Wandeling en optreden Kerst Oud-Hollandse Volkskerstzangavond Levende kerststal bands in De Spot Groot Kerstconcert jongeren en mannen Geen kerstnachtdienst maar vesper in Open Hof Kerstcadeaus? Kunnen we met de feestdagen schaatsen of niet? Piet weet het! Het weer Orpheus in de Hofpleinkerk Kerstballentocht voor kinderen Muziekoptreden kerstavond Kerstspecial in De Oude Stad Kerstrit Biggekerke Kerst Nieuws Altijd actueel: de-faam.nl De leukste tips voor kerstca deaus vindt je in De Faam. Win keliers bieden voor ieder wat. Maar ook op de kerstmark ten kun je prima slagen... www.de-faam.nl www.de-faam.nl Middelburg Mannenensemble Or pheus uit Oekraïne geeft donderdag 22 december in de Hofpleinkerk in Middelburg een kerstcon cert. Afwisselend treden Orpheus en organist Dirk Jan Warnaar optreden. Daarnaast is er ook ruimte voor samenzang. Het concert is van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via: 036-5363615 voor een gratis toegangskaart Vrouwenpolder De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap hou den dit jaar voor de vijfde keer de kerstballenwandeling voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op dinsdag 27 de cember in natuurgebied Oran jezon. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er gestart worden, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is met zijn ouders of andere begeleiders welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit natuurgebied. Kinderen en donateurs van het Zeeuwse Landschap betalen 2,50 euro voor entree van het natuur gebied, deelname aan de kerstballenwandeling en een versnapering, overigen betalen 4 euro. Verder mogen kinderen onder de twaalf jaar niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. Vlissingen Shotgun little Boy spelen op zaterdag 24 december in café 2x Bellen! aan de Walstraat 9 in Vlissingen. Het duo wordt gevormd door percussionist Sander Elderkamp en zanger gitarist Wouter Verhelst. Er komen diverse stijlen aan bod, zoals bluegrassj hillbilly, blues en americana. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. Vorig jaar was de levende kersstal in de Spot een succes. Kerstplaten zijn over het algemeen wat braaf. Maar begraaf dertig muzikanten voor drie dagen onder een dikke laag slingers, sterren en nepsneeuw en dan ge beuren er vreemde dingen. In 2010 namen leden van onder meer Kyteman, The Black Atlantic, Anderson Mensenkinderen, Eins Zwei Orchestra, Blaudzun en Brown Feather Sparrow in een kerkje en zonder enig budget, 100 procent live een dijk van een kerstplaat op: 'How trow a Christmas party'. Vorig jaar was de levende kersstal in De Spot een" groot succes. Daarom zijn ze er nu weer. De zaal gaat om 21.00 uur open. Entree kost 8,50 euro. Goes Het Groot Zeeuws Jon gerenkoor onder leiding van Peter Wildeman zingt vanavond (21 december) in de Maria Magdalenakerk in Goes. Het koor zingt alweer voor het 5e jaar traditiege trouw haar kerstoptreden. Het programma omvat ge varieerde kerstliederen. En mezzosopraan Joanne Kort zingt enkele soli van haar nieuwe kerst-cd. De negentig mannen van het mannenkoor Elim uit 's Gravenpolder zin gen hun kerstrepertoire onder leiding van Joost van Belzen en met Pieter Bakker aan het ma gistrale orgel. Elim presenteert haar nieuwste kerst-cd, die is opgenomen in de Nieuwe Kerk van Middelburg. Het begint om 19.30 uur. Reserveren via: www.peterwildeman.nl Vlissingen In kerkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 57 (Paauwen- burg) in Vlissingen is geen kerstnachtdienst. Wel is er zaterdag 24 december, in de vooravond voor kerstmis, vanaf 19.30 uur een eenvou dige vesper. Thema hiervan is: Eén enkele kaars is genoeg. Het orgel wordt bespeeld door Jack de Munck. Anja van Eijk en Geneviève Risseeuw zorgen voor muzikale ondersteuning met viool en dwarsfluit. Een Kerstmarkt in Londen of Düsseldorf? Kerstshoppen in Parijs? Kerstsfeer snuiven in het buitenland is hot. De praktijk is echter dat de meeste mensen in Nederland blijven en gezellig met familie en vrienden de typische kerstsfeer proeven. Iets van de pret missen? Welnee, want er is genoeg te doen. Dat lees je natuurlijk in De Faam. Vlissingen De Vlissingse zanggroep Zokantook houdt vrijdag 23 december een Kerstspecial in de grote zaal van Speel tuinvereniging De Oude Stad aan de Paardenstraat 68 in Vlissingen. Het begint om 20.00 uur. Entree is 5 euro inclusief koffie thee. Kaarten via: 0118-463250. Biggekerke Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt op Tweede Kerstdag (26 december) een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin met de auto. Dit is een eenvoudige puzzelrit voor beginners, die gereden wordt met een route rond Biggekerke. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in Cafe Juliana, Dorpsstraat 1 te Biggeker ke. Na de rit is een Bingo met mooie prijzen. het programma is het optreden van de so praansoliste Rosemary Nieuwenhuize die met haar zuivere stem zowel solistisch te horen is als samen met het man nenkoor. De Beukelaar Tijdens deze avond wordt de opbrengst, uit de diverse zangavon den die Omnis Cantare in 2011 heeft gehou den, overhandigd aan een afvaardiging van het gezinsvervangend tehuis De Beukelaar uit 's Gravenpolder. De zangavond begint om 19.30 uur en de deuren zijn vanaf 19.00 uur open. De toegang is vrij. Wel wordt er gecollecteerd voor het goede doel: De Beukelaar. Middelburg In de Nieuwe kerk van Middelburg is op maandag 26 december (Tweede Kerstdag) de inmiddels traditionele Oud-Hollandse Volksker stzangavond, georga niseerd door Omnis Cantare. Het Christelijk Samengesteld Mannen koor Zeeland verleent hieraan medewerking. Het CSMZ is een gele genheidsmannenkoor dat bestaat uit ruim vijftig leden die afkomstig zijn uit heel Zeeland en zelfs een aantal uit Zuid-Hol land. Het koor heeft acht keer gerepeteerd en zal deze avond een gevarieerd reper toire ten gehore brengen van diverse Hollandse kerstliede ren. Het CSMZ is een gelegenheidskoor bestaande uit vijftig mannen. Het koor staat onder leiding van Ron van Ommen. Musici zijn Lennert Knops (vleugel); Ankie Kaljouw (panfluit) en Martin Weststrate (orgel). De musici treden zowel met het koor als solistisch op. Een muzikaal hoogtepunt in

de Faam | 2011 | | pagina 51