Adverteren op deze Seniorenpagina? Bel dan vrijblijvend 0113-274090 Ouderenpagina Cursussen enzo... Benen van de vloer met Sway Koningstrio in Ter Reede Meeuwen in De Schutterij Symfonieorkest in het Atrium Informeer vrijblijvend! Altijd actueel: de-faam.nl Of mail: red.faam@whm.wegener.nl Wilt u copy aanleveren voor deze Ouderenpagina, stuur dan uw bericht naar: red.faam@whm. wegener.nl of steun dit nieuwe initiatief met een advertentie! www.de-faam.nl Bijna één op de drie werk nemers in de Zeeuwse zorg- en welzijnssector is ouder dan vijftig jaar. Dat blijkt uit de cijfers van de nieuwste Zeeuwse Ar beidsmarktmonitor Zorg en Welzijn. Vooral de thuiszorg en verpleging en verzorging hebben te maken met een groot aandeel vijftigplussers. Sharon Notebaart Middelburg bestaat uit vijftien klassiek geschoolde muzikanten uit Goes en omstreken die een repertoire spelen van muziek voor salonorkesten. Zij zijn donderdag 29 december vanaf 19.30 uur te beluisteren in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. De toegang is gratis. Vlissingen Sway zorgt vrijdag 30 decem ber voor swingende muziek waarbij het moeilijk is om op een stoel te blijven zitten. Zij treden van 19.30 tot 22.30 uur op in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Mee dansen of toekijken, het is allebei genieten. De toegang is gratis. De Zeeuwse Arbeidsmarkt monitor Zorg en Welzijn over het derde kwartaal van 2011 bevat cijfers en trends op het gebied van werkgelegenheid, personeelskenmerken, vraag en aanbod en opleidingen. Na jaren van krimp in de werkge legenheid zal de werkgelegen heid in Zeeland weer stijgen, voorspelt het UWV WERK- bedrijf. De grootste groei van het aantal banen vindt onder andere plaats in de sector zorg en welzijn. De toename bestaat vooral uit vervangingsvraag, voor een deel het gevolg van de vergrijzing van de beroepsbe volking, met name binnen zorg en welzijn. Zeeland is binnen Nederland een sterk vergrijsde regio. De ouderen die de arbeidsmarkt verlaten nemen ook hun kennis en ervaring mee. Gezien het tempo en de omvang van de vergrijzing wordt het voor bedrijven en instellingen nog belangrijker om te borgen dat die ken nis goed wordt vastgelegd of overgedragen. Uiteindelijk betekent het dat langs meerdere wegen werving van nieuwe zorg- en welzijn- smedewerkers moet plaatsvin den, inspelend op de specifieke situatie van de sector en van Zeeland. Vlissingen Johan Brakeboer (contrabas en zang), Giel Mol (banjo) en Peter Koning (klarinet en saxen) vormen samen het Koningstrio. Zij zijn te beluisteren op vrijdag 23 december vanaf 19.30 uur in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Het wordt een jazzy kerstconcert met sfeervolle nummers en bekende kerst melodieën. De toegang is gratis. Workshop poëzie Vlissingen Werkt voor Ouderen houdt op dinsdag 10 januari van 14.00-16.00 uur een workshop poezie. In de muziekruimte van Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen kan de wereld van de poëzie ont dekt worden: sonnet, elfje, haiku, rondeel, limerick en meer. Deelnemers gaan er zelf mee aan de slag. Over poëzie vroeger en nu, kunst en emotie. Meedoen kost 5 euro. Docent is Ans Leek. Aanmelden: 0118-448448 Kaarten maken Oost-Souburg In Nieuw-Bachtenpoorte in Oost-Souburg kunnen don derdag 22 december vanaf 14.00 uur kaarten gemaakt worden met allerlei soorten papier. Wat een Kunst Middelburg De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) in Mid delburg wil in het voorjaar van 2012 een vervolg geven aan de bijeenkomsten 'Wat een Kunst II'. Er zijn vier bijeenkomsten op 2, 9 en 23 februari en op donderdag 1 Maart van 14.00 tot 16.00 uur waarbij deelnemers met medecur sisten op ontdekkingstocht gaan door de wereld van de kunst. Deelnemers worden gestimuleerd om anders naar kunst te kijken en naar muziek te luisteren en vooral om de eigen gevoelens te benoemen. Tijdens de ontdekkingstocht gaan de cursisten op zoek naar de Romaanse, Gotische en de Barok kunst. De bijeenkom sten zijn in Hof van Buren aan de Oranjelaan in Middelburg. Meedoen kost in totaal 25 euro. Aanmelden kan tot 1 januari via Rob Buysrogge 0118-615307. Vriendschapscursus Vlissingen De vriendschapscursus gaat maandag 16 januari om 14.00 uur van start in de vergader ruimte boven Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Vrouwen leren tijdens de cur sus hoe zij een nieuwe vriend schap kunnen opbouwen en hoe om te gaan met conflicten Cliënten van SVRZ groepswoningen aan het Alexiaplein in Kamperland ontvingen eerder deze maand een duoscootmo biel van Thuiszorgcentrum Zeeland-Emcart. Cliënten en medewerkers namen de scootmobiel in ontvangst van de heer Silvius en de heer Meijer van Thuiszorg centrum Zeeland-Emcart. Redactie Kamperland Cliënten en medewerkers waren bezig een actie op touw te zetten om een duo- fiets aan te schaffen, toen Thuiszorgcentrum Zee land-Emcart er van hoorde. Zij besloten een duoscoot mobiel cadeau te doen zo dat hij ook te gebruiken is door cliënten die niet meer kunnen meefietsen. De bewoners, familieleden en vrijwilligers gaan dankbaar gebruik maken van de du- Vlissingen Seniorenkoor De Zilvermeeu wen zingt woensdag 21 de cember in De Schutterij op de hoek van de Spuistraat en de Schutterijstraat in Vlissingen. Zij brengen vanaf 14.30 uur in vriendschappen. Ook leren zij om hun eigen grenzen aan te geven, verlangens en ver wachtingen te verwoorden en hoe zij tot een nieuwe vriend schap kunt komen. Er zijn tien lessen. Meedoen kost 6 euro per keer. Docent is Ans Leek. Aanmelden: 0118-448448 Geheugentraining Vlissingen I Een nieuwe geheugentraining gaat dinsdag 17 januari van start in de muziekruimte van Ter Reede aan de Vrede hoflaan 370 in Vlissingen. Geheugenmissers kennen we allemaal. Eén op de drie men sen boven de 25 jaar heeft er last van in het dagelijks leven. Een beetje vergeetachtig zijn is echter niet erg. Het geheugen valt te trainen. Er zijn acht bijeenkomsten op dinsdag van 14.00-16.00 uur. Meedoen kost 6 euro per keer. Docent is Ans Leek. Aanmelden: 0118- 448448 kerstliedjes ten gehore. De entree is gratis. Vlissingen Symfonie-orkest Cadant ThuiszorgcentrumZeeland- Emcart schenkt scootmobiel in Kamperland. FOTO: P.R. oscootmobiel. De bijzondere scootmobiel zorgt ervoor dat de mensen samen met een vrij williger of familielid een stukje kunnen rijden. De scootmobiel is als het ware een tandem, maar dan zitten ze naast elkaar in plaats van achter elkaar. De scootmobiel biedt bewoners de mogelijkheid om meer van de omgeving te zien en er samen op uit te trekken. N ZOR«SÖ«OEP yWALCHEKEN^ Zorg veel 50-plus Duoscootmobiel...

de Faam | 2011 | | pagina 14