Senioren zijn geen passieve ouderen KOOP T/M DO OP SWEETDEAL.NL GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL Op zoek naar die ene unieke baan? Kijk op onze site Romantiek, een geliefd thema uit de filmindustrie. Tien films HIGHLIGHTS VOORWAARDEN Altijd actueel: de-faam.nl "Senioren meer in hun mars dan koersbal en bingo..." Vacatures Romantic movie collection LANDELIJKE DEAL Ben jij een kunstliefhebber? Dan zit je goed Bij Yellow 51. Je krijgt 50% korting op een cadeaubon, te besteden aan handgeschilderde olieverf schilderijen. 60-plus dames halen onverwachte kwaliteiten bij elkaar naar boven. FOTO: P.R. deze levensfase. Nora (80) ver telt dat haar kinderen haar na haar scheiding vroegen wat haar hartewens was. "Een piano," was haar antwoord. Die kwam er. Maar dankzij de stimulans van de praatgroep speelt ze er nu daadwerkelijk op en neemt ze weer les. Porthos opent in 2012 ook in Viissingen en Veere Bij Porthos Middelburg kunnen senioren of andere inwoners zich oriënteren bij welke groep ze zich aan kunnen sluiten. Of hoe zij hun groep 'toekomstbesten- dig' kunnen maken. Begin 2012 start Porthos ook in Viissingen en in Veere kunnen inwoners naar CJG/Wmo Vraagpunt Veere. www.porthos.nl Bij Porthos kan iedereen terecht met vragen over de leuke en minder leuke dingen op het levenspad. Bijna twee jaar geleden volgde een groep 60-plus dames een cursus. 'Rust zonder roest' haalde onverwachte kwaliteiten naar boven. Ruth de Bruin Middelburg "Senioren," zo haalt Reina uit, "zijn niet allemaal passieve ou deren die uitsluitend losgaan met macramé, koersbal en bingo. Er is een nieuw soort ouderen. Daar horen wij bij. Wij hebben behoefte aan ver dieping, aan het delen van onze kijk op het leven, aan zelfbezin ning. We stimuleren elkaar in het verwerkelijken van grote en kleine dromen die we koeste ren." Deze 'praatgroep' is een uitvloeisel van de door Stichting Welzijn Middelburg georgani seerde cursus. Lieke is gespreks leider en zij creëert de omstan digheden dat alle onderwerpen bespreekbaar zijn. Dat gebeurt, soms in niet mis te verstane be woordingen. Iedereen beaamt dat deze praatgroep enorm waardevol is. Er is onderling een sterke band ontstaan. Dus blijkbaar kan het geen kwaad als de door ieder beleefde waar heid hardop wordt gezegd. Het geestelijk welbevinden staat hier centraal. En dat stijgt volgens de dames uit boven het fysieke welbevinden waar doorgaans de nadruk op gelegd wordt. Want met onvermijdelijke kwalen en weigerachtige ledematen die de oude dag nu eenmaal met zich meebrengen, kun je nog altijd gelukkig(er) zijn als je je gees telijk en sociaal gesteund voelt. Er zijn vijf regels. Vertrouwe lijke informatie blijft binnen de groep. Elkaar aandachtig luiste rend de ruimte geven. Spreken vanuit de eigen beleving. Niet oordelen en ieder een eigen antwoord laten vinden. En als laatste: respect voor het an derszijn van elkaar. Het doel van de praatgroep in Porthos Middelburg is eenzaamheid bestrijden, betrokken raken bij elkaar, vriendschap, geestelijk actief blijven en bezinning. Nora heeft het binnenkort over 'hoe omgaan met kritiek'. An nie begeleid de sessie 'kaartspel met levensvragen'. Adrie pakte het onderwerp 'definities van kunst' bij de horens. Elly stelt de beïnvloeding door de media ter discussie. Voorwaar, geen lichte kost. Maar het is geen therapie- groep. Er wordt veel gelachen. Soms is er ontroering. En een enkele keer ook een traan. Mooie dingen gebeuren er, in www.deweekkrant.nl/banen woensdag 7 december 2011 De Faam pagina 22 www.deweekkrant.nl/webwinkel Een cadeaubon t.v.w. 100,- te besteden bij Yellow 51 Je kunt kiezen uit handgeschilderde olieverf schilderijen met diverse stijlen en thema's. Yellow 51 kenmerkt zich door kleur, kwaliteit en eerlijke prijzen. Maximaal 1 bon per product, geen restitutie. De deal is 3 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Alleen te koop op sweetdeal.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 22