De Mii vindt overal een plekje werken Zeeuwse weg Seat Mii etaleert handling en praktisch gemak in een stedelijke omgeving Aufoverh" va yAVermeulen Elektrische Ford Transit Connect Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Land Rover en Serious request Driepitter van PSA komt er aan Jeep Grand Cherokee Summit woensdag 28 december 2011 Ford heeft grootse plan nen om tussen nu en 2013 vijf elektrische voertui gen (inclusief hybride) op de markt te brengen. De Transit Connect Electric bijt het spits af en heeft bij volle accu's een actie radius van 130 km. De prijs bedraagt 43.995 euro exclusief BTW voor deze bestelauto. Als basis dient de Transit Connect met lange wielbasis. De auto maakt gebruik lithium-ion accu's die in acht uur bij gebruik van een normaal stopcontact opladen. De auto presteert uitstekend en heeft een topsnelheid van 120 km/u. Verder zijn uiteraard de laadmogelijk- heden van belang. Vlissingen Tot ongeveer 20 april 2012 wordt er gewerkt aan de Groen van Prinstererlaan. De rio lering en bestrating worden vernieuwd en er worden on dergrondse afvalcontainers geplaatst. Het werk wordt gefaseerd uitgevoerd. Er wordt gepoogd de over last voor het verkeer en de omwonenden zo veel mogelijk te beperken. Tijdens de werkzaam heden zijn de woningen sowieso altijd te voet bereikbaar. Wegom- leidingen worden door borden aangegeven. Rectificatie In het vorige Zeeuws Autojournaal is een foutje geslopen in het artikel over de aflevering van vier Opeis Corsa aan Luximprove. Marco de Visser is niet de direc teur van LUXimprove, maar de Marketing Manager. De directeur heet Jan Willem Schlösser. De Seat Mii heeft onderhuids veel ge meen met zijn broers de Volkswagen Up! en de Skoda Citigo. Maar Seat heeft zijn compacte telg wel een eigen gezicht gegeven. Neus, achterzijde en logo's, er bestaat geen misverstand over herkomst. Bovendien oogt hij ook nog eens lekker eigentijds. Seat stelde de Mii vopr in Barcelona en al snel bleek dat de auto zich thuis voelt in een drukke stad. Optimale handling met een lengte van 3,56 meter en een hoge praktische bruikbaarheid komen in de Mii samen. Met de 1.0 liter driecilinder 75 pk sterke motor (ook als 60 pk lever baar en allebei 14 procent bijtelling) is hij misschien niet als eerste weg bij een ver keerslicht, maar de .Mii kan er heel goed mee uit de voeten. De draaicirkel van 9,8 meter is ronduit zeer handig te noemen. Praktisch is de bagageruimte van 251 liter, waarbij de bodem in twee hoogten kan worden ingesteld. De Mii is reeds voorzien van 5 EuroNCAP-sterren en dat zegt de kenners genoeg. Seat biedt ook City Safety Assist aan voor de Mii. Dat systeem met een lasersensor helpt de bestuurder in het stadsverkeer en grijpt in (tot 30 km/u) indien nodig door automatisch te remmen wan neer er een aanrijding dreigt. Over prijzen is op het moment van schrijven nog weinig bekend, maar rond de acht mille lijkt een reële schatting. Behalve een driedeurs komt er in 2012 ook een vijfdeurs Mii. Pearyweg 6 4462 GT GOES 0113 - 56 18 12 vermeulenautoverhuur.nl Net als vorig jaar leende Land Rover Nederland auto's aan Serious Request. Drie diskjoc keys lieten zich zonder voedsel opsluiten in een glazen huis, om muziek te draaien voor het goede doel. Er werd muziek gedraaid tegen betaling en het geld werd geschonken aan het Rode Kruis, dat op zijn beurt dit geld weer besteedt aan een 'stille ramp'. In dit geval wordt het geld gebruikt om moeders te ondersteunen die geraakt zijn door een oorlog of conflict. PSA lanceert eerdaags de vol ledig nieuwe 208 als drie- en vijfdeurs hatchack. De opvolger van de 207 is op meerdere fron ten afgeslankt. Het model krijgt de primeur van een nieuwe reeks driecilinder benzinemo toren. Kopers kunnen straks kiezen uit 68 of 82 pk en bespa ren volgens het merk 25 procent brandstof in vergelijking met de huidige motoren die een cilin der meer hebben. De 207 wordt in de programma's van Peugeot en Citroën opgenomen. De nieuwe Jeep Grand Chero kee Overland Summit zag in ons land het levenslicht op de Miljonairs Fair. Aan de buiten kant is deze uitvoering direct te herkennen aan de metaalkleuri- ge roosterstructuür in de grille. Het interieur is extra fraai, om dat wat hout lijkt ook daadwer kelijk grijs/zwart kleurig hout is. Verder is bij de Summit gekozen voor een prachtig Saddle Brown lederen bekleding om het exclu sieve karakter te benadrukken. Leverbaar vanaf 84.990 euro. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 11 ja nuari. Vlissingen Op een aantal plaatsen in Vlissingen wordt het asfalt gere pareerd. Voor het verkeer leveren de werkzaamheden enige hinder op. De werkzaamheden worden afhankelijk van het weer gefaseerd uitgevoerd. Het betreft reparaties aan het asfalt van de Prins Hendrikweg, de Singel, de President Rooseveltlaan, de Sloeweg, Westerzicht, de Nieuwe Zuid- beekseweg, Bossenburg, Rosenburg en de Burgemeester van Woelderenlaan. Middelburg De Segeerssingel is afgesloten tussen de aansluitingen met de Buitenruststraat en het Parelplein. De riolering wordt vervangen en de rijbaan wordt herstraat. Geprobeerd wordt om de tussenliggende woningen zo goed mogelijk bereikbaar te houden. Voor het verkeer wordt met tijde lijke verkeersborden een omleidingsroute inge steld. De werkzaamheden zijn, indien de weersomstandigheden het toelaten, naar verwachting rond de jaarwisse ling afgerond.

de Faam | 2011 | | pagina 23