Kerstactiviteiten Walcheren Kinderen zingen in 't Gasthuis Middelburg Traditionele musical in de Koorkerk Stiltehoek in kerk als Kerstnieuws Voor een kijkje in zijn persoonlijke wereld of zijn visie op een onderwerp Kerst zangdienst Marnixkoor Boemelen in de Kerstvakantie Dienst in de Kerstnacht Misa Criolla in Vlissingen Column Kerst Nieuws Altijd actueel: de-faam.nl In De Faam van deze week staat zoveel mogelijk kerstnieuws van de vele e-mails en persberichten die de redactie kreeg. Organiseert u een activiteit, mail ons dan! www.de-faam.nl Middelburg SVRZ locatie 't Gasthuis in Middelburg viert vandaag (21 december) Kerst. Kinderen van de Algemene Basisschool in Middelburg zingen vanaf 10.30 uur kerstliedjes in de huiskamers van 't Gasthuis. En om 11.00 uur treden de kinderen op in de hal van het centrum voor zorg en reactivering. De lokatie aan het Noordpoortplein in Mid delburg houdt een wedstrijd voor de mooiste kerstbal, waaraan iedereen mag mee doen. Kerstballen kunnen in de vitrine in de hal van 't Gasthuis gelegd worden. Op 21 december rond 11.00 uur wordt de winnaar be kendgemaakt. Vanaf 19.00 uur treedt het koor Sea Sound Singers op in de hal. Zij brengen een prachtig kerstconcert ten gehore. Middelburg De inmiddels traditionele, musical is eerste Kerstdag (25 december) in de Koorkerk aan de Koorkerkhof in Middel burg. Te zien is 'Het meisje met de zwavelstokjes'. Het verhaal is bij de meeste mensen wel bekend waar schijnlijk: Het was bitter koud, het- sneeuwde en het begon donker te worden. Het was ook al de avond voor kerst. In die kou en in dat donker liep er op straat een arm, klein meisje, zonder muts en op blote voeten. Ze had afgetrapte, veel te grote schoenen aangehad toen ze van huis weg ging, maar dat hielp niet veel. Het meisje had ze bij het oversteken verloren, toen er twee rijtuigen vreselijk hard voorbijreden. De ene schoen was niet meer te vinden en de andere werd door een jongen meegenomen. Het meisje moest verder op haar blote voeten. In een oude schort had ze een heleboel zwavelstokjes en één bosje hield ze in haar hand. Nie mand had nog iets van haar gekocht, de hele dag niet. Ze had niets verdiend en durfde niet meer naar huis te gaan. Leeftijden Na het succes van Scrooge (Charles Dickens), Avar de kleine Herder (die zocht naar zijn verloren schaapje) en Zoek de ster (waarin drie koninginnen op zoek gingen naar het pas geboren 'koningskind'), spelen de kinderen van de Koorkerk samen met enkele volwas senen dit jaar deze musical. Het begint om 10.00 uur en is bedoeld voor alle leeftijden. Vlissingen Het Marnixkoor houdt op Tweede Kerstdag (26 decem ber) een kerstzangdienst in de Marnixkerk aan het Marnix- plein 41 in Vlissingen. Domi nee Vreugdenhil verzorgt een meditatie. Medewerking is van het Marnixkoor en het jeugd koor De Jonge Zangers en diverse muzikanten. De dienst begint om 10.00 uur. De toegang is gratis. De collecte is voor Stichting Kimon, voor hulp aan kinderen in nood. Goes Voor wie geen zin heeft om de hele Kerstvakantie bij de kerst boom te blijven zitten, heeft de Stoomtrein Goes-Borsele een leuk alternatief in de vorm van de Kerstexpress. Deze stoomtrein vertrekt op 27 en 28 december om 14.00 uur vanuit Goes naar Hoede- kenskerke, waar de trein een tijdje blijft wachten zodat er gelegenheid is voor een bezoek aan de activiteiten in De Buf fer naast het station. Natuurlijk reist de Kerstman met de trein mee. Hij komt niet alleen, want hij neemt Kerstvrouwen mee die de kin deren gaan vermaken, schmin ken en van tattoos voorzien. Om 17.00 uur is de trein weer terug in Goes. Dit kaartje geeft niet alleen recht op de treinreis, maar ook op consumpties-in-stijl op het be gin- en eindpunt van de trein. Het volledige programma en de kaartvoorverkoop zijn te vinden op: www.destoomtrein.nl Middelburg In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg is zaterdag 24 de cember, vanaf 21.00 uur, een Kerstnachtdienst. Voorganger is wijkpredikant dominee Van Oordt. Aan deze dienst wordt meegewerkt door een vocaal- en instrumentaal ensemble onder leiding van Henk Ha- rinck. Organist is Alexander Koole. De muziek die tijdens de dienst te horen is, is de bekende Messe de Minuit, Middelburg Als voorbereiding op het ko mend kerstfeest gaan de deu ren van de versierde Hofplein- kerk in Middelburg open en is er een stiltehoek ingeruimd. De opening gebeurt op don derdag 22, vrijdag 23 en za terdag 24 december van 14.00 tot 17.00 uur. In de hectiek -- van het dagelijks leven is het goed om even op adem te komen, even stil zijn in de stiltehoek, een gesprek, een gebed uitspreken of een voorbede vragen. Ook is er een kleine expo sitie van prentbriefkaarten met afbeeldingen van de Drie Wijzen uit het Oosten. Vlissingen Misa Criolla is circa vier keer per jaar in de Onze Lievevrouwekerk in Vlis singen. De vieringen in Vlissingen zijn begon nen op initiatief van de Spaanstalige gemeenschap op Walcheren en dan met name in Vlissingen. De dienst wordt in twee talen gehouden: Spaans en Nederlands. Iedere cultuur, religie en nationaliteit is welkom. Na afloop is er gelegenheid voor koffie, soep, salades. Alles wordt zelfgemaakt door vrijwil ligers en koorleden, de vieringen worden ook veel bezocht door Nederlanders. De eerst volgende dienst is zondag 8 januari 2012 om 13.00 uur. www.deweekkrant.nl/spaan De Stoomtrein Goes-Borsele heeft een speciale Kerstexpress op 27 en 28 december. foto: stoomtrein Tijdens de kerstvakantie is er een extra rondleiding in en rond Fort Rammekens in Ritthem. De vakkundige gids van het IVN houdt op 26 december vanaf 14.00 uur een extra rondleiding. Meelopen kost 2,50 euro en kinderen tot zes jaar mo gen gratis mee. Kaartjes zijn ter plaatse te koop. foto: p.r

de Faam | 2011 | | pagina 39