Nuttige fototips voor de feestdagen o. Standaardcollectie RONDE PRIJZEN Alle kinderschoenen minimaal De dubbel dvd bevat fascinerende beelden van het 1 landschap en zijn bewoners Kerstsfeer bij de jongste thuis? Uw foto kan goed zijn voor een prijs! Nieuw-Guinea 1949-1962 Fotowedstrijd 'Probeer eens een foto te maken zonder te flitsen' Dames- en herencollectie Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 december 2ÖÏT De Faam pagina 41 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl/kerst Ons fototoestel draait weer overuren de komende feestdagen, allemaal aan tafel tijdens het kerstdiner, cadeautjes uitpakken onder de kerstboom of de kinde ren op de slee. Allemaal tafereeltjes die we graag willen vastleggen. Maar hoe zorgen we er nu voor dat onze inspanningen op fotografie- gebied ook nog eens beloond worden met mooie plaatjes? Rachel uan Westen Goes Sjaak de Kok uit Goes kan ons hier meer over vertellen, hij is professioneel fotograaf en geeft al zo'n negen jaar les in digitale fotografie en digitale fotobe werking aan de Zeeuwse Volks universiteit. Laten we eens be ginnen met een veel gemaakte fout. Er dient zich een leuk on derwerp aan om te fotograferen, we pakken snel de camera erbij, klikken een plaatje en kijken direct op ons schermpje om te zien of de foto geslaagd is. Ge weldig toch, dat je op de huidige cameraatjes het resultaat gelijk kunt zien? "Niet doen", ad viseert onze expert, "zodra je gaat kijken, is het fotomoment alweer voorbij. Je kunt dus be ter eerst een paar foto's maken en pas kijken als het moment voorbij is." Verder adviseert De Kok om er op te letten dat het flitslicht niet reflecteert in een bril. "Dat kun je voorkomen door goed te kijken naar degene die gefoto grafeerd gaat worden", legt hij uit. "Wanneer die persoon zijn of haar hoofd een beetje naar beneden doet, kun je de reflec tie in een bril voorkomen." Nu we het toch over flitsen hebben, heeft De Kok gelijk nog een tip: "Probeer eens een foto te ma ken zonder te flitsen, want als er kaarsen of waxinelichtjes op de tafel staan, zie je door het flits licht de vlammetjes niet meer. Zonder flits krijg je echt veel meer sfeer. Zet de camera wel even op een statief', raadt De Kok aan. En velen van ons hopen ook dit jaar weer op een witte kerst. Maar hoe maken we nu mooie foto's in de sneeuw? "De meeste mensen die in de sneeuw foto graferen, hebben allemaal grijze en grauwe sneeuwfoto's. Dat wordt veroorzaakt door het dag licht of zonlicht dat weerkaatst op de sneeuw en dat beïnvloedt je lichtmeetsysteem in de came ra. Daarom moet je de belich ting altijd corrigeren als je foto's gaat maken in de sneeuw. Op de meeste spiegelreflexcamera's zit hiervoor een speciaal knopje, het plus-min-knopje, maar ook Bij de Zeeuwse Volks Universiteit leren cursisten mooie foto's te maken. FOTO:PR bij de meeste compactcamera's moet je deze mogelijkheid terug kunnen vinden in het menu. Je kunt de belichting plussen of minnen, in de sneeuw moet je hem altijd plussen." Aarzel niet om verschillende belichtingen te proberen en ga gewoon eens lekker experimen teren is de boodschap, die De Kok als laatste wil meegeven. Cursus digitale fotografie Ook alle geheimen leren van het digitaal fotografe ren? Vanaf januari houdt de Zeeuwse volksuniversiteit weer cursussen digitale foto grafie. Deze cursus is alleen bestemd voor mensen die in het bezit zijn van een digi tale compact camera of een digitale spiegel reflexcamera. Meer informatie op www. volksuniver siteitzeela nd.nl cottelti p0D0L061E .4431 ACVGravonpo tteHinl OP OP «1.01» 31304»

de Faam | 2011 | | pagina 41