Het kan! we jaar o Oranjezon Zorgeloos en zeker uw huis verkopen? Regiovisie scholen Doe mee, verlos de zee Lezing over Marlow Moss www. datreparcer ikzelf welnl De witgoed onderdelenwinkel Fysiotherapie Els Baas, Ben Neve, Anne Meeuwsen, Frank Smit en Carla van Usen en Fitness Willy de Nooijer, Lianne de Nooijer, Simone Wondergem, Eli de Bruin en Meivin Caljouw Ook voor sportfysiotherapie, manuele therapie, dry needling, spinning, striding en sportmassage kunt u bii ons terecht. Wij wensen u prettige feestdagen en een beweeglijk 2012 J Parkeren in Veere blijft deels gratis JC VASTGOED café Veere Jet Idskes De klankbordgroep toekomst onderwijshuisves ting adviseert in de Gemeente Veere regioscho- len. De bevolking van de gemeente Veere krimpt, en dat heeft consequenties voor de scholen in de gemeente. Op 1 oktober jongstleden was de jaar lijkse leerlingentelling van basisscholen. Een aan tal scholen binnen de gemeente Veere komt daarmee weer of voor het eerst onder de ophef fingsnorm van 53 leerlingen. Als een school drie jaar onder de opheffingsnorm komt, is er gevaar voor de bekostiging van die school. In een druk bezochte conferentie in de Grote Kerk in Veere in april, zijn meningen, ideeën en wensen over het onderwijs in de gemeente aan de orde gekomen. Hiermee is een klankbordgroep, het Platform Pri mair Onderwijs Zeeland, onder leiding van oud burgemeester Adrie de Bruijn, aan de slag ge gaan. De klankbordgroep, bestaande uit meer dan 20 mensen vanuit verschillende organisaties, waaronder ook ouders, heeft in een rapport de verschillende scenario's in beeld gebracht. De conclusie van de klankbordgroep is dat regio- scholen de beste oplossing zouden zijn, maar zeker niet de enige mogelijke oplossing. Op dins dag 10 januari aanstaande wordt het rapport ge presenteerd in de Parel in Domburg, vanaf 19.15 uur kan en mag iedereen meepraten over de toe komst van de Veerse scholen. Dishoek Vorige week werd het burgerinitiatief Doe mee, verlos de zee! Gepresenteerd op het strand van Dishoek. Het idee is om mensen te inspireren om samen de kust schoon te maken. Initiatiefnemers Monique en Heieen zijn met de strandwacht van Dishoek in gesprek gegaan en hebben er samen voor gezorgd dat nu ook op de stranden rondom Dishoek jutbakken bij diverse strandopgangen zijn geplaatst, www.verlosdezee.nl Biggekerke De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt een lezing Kunstgeschiedenis met als thema: Marlow Moss, een vrouwelijke Mondriaan in Biggekerke. Spre ker voor deze lezing is J. Bakker. De schilderes Marlow Moss (1889-1958), geboren in het En gelse Kilbum (London) als Marjorie Jewell Moss is waarschijnlijk een van de minst bekende schil ders uit de Parijse kunstgroep Abstraction-Créa- tion (opgericht 1931), waar zij op voorspraak van Piet Mondriaan (1872-1944) in 1932 geïntrodu ceerd werd. Opgegroeid in een welgesteld milieu en opgeleid met muziek en dans besloot zij op 25 jarige leeftijd kunstschilder te worden en veran derde haar voornamen officieel in het meer 'on zijdige' Marlow. Zij kwam regelmatig in Biggekerke, waar het buitenhuis van de familie Nijhoff stond. Vanaf 1929 tot aan haar overlijden in 1958 had zij een relatie met Netty Nijhoff- Wind. De gemeente Middelburg kwam in 1972, na afloop van een tentoonstelling met werk van Marlow Moss in de Middelburgse 'Vleeshal' (april 1972), in het bezit van een schilderij van deze vrijwel vergeten constructivistische schil deres, uit de collectie van Faan Nijhoff. Nu na 38 Verkoop - installatie - Reparatie - Onderdelen Voor alle doe het zelf monteurs is er onze online onderdelenwinkel: www.datrepareerikzelfwel.nl Hier vindt u alle onderdelen en accessoires voor uw huishoudelijke apparaten. De meeste onderdelen hebben we voorradig in ons magazijn ih Westkapelle. Oude Zandweg 24A 4361 SK Westkapelle 0118-57 24 27 oorikzeifwel.nl DE DRIEHOEK Tussen Kerst en oud en nieuw zijn wij gesloten Zst <2 Noordweg 1 25 4353 AV Serooskerke T.: 01 18 591334 www.fysiofitnessdedriehoek.nl jaar is het inmiddels gerestaureerd en hing het eind 2008 naast een werk van Marinus Boezem (1934) e.a. op een expositie in De Kabinetten van De Vleeshal met de titel 'Werken uit De Vleeshal collectie 01'. Een zeldzaam werk, van de onte recht zo goed als vergeten Engelse schilderes Marlow Moss, soms ook wel de 'Vrouwelijke Mondriaan' genoemd, werd zo kortstondig aan de vergetelheid ontrukt om daarna weer in een donker depot te verdwijnen. De lezing is 13 de cember van 13.30 tot 15.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Kaarten kosten 7 euro aan de zaal. Aanmelden via: 0118- 634800. Jet Idskes Veere Met de beslissing het parkeerterrein bij Marina Veere gedeeltelijk gratis te houden, is in de raad in Veere een compromis bereikt. Binnen de Ge meente Veere is op veel plaatsen, zeker daar waar drukte is, een parkeerbeleid wat het beste te om schrijven is als een ontmoedigingsbeleid. Histo rische kernen zijn nou eenmaal niet gemaakt voor een enorme toestroom van auto's. Om de kern Veere te ontlasten, is daarom in 2010 een extra parkeerplaats aangelegd aan het kanaal, bij Marina Veere. Bezoekers werden buiten de kern al gewezen op de mogelijkheid aan de kern van de stad gratis te parkeren. Resultaat daarvan was dat er ook minder zoekverkeer in de stad zelf kwam; iets wat de bewoners als prettig ervaarden. De raad had nu als voorstel om ook van het Ma- rinaterrein betaald parkeren te maken. Dat stuitte op heftig verzet van verschillende frac ties. De gevonden oplossing, waarbij langs het kanaal deels gratis geparkeerd kan worden en de borden buiten de stad dus kunnen blijven staan wordt door Stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff 'een re delijk compromis' genoemd. UITSPANNING CAFÉ - RESTAURANT PERSOONLIJK I VEIUG j PROFESSIONEEL Sjaak de Bruijn T 0118 5910 00 Schoolstraat Ba f 0ll8 59 34 10 4354 AJ Vrouwenpolder M 06 53 40 50 73 www.jcvastgoed.nl E jcvastgoed@jcvastgoed.nl Restaurant Uitspanning Oranjezon draait in de soep!!! 10 verschillende soepen met ieder een eigen garnituur leder weekend geopend koningin emmaweg 26 vrouwenpolder tel.+31 (0)118-59 47 35 info@uitspanningoranjezon.nl www.uitspanningoranjezon.nl ite smaakmakers presenteert een heerlijke High Wine. iverïj van wijnen én bubbels, nde amuses. Te reserveren 16.00 tot 18.00 uur. Dorpsdijk 20, Vrouwenpolder Reserveren via 0118 59 19 88 e uitgaanstips: www.depelgrim.eu

de Faam | 2011 | | pagina 48