiddels is het percentage opgelo pen naar 32 procent. Het personeelsbestand in de sector vergrijst daarmee in een rap tempo. "Het is een landelijk probleem dat het zorg- personeel steeds ouder wordt", vertelt Joost Naafs, directeur ViaZorg. "Maar als je preciezer gaat kijken, dus naar de cijfers achter de komma, zie je toch wel dat het probleem zich in Zeeland iets scherper aftekent. Ik verwacht dat het de komende jaren toch net wat sterker een Zeeuws probleem wordt." De vergrijzing is overigens niet alleen een trend in de zorg- en welzijnssector, want als gevolg van de babyboomgeneratie is heel de beroepsbevolking aan het vergrijzen. Maar in de zorg en welzijn komt het misschien wel dubbel aan, want de oude ren die nu nog in de zorg wer ken en straks gaan uittreden, worden ook steeds ouder, met als gevolg een grotere zorgvraag. Vanzelfsprekend wordt daarmee de vraag naar zorgpersoneel ook weer gro ter. Werk aan de winkel dus voor de zorg- en welzijns sector. Want er moet niet al leen vervanging komen voor de uittreders, maar er moet ook voldoende personeel zijn voor de groeiende zorgvraag. "Er wordt ook heel hard aan gewerkt om er mensen bij te krijgen in de zorg", verzekert Naafs. "Het is nu nog maar net begonnen. We moeten, vooruitlopen op de grote uit stroom die over vijf tot tien jaar echt gaat beginnen."

de Faam | 2011 | | pagina 2