r r v r Scheepsbel voor burgemeester Schouwenaar Website gemeente Middelburg vernieuwd Het woord aan raadslid Luc Vandezande Uitnodiging nieuwjaarsreceptie Afvalkalender in de bus Gratis parkeren rond oud en nieuw Gemeentelijke balies later open Twee dagen geen rijbewijs aanvragen Afvalkalender 2012 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 december 2011 De Faam pagina 8 Als gevolg van de bezuini gingsmaatregelen bij de Koninklijke Marine werd woensdag 14 december in Den Helder de mijnenjager Hr. Ms. Middelburg uit dienst gesteld. Bij de ceremonie heeft Koos Schouwenaar, als burgemeester van Middelburg, traditiegetrouw de scheepsbel in bruikleen gekre gen. De Hr. Ms. Middelburg was sinds 1986 in dienst. Hr. Ms. Middelburg was het twaalfde marineschip met deze naam. In de zeventiende en acht tiende eeuw droegen diverse schepen van onder meer de Admi raliteit van Amsterdam en de Ad miraliteit van Zeeland de naam Middelburg. Pas in de jaren '80 van twintigste eeuw werd de naam opnieuw gegeven aan een schip van de marine. Luitenant-ter-zee Paul Bijleveld overhandigt de scheepsbel aan burgemeester Koos Schouwenaar. Foto: Albert de Vries U hebt het misschien al ge merkt, de website van ge meente Middelburg is behoorlijk veranderd. Op don derdag 15 december is de nieuwe site in de lucht gegaan. Het gaat hier om meer dan alleen een facelift. De nieuwe website biedt meer gebruiksgemak bij het verwerken van aanvragen. Zo kunt u sneller uw zaken met de ge meente regelen. De vernieuwing is een uiting van de wens van ge meente Middelburg om vraagge- richter te werken. Veranderingen De gemeente heeft ingezet op een verbetering van de dienstverlening aan inwoners en ondernemers. Daarom staat de digitale balie voortaan prominent op de voorpa gina. Daarnaast zijn er meer zaken via digitale formulieren aan te vragen. Nieuw is het onderdeel Mijn Ge meente. Hiermee kunt u met be hulp van uw DigiD de status van uw aanvraag of melding volgen. Hier kunt u ook uw telefoonnum mer, e-mailadres en abonnemen ten beheren. Het plan De Vries: van visie naar tunnelvisie! Als Albert de Vries een idee in zijn hoofd heeft laat hij zich door nie mand tegenhouden. Er moet en zal een theater komen op het Mo lenwater. Dat merkte GroenLinks al tijdens de coalitieonderhandelingen. Alleen partijen die op dit punt niet te kri tisch waren konden tot de coalitie toetreden. Dat een steeds grotere groep binnenstadbewoners zich ging inzetten voor een "stadspark" op het Molenwater, kon de sociaal democraat niet op andere gedach ten brengen. Waarom wilden die lastige mensen nou niet inzien dat "zijn" plan het goede plan was? Haalbare alternatieven waren er niet volgens de Wethouder. Maar er was een plan! De heer Lievens, ondernemer uit Terneuzen stelde al in september 2010 voor om op eigen kosten een muziektheater te bouwen op het ZEP. Wat een kans was dat geweest! Een voorbeeld; De Ierse "River Dance" in ZEP en de dansgroep "Station Zuid" in een kleiner theater. Grote produc ties op het ZEP en meer experi mentele producties in een klein theater in de binnenstad. Het ziel togende ZEP gered, een breed cultuuraanbod, een park voor de bewoners en nog geld overhou den ook. Maar de wethouder besliste an ders. Hij vond dat het plan niet haalbaar was. Op basis waarvan? De raadsleden van Middelburg Foto: Jan Koole wisten niets van dit plan. Tot de lieve Sint het in onze brievenbus sen stopte. GroenLinks voelde zich behoorlijk betoeterd, wordt de raad nog seri eus genomen? Maar langs de kant van de PvdA, het CDA, de WD en de LPM bleef het oorverdovend stil. Als het college in zijn onein dige wijsheid had besloten dat dit plan niet hoefde gedeeld te wor den met de raad, vonden ze dat prima. Van je volksvertegenwoor digers moetje het hebben! Ook tij dens de bijzondere commissievergadering over het theater gaven de collegepartijen geen kik. Dat de zaal vol proteste rende bewoners zat en dat uit een enquête blijkt dat ongeveer 80% van de bewoners van Middelburg tegen dit plan is, dat maakt deze volksvertegenwoordigers niets uit. Ze zijn onder de bezielende leiding van Dirigent "Albert" de tunnel in gedoken. Die tunnel zullen ze niet meer verlaten, met welke goede argumenten we ook komen. Luc Vandezande Fractievoorzitter GroenLinks luc vandezande@hotmail.com Wij nodigen u van harte uit om op zaterdag 7 januari naar de nieuwjaars receptie van gemeente Middelburg te komen. Tussen vier en zes uur bent u welkom in de Burgerzaal van het stadhuis.aan de Markt om met ons het glas te heffen op het nieuwe jaar. Programma 16.00 uur: Aanvang receptie 16.15 uur: Gratis rondleiding door het stadhuis 16.45 uur: Nieuwjaarstoespraak burgemeester Koos Schouwenaar 17.15 uur: Presentatie met sportambassadeur Jeffrey Telussa Voordracht nieuwste gedicht door stadsdichter Henri Looymans 17.30 uur: Gratis rondleiding door het stadhuis 18.00 uur: Einde receptie Tijdens de receptie zal er een stand van Bike Friendly Cities te bezichti gen zijn, met informatie over het fietsvriendelijker maken van onze stad. Deze week valt de nieuwe afval- en papierkalender bij u in de bus. Op de kalender kunt u precies zien in welke week uw groene of grijze bak wordt opgehaald. Ook kunt u op de kalender lezen waar u bijvoorbeeld met uw asbest, oude kleding of ka potte koelkast terecht kunt. Ligt de kalender aan het einde van de week nog niet bij u op de mat? Neem dan contact op met de gemeente, telefoonnum mer (0118)67 55 30. Wij stu ren u dan graag een exemplaar toe. De kalender is ook te raad plegen op de website van ge meente Middelburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldata huisvuil'. Elk jaar worden de parkeerautomaten in het centrum van Middelburg afgesloten. Dit als voorzorg tegen baldadigheid rond de viering van oud en nieuw. Het college heeft daarom besloten dat met ingang van donderdag 29 december 2011 tot en met zondag 1 januari 2012 het parkeren in het centrum gratis is. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik ge maakt worden van de parkeergarages. Vanaf maandag 2 januari 2012 is het weer betaald parkeren in de par keergarages en wordt het betaald parkeren op straat gefaseerd inge voerd in verband met het ontsluiten van de parkeerautomaten. Op maandag 2 januari 2012 zijn de gemeentelijke balies in het stadskan toor iets later open dan dat u gewend bent. In plaats van 8.30 uur staan de medewerkers die dag vanaf 10.00 uur voor u klaar. Vanwege onderhoudswerkzaamheden bij de RDW is het niet mogelijk op woensdag 28 december en donderdag 29 december een rijbewijs aan te vragen. Volgens de RDW is het op vrijdag 30 december weer moge lijk rijbewijzen aan te vragen.

de Faam | 2011 | | pagina 8