De keus op Walche kerstmenu's betreft LowBudgetPC voor betere prijzen GERARD MELIESTE LowBudgetPC Glashandel Volg ons via twitter! De Qouden Scfiaar Zipper Éi. kachels IfOHC haarden wa IC H E Ri n schouwen FOLDERAANBIEDING Asus K53TA 15 inch laptop Budget G530 Systeem R3 Systeem INTEL i5-2500 met Windows 7 www.lowbudgetpc.nl WIJ REPAREREN AL UW KLEDING LEER De Gouden Schaar Wolstraat 44 TE KOOP GEVRAAGD: GOUD Zipper HR++ Isolatieglas Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT www.tppschippers.nl Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten Hardglazen deuren Spiegels Monumentenglas Douchecabines Glas in lood Glasslijperij Vakkundige montage Livingstoneweg 20, GOES zie: meliesteglas.nl "Menu's van drie tot en met zes gangen..." Glasvezel groeit^ behalve op Walcheren Showroom geopend: ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur. Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels Nieuwe collectie houtkachels van eigen import Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. Geopend: donderdag vrijdag van 10-18 uur. Zaterdag van 10-17 uur of op afspraak. OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c - Industrieterrein Mortiere - Middelburg Tel. 0118-674955 - www.ohcwalcheren.nl Altijd actueel: de-faam.nl De Faam is sinds enkele maan den ook via Facebook en Twit ter te volgen. Volg ons ook en blijf op de hoogte van het dage lijkse nieuws op Walcheren www.de-faam.nl AMD Fusion A6-3400M Quad-Core Processor Radeon HD 6650M 1GB 6GB geheugen 500GB harde schijf Windows 7 HP 2 jaar garantie Budget Systeem voor o.a. email en internetten Intel G530 2.4Ghz Biostar MB 4GB DDR3 Kingston _«A DVD brander voO*ta 250Gb HD Systeem zonder besturingssoftware 2 jaar garantie optie: meerprijs Windows 7 99,- Snel systeem voor o.a. videobewerking Intel Core i5 2500 3.3Ghz ASUS P8H67(met USB3) Kaartlezer 8Gb (2x4Gb) Kingston 1Tb S-ATA harde schijf Samsung DVD brander ASUS 6570 1Gb VGA incl. Windows 7 HP 64b 2 jaar garantie Voor meer Systemen, Notebooks en hardware onderdelen zie onze site: Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur, zaterdag 10.00 - 17.00 uur donderdag koopavond 18.30 - 20.30 uur Herenstraat 17 Middelburg (centrum) 0118-617057 voor Cedinqreparatie, Ceerreparatie stortten Vlissingen T: 0118-411377 Oud (sloop-) goud zoals armbanden, ringen, colliers etc. Tevens zilver zoals guldens, rijksdaalders, tientjes en sieraden. U ontvangt EEN HOGE, EERLIJKE PRIJS Iedere vrijdagmiddag in het ontmoetingscen trum in Winkelcentrum Dauwendaele van 13.00 - 16.00 uur. Legitimatie verplicht. Piet Lukas, tel. 0118-639974 06-24248500. Korte Geere 5 Middelburg T: 0118-642157 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Tandprothetische Praktijk Schippers a# Comfort, energiebesparend en goed voor het milieu. Restaurants adverteren om de keuze voor het kerstmenu makkelij ker te maken... of juist moeilijker? Eén ding is duidelijk, de Walcherse keuken is ruim. Carien Midavaine Middelburg "Iedereen is welkom om te genieten van ons aantrek kelijk geprijsde kerstbuffet op kerstavond. We serveren soep, diverse vis- en vleesspe cialiteiten, aangevuld met vis en vlees van de BBQ, en een lekker toetje. Kinderen betalen hiervoor 12,50 euro per persoon, volwassenen 17,50," vertelt Edwin van Hengst van restaurant Den nenbos aan de Duinweg in Oostkapelle. Op 25 en 26 december serveren ze a la carte, aangevuld met extra feestelijke gerechten. Re serveren is gewenst. Bij res taurant Dennenbos kunnen ook heerlijke koude schotels worden besteld, bezorging is gratis. Grand Café Willem aan de Oranjelaan in Middelburg weet wat ze te doen staat. Medewerker Carlijn vertelt enthousiast dat ze op eerste kerstdag helemaal vol zitten. Vanaf tweede kerstdag tot aan het nieuwe jaar is Grand Café Willem gesloten. Voor wie liever thuis aan tafel zit, maar niet wil ko ken, is het thuismenu van Mondriaans winkel, van Restaurant Mondriaan aan de Ooststraat in Domburg, ideaal. Jacqueline Leenheer en haar koks nemen graag het werk uit handen. Met een meegeleverde beschrij ving kan in korte tijd een 3- tot vijfgangen feestmenu thuis worden opgediend, prijzen vanaf 29,50 euro per persoon. Het afhaalmenu moet vooraf besteld worden. Restau rant Mondriaan serveert op kerstavond en tweede kerstdag een verrassend zesgangen menu waarin gebruik gemaakt is van biologische streekproducten. Het Vlissingse restaurant Wa terfront aan de Boulevard Ban- kert serveert op 24 december de reguliere kaart in kerstsfeer. Pedro Ventevogel is blij met de reserveringen tot nu toe. "Eer ste kerstdag kunnen gasten vanaf 18.00 uur bij ons terecht. De opzet van ons kerstmenu is a la carte. Voor 49,50 euro per persoon kunnen gasten al van een driegangen menu genieten. De dag erna, tweede kerstdag, zijn we uitsluitend overdag ge opend. We serveren dan een heerlijke uitwaai lunch." Aan de Markt 81 in Middelburg kan stijlvol gedineerd worden op Glashandel Melieste is slechts 11 min, vanaf de nieuwe tunnel kanaal Walcheren! Gerard van der Hoeven Het lijkt dat glasvezel voor de particuliere markt achterblijft in Zeeland. Jos Chrispijn uit Koude- kerke snapt dit niet, want het biedt veel meer moge lijkheden. Hij begon een burgerinitiatief voor be taalbare glasvezelaanslui tingen voor particulieren op Walcheren. Volgens Chrispijn lijken gemeen tes en leveranciers op Walcheren het belang van glasvezelaansluitingen niet in te zien. Bedrijven worden wel voorzien van glasvezelaansluitingen. Via glasvezel kan enor me hoeveelheden data verspreid worden. Vele malen sneller dan via de ouderwetse koper- of coaxkabels. Door de snelheid bij up- en downloaden, is er geen vertraging of vermin dering van kwaliteit als een heel gezin of een hele buurt van een netwerk gebruik maakt. Door de groei van het dataverkeer en de vraag naar meer capaciteit, door groei van HD-televisie, telefonie en internet is vojgens Chrispijn het oude netwerk niet meer van deze tijd. Bestaande telefoon- en kabelnetwerken kunnen de groei van dataver keer binnenkort niet meer aan. Chrispijn denkt dat de achter stand te maken heeft met de monopoliepositie van de pro viders -op Walcheren zijn dit Zeelandnet.nl en KPN-. Chrispijn pleit ervoor dat particulieren ook aangeslo ten kunnen worden en con sumenten dan keuze hebben uit verschillende aanbieders, zoals buiten Zeeland het ge val is. Meerdere aanbieders in een regio is goed voor de marktwerking en kan van invloed zijn op het kabel- zenderaanbod, service en abonnementsprijs die bij een bepaalde bandbreedte horen. Als ambassadeur wil hij particulieren oproepen om dit kenbaar te maken via een eenvoudige klik naar www.opglas.nl. een website van stichting Breedband in bedrijf. Veel gezinnen gaan uit eten tijdens de Kerstdagen, zoals bij Water

de Faam | 2011 | | pagina 2