Aanpassen autobewegwijzering Middelburg Startschot gegeven voor Servicebus Sportambassadeur Telussa op bezoek bij wethouder De Vries Gewijzigde parkeertijden centrum Middelburg per 1 januari Begrotingskrant op de mat Afvalstoffenheffing verhuur kamers tijdelijke werknemers Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg De gemeente Middelburg voert per 1 januari 2012 een aantal nieuwe maat regelen door in het parkeerbeleid. Deze nieuwe maatregelen zijn: - De maximale parkeerduur van parkeerplaatsen op straat van één uur wordt verlengd naar twee uur. De tijden voor het betaald parkeren in de binnenstad worden vastgesteld van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. - Het tijdsregiem van de huidige blauwe zones, met uitzondering van de blauwe zone ter hoogte van het winkelcentrum Dauwendaele, wordt gelijk getrokken met het betaald parkeren. Dat wil zeggen van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. - De parkeergarages Achter de Houttuinen, Kousteensedijk, Geere en Ka- naalweg blijven 24 uur per dag, 7 dagen per week open voor parkeer ders. Ook in de parkeergarages wordt het betaald parkeren in het nieuwe jaar vastgesteld van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Parkeren in de parkeergarages blijft aantrekkelijker dan parkeren op straat en op de parkeerterreinen, omdat het (uurtarief) lager is en je achteraf be taalt. Bovendien zorgt dat ervoor dat er minder auto's door de binnenstad rijden, wat de stad aantrekkelijker maakt. De parkeertarieven gaan in 2012 niet omhoog. Vorige week maandag en dinsdag is in heel gemeente Middelburg de begrotingskrant op de mat gevallen. Hierin geeft de gemeente uitieg over haar begroting voor 2012. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat de doelen zijn en welk kostenplaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in haar programmabegroting voor acht programma's oftewel beleidsgebieden: bestuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onderwijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte versie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwoners inzichtelijker te maken. In de begrotingskrant legt de gemeente per programma in duidelijke taal uit wat ze wil bereiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Mogelijk heeft de postbode uw woning overgeslagen, omdat er bijvoorbeeld een antireclamesticker op uw brievenbus zit. U kunt dan een exemplaar aan via telefoonnummer 67 54 49 aanvragen, of een begrotingskrant uit de hal van het stadskantoor meenemen. Bent u verhuurder van kamers of een uitzendbureau dat tijdelijke werknemers in woningen laat verblijven? Dan krijgt u vanaf 1 janu ari 2Ö12 een aanslag afvalstoffenheffing. Voor de afvalstoffenheffing is belastingplichtig de persoon of organisatie die delen van een perceel in gebruik geeft aan anderen. Een perceel is een woning of een gedeelte van een woning dat zelfstandig bruikbaar is, waar regelmatig huishoudelijke afvalstoffen kunnen ontstaan. Een deel van een perceel is niet zelfstandig bruikbaar als voorzieningen, zoals een keuken of badkamer, worden gedeeld door bewoners. De gebruikgever krijgt de aanslag afvalstoffenheffing als een aantal personen niet als gezin maar apart een deel van een woning gebruiken en de keuken gemeen schappelijk gebruiken. De gebruikgever die de aanslag afvalstoffenheffing krijgt, kan het aanslagbedrag verhalen op de personen die de delen van de woning gebruiken. Bent u huurder van een kamer of verblijft u tijdelijk in een deel van een wo ning voor uw werk? Dan wordt de afvalstoffenheffing vanaf 1 januari 2012 geheven van de persoon of organisatie die het gebruik van een deel van de woning aan u heeft gegeven. De persoon kan een deel van die heffing op u verhalen, bijvoorbeeld via de huur. U kunt voor dat verhaal geen kwijtschelding krijgen. De regeling geldt niet als de hele woning aan één gezin wordt verhuurd. In dat geval krijgt het gezin de aanslag afvalstoffenheffing. Op zaterdag 7 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadhuis op de markt. U bent welkom in de Burgerzaal vanaf vier uur. De receptie duurt tot zes uur. Op vrijdag 9 december is het startschot gegeven voor Servicebus Middelburg, die maandag in ge bruik is genomen. De officiële ingebruikname werd verzorgd door George van Heukelom, gedeputeerde Provincie Zeeland en Al- bert de Vries, wethouder gemeente Middelburg. Na een korte toelichting en ceremonieel gebaar reden ze mee met de allereerste rit van de Servicebus. Service De Servicebus (lijn 69) rijdt een vaste ronde van onge veer dertig minuten door Middelburg-Noord en het cen trum. De bus biedt extra service voor passagiers, en is gratis voor Wmo-taxihouders. De bus heeft een bre dere deur en lagere vloer. Daarnaast is het voertuig kleiner dan andere bussen, waardoor er meer persoon lijke aandacht mogelijk is. Zo helpt de chauffeur met in- en uitstappen en het opbergen van boodschappen. Herkenbaar Elke halte van de Servicebus is voorzien van een herken baar bord. Van tevoren bellen is niet nodig. De Servicebus Middelburg is een initiatief van Provincie Zeeland en gemeente Middelburg. Foto: Aart van Belzen Gemeente Middelburg is deze week begonnen met het verrichten van aanpassingen in de autobe wegwijzering. Door de opening van de N57 eerder dit jaar zijn de verkeersstromen in en rondom Middelburg gewijzigd. Om deze stromen in goede banen te leiden zullen op veel locaties bewegwijzeringborden worden vervangen door nieuwe exemplaren. De gemeente hoopt met deze maatregelen de verkeerssituatie voor de weggebruiker te verduidelijken, en zo zoekverkeer te verminderen. De kersverse sportambassa deur van gemeente Middel burg, Jeffrey Telussa, is vrijdag door wethouder Sport Albert de Vries op het stads kantoor gefeliciteerd met zijn aanstelling. Jeffrey wordt een jaar lang spor tambassadeur van de gemeente en zet zich in om sport in de regio te stimuleren. De gemeente helpt hem in zijn ontwikkeling als spor ter via extra aandacht en finan ciële ondersteuning uit het DeltaZeelandFonds. Sportambassadeur De benoeming van een sportam bassadeur komt voort uit het project Adopteer een Talent. Het is de bedoeling dat deelne mende gemeenten een sporter uitkiezen, die dat komende jaar met zijn of haar talent, enthou siasme en uitstraling de bevol king aan het bewegen probeert te krijgen. Het project is een idee van voormalig atlete Anjolie lüoensdag 14 december 2011 De Faam pagina 9 Engels, die als sportvrouw van veel meer met zo'n titel gedaan het jaar 2002 meende dat er kon worden. Wethouder Albert de Vries en sportambassadeur Jeffrey Telussa. Foto: Aart van Belzen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 IÉ

de Faam | 2011 | | pagina 9