r r Studenten sporen naar warmtelekken in monumenten k Meld overlast vuurwerk Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Wijziging ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op Verhuizen of uw woning aanpassen? Laat ze niet (ver)zuipen! invulling www.middelburg.nl porthos Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 december 2Ó1Ï De Faam pagina 9 ff'»/* Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Nu de winter is gearriveerd, gaan de bouwkundestudenten van Hogeschool Zeeland naar buiten om infraroodopnames te maken van woningen. Ze sporen warmtelekken op en adviseren de be woners hoe zij hun woning kunnen verbeteren. Dit jaar is de groep studenten op een speciale missie: in opdracht van gemeente Middelburg onderzoeken zij een groot aantal monumenten in de stad. Het project heet het DUMO-project, dat staat voor Duurzame Monumenten. Het is een vervolg op een project uit 2007 waarbij de wo ning van begeleidend docent Vercouteren volledig verduurzaamd is, zon der dat de esthetische waarde van het pand is aangetast. Een infraroodcamera maakt geen foto's, maar meet oppervlaktetempe- raturen en zet die om in gekleurde grafieken. Op de opname staat altijd een temperatuurverdeling met kleuraanduiding. Meestal is wit en rood een warm-, en groen en blauw een koud oppervlak. Zo kunnen slechte isolatie, kieren en andere energielekken in de gevels en daken van ge bouwen opgespoord worden. Het onderzoek van de studenten richt zich op de schil van de woning en samen met de verbruiksgegevens resulteert dit in een energielabel van de bestaande situatie. Na het onderzoek met de infra-rood-camera wor den verbeteringsadviezen bedacht en een bij de nieuwe situatie beho rend energielabel bepaald. Zo krijgt de bewoner van het monument inzicht in de mogelijkheden voor woningverbetering en als er twee label- sprongen gemaakt wordt, zelfs nog subsidie ook. Begin februari zijn de rapporten gereed en kunnen de bewoners aan de slag. Bij dit onderzoek snijdt het mes aan drie kanten: studenten zijn praktijk gericht bezig met onderzoek op duurzaamheidsgebied, de bewoner krijgt een advies op maat en de gemeente kan uit de onderzoeksresulta ten beleid maken voor een duurzame toekomst. En vooral niet te verge ten: het is een bijdrage aan de verbetering van de duurzaamheid van de panden, de stad, de wereld. Eigenaren van monumenten of andere woningen of gebouwen kunnen zich niet meer inschrijven voor het lopende project. Ze kunnen zich wel aanmelden voor eventuele vervolgprojecten in het komende jaar. www.duurzamemonumenten.nl Oud en nieuw komt steeds dichterbij, maar tot grote ergernis van buurt bewoners wordt nu al bijna dagelijks (zwaar) vuurwerk afgestoken. U kunt een steentje bijdragen om overlast en vernielingen aan te pakken door dergelijke situaties te melden. Dit kan op verschillende manieren. U kunt terecht bij politie Zeeland op nummer 0900 8844, Meld Misdaad Anoniem op nummer 0800 7000, of het speciale e-mailadres van de po litie: vuurwerkoverlast@zeeland.politie.nl. Bij spoedeisende zaken belt u natuurlijk 112. Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de on dergrondse kunststof afvalcontainers af van zaterdag 31 december 16.00 uur tot zondag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontai ners blijven voor de gebruikers geopend. Het huisvuil van maandag 26 december (Tweede Kerstdag) wordt door de medewerkers van de reinigingsdienst op dinsdag 27 december op gehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde datum ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldata huisvuil'. Van maandag 9 januari tot en met vrijdag 13 januari haalt de ge meente tegelijkertijd met het huis vuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afval container voor zeven uur 's och tends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aan bieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van onder grondse afvalcontainers. De kerstbo men in de binnenstad worden daarom op vrijdag 13 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Wijziging openingstijden milieustraat De milieustraat is op zaterdag 24 december en op zaterdag 31 december geopend van 09.00 uur tot 13.00 uur. Dus 's middags gesloten. Voor meer informatie kijk op www.zrd.nl of bel 0900-44 33333. Ui». Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Wanneer u een jaartje ouder wordt, kunnen er problemen ontstaan met uw mobiliteit. U krijgt bijvoorbeeld moeite met traplopen. Een bewerkelijke eengezinswoning is dan misschien niet meer de meest logische plek om te wonen. Veel mensen houden rekening met (mogelijke) gebreken van de oude dag door op een gegeven moment te verhuizen. In Middelburg zijn legio woningen die zijn aangepast aan de wensen en eisen van ouderen. Gelijkvloerse seniorenwoningen bijvoorbeeld. Wanneer door uw situatie of leeftijd te voorzien is dat woningaanpassingen in uw huidige woning noodzakelijk worden, dan verwacht de gemeente dat u gaat verhuizen naar een aan uw leeftijd aangepaste woning. Als u blijft wonen waar u woont, dan kunt u geen aanspraak maken op een woningaanpassing betaald door de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo). U kunt die aanpassingen, zoals bijvoorbeeld een traplift, natuurlijk wel voor eigen rekening realiseren. In bijzondere situaties kan een uitzondering worden gemaakt. Specifieke informatie daarover kunt u krijgen op telefoonnummer (0118) 675 675. Voor alle andere informatie over welzijn, zorg en opgroeien kunt u vanzelfsprekend terecht bij het loket van Porthos in de Sint Sebastiaanstraat 12, telefoon (0118) 75 14 00, www.porthos.nl. Zeeuwse jongeren drinken te veel, te vaak en al op veel te jonge leeftijd. Om ouders voor te lichten over de con sequenties hiervan heeft de gemeente alle ouders van kinderen van 12 tot en met 15 jaar een waardebon ge stuurd waarmee ze het boek 'Onze kinderen en alcohol' vanaf vandaag af kunnen halen bij Porthos. Het boek, geschreven door een kinderarts en een kinderpsycholoog, geeft uitleg en praktische tips en adviezen om u kind niette laten (ver)zuipen. Meer informatie staat op www.laatzenietverzuipen.nl Oude doelen De Kloveniersdoelen is gebouwd in 1607 in de Vlaamse Renais- sance-stijl. De Doelen was de oe fenruimte van de Kloveniers, oftewel schutters. In de Franse tijd was het een militair hospi taal. Later trok de Zeeuwse Mu ziekbibliotheek in de De Kloveniersdoelen. Van 1984 tot 2004 was het gebouw het on derkomen van de Stichting Cen trum Nieuwe Muziek. Daarna stond het geruime tijd leeg. Foto: Aart van Belzen Alleen is voor de nieuwe inrichting nog een omgevingsvergunning nodig. In deze vergunning wordt de bestemming van de Kloveniers doelen gewijzigd, zodat horeca en een terras in de tuin mogelijk wor den. De zolder blijft in gebruik bij de Middelburgse Schietvereniging 'De Kloveniers'. In de loop van februari 2012 gaat de verbouwing van start. Naar ver wachting kan de eerste film beke ken worden in juli 2012. Bioscoop, horecagelegenheid en werkplekken voor zelfstan dig ondernemers. Dat is de nieuwe bestemming voor Klo veniersdoelen, het monumen tale pand aan de Achter de Houttuinen. Gemeente Middelburg, eigenaar van het pand, is blij dat na enkele jaren zoeken een geschikte be stemming voor het pand is gevon den. Een mooi aanbod op het gebied van cultuur, film, toerisme en horeca. De gemeente gaat dit gebouw verhuren. Inrichting De Drukkery, bekend van de boekhandel op de Markt, wordt hoofdhuurder en gaat aan de slag met de inrichting van de hore cagelegenheid: café en multifunctionele ruimte voor optredens, presenta ties en workshops. Daar naast verzorgt de Drukkery de werkplekken in het soutterain, die te huur zijn voor zelfstandig ondernemers, en het ter ras in de tuin. Cinema Middelburg ver zorgt de filmzaal en ver huist vanaf het Schutters hof naar de Kloveniers doelen.

de Faam | 2011 | | pagina 9