Stichting Landschapspark Veerse Meer aan de slag Parkeervergunningen voor 2012 Het woord aan raadslid Henriëtte Minekus Raadsvergadering maandag 19 december Activiteiten voor jong en oud in Arnemuiden Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 14 december 2011 De Faam pagina 8 Vrijdag is 18 hectare grond op symbolische wijze overgedragen door wethouder Chris Simons aan Stichting Landschapspark Veerse Meer. Deze overdracht was nodig zodat de stichting aan de slag kan met het park en de boscompensatie, zoals afgesproken is met de betrokken bedrijven die de ontwikkelingen bij het Veerse Meer vormgeven. Foto: Ad van den Kieboom Alle jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en marktkooplieden- en woonwerk- vergunningen zijn begin novem ber aangeschreven voor de verlenging voor 2012. ledereen die heeft betaald, krijgt eind deze week de vergunning voor 2012 opgestuurd. U kunt de nieuwe vergunning al vanaf maandag 19 december gebrui ken. Nog niet betaald? Vanaf maandag 19 december kun nen zij die nog niet hebben betaald de leges van de 2012 vergunning voldoen op het stadskantoor en de vergunning meenemen. Politiek en psychologie Er wordt steeds vaker psycholo gie toegepast binnen de politiek. Een voorzet, un pas de bourrée geef ik graag. De andere ge meenteraadsleden mogen hem inkoppen of er een mooie pirou ette van maken en zelfs met de eer gaan strijken. Het gaat ten slotte om het resultaat. Psychologie toepassen vanuit het college geeft een nare bijsmaak, zoals bijvoorbeeld bij een aan vraag voor plaatsing van een bij gebouw of bij de presentatie van het nieuwe theater. Schitterende beelden. Echter bij het stadspark werden geen afmetingen van de verschillende parkdelen vermeld. Knap staaltje psychologie. De genoemde vijftien opties zul len zelfs gedeeltelijk geïnte greerd worden. Waarom dan apart vermelden. Het theater gaat te veel geld kosten. Bouw kosten vallen veelal 30% hoger uit dan begroot. De fractie van Duurzaam Rood vindt een nieuw ziekenhuis op de Mortiere zinvoller. Dit dient een hoger sociaal belang dan een theater. De bouw van een tweede kern centrale. Onnodig, veel te kost baar. Voor honderden jaren kernafval, de volgende genera ties mogen dit oplossen. Egoï stisch, eigenbelang. Er is aangetoond dat de nucleaire in dustrie voor behoorlijk wat C02- uitstoot zorgt en dat ze allerminst een bron van duur zame energie is. Kernenergie produceert meer 002 dan een warmtekrachtkoppeling. Ik zeg "Niet doen". De bouwkosten zijn niet op te hoesten door de Delta alleen. Andere betrouwbare par tijen worden gezocht. Gaan deze Foto: Jan Koole partijen vanwege de kosten wel zorgvuldig om met de bouwvoor schriften en de veiligheid tijdens de bouw. De kosten vallen, zoals bij ieder nieuwbouwproject, veel hoger uit. Er wordt aangeklopt bij de gemeenten. Kunnen we ons di vidend inleveren. En hoe reageren de toeristen. In verschillende landen is er geen draagvlak meer voor kerncentra les. Het gevolg is dat ze Zeeland gaan mijden. Daarnaast krijgen we, als ge meente, minder geld vanuit Den Haag. De Wmo en het PGB ver slechtert. Daar moet, vanuit de gemeente, geld bij. Het grondbedrijf en de steeds toenemende economische crisis. Een zorgwekkende ontwikkeling. Er zullen ongetwijfeld nog andere onvoorziene posten onze raad stafel passeren. Het blijft een po litiek, zelfs een psychologisch spel. Maar de vraag is wie hier uiteindelijk beter van wordt. De burgers van Middelburg zeker niet. Daarom hand aan de knip. Geen nieuw theater, geen tweede kern centrale. Henriëtte Minekus Duurzaam Rood hcminekus@zeelandnet.nl De gemeenteraad komt op maandag 19 december bij eikaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent uitgenodigd om de ver- gadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: I.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststellen notulen raadsvergadering van 7 november 2011 3.Ingekomen stukken 4.Molenwaterpark/vervanging theater 5.Vaststellen "Verordening voorzieningen Wmo gemeente Middelburg 2012" 6.Intrekken verordening regelende de instelling en de inrichting van de openbare rechtspersoon openbaar primair onderwijs Walcheren en oprichting Stichting Archipelscholen 7.Zienswijze tweede begrotingswijziging 2011 gemeenschappelijke regeling Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland 8.Zienswijze Programmabegroting 2012 gemeenschappelijke rege ling Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland 9.Vaststellen gemeenschappelijke regeling Orionis 10.Zienswijze derde begrotingswijziging 2011 Sociale Dienst Walche ren II.Zienswijze tweede begrotingswijziging 2011 LétÉ en kennisne ming tweede bestuursrapportage 2011 11a. Aanvraag Stichting Media Walcheren (lokale omroep) 12.Voorstel Delta NV voor voorbereiding bouw tweede kerncentrale Borsele 13.Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting 2011 14.Vaststellen Tweede Bestuurlijke Tussenrapportage 2011 15.Tarieven van de gemeentelijke belastingen en rechten 2012 (deel II) (Wijziging van de tarieven OZB, forensenbelasting en leges) 16.Papierloos vergaderen 17.Vaststellen gewijzigde financiële beheersverordening gemeente Middelburg 18.Deelname in de op te richten Stichting GovUnited 19.Vaststelling Winkeltijdverordening 20.Instemmen Klimaatambitie Middelburg "Op weg naar een energie neutraal Middelburg" 21.Vaststellen exploitatieopzet Rittenburg en verwerving eigendom men ROC 22.Vaststellen herziene exploitatieopzet Kanaalweg west 23.Vaststellen herziene exploitatieopzet Nieuwland zuid 24.Vaststellen herziene exploitatieopzet Arnestein zuid 25.Vaststellen herziene exploitatieopzet Sprencklaan 26.Vaststellen herziene exploitatieopzet Churchilllaan 27.Vaststellen ontwerpbestemmingsplan Nieuw-Middelburg 28.Vaststellen bestemmingsplan Golsteinseweg 6 29.Krediet aanbrengen filterinstallatie crematorium De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn te lezen viawww.middelburg.nlOok liggen de stukken ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. Op verschillende locaties in Arnemuiden zijn er op zaterdag 17 de cember tussen 11.00 en 15.00 uur activiteiten. Gemeente Middelburg heeft Stichting Welzijn Middelburg (SWM) opdracht gegeven om te onderzoeken aan welke activiteiten er in Arnemuiden be hoefte is, en om een vrijwilligersgroep op te zetten om deze te organise ren en begeleiden. De SWM gaat met medewerking van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), Zorgstroom en vrijwilligers hier aan wer- ken. Programma 17 december SVRZ in de Arnehoeve aan de Dokstraat De open dag start met live-muziek tijdens een openingshandeling van de nieuwe SVRZ welzijnsruimte om 11.00 uur. Binnenkort start hier een tweewe kelijkse koffieochtend. Daarnaast maken onder andere Sunflower Yoga en de Trombosedienst gebruik van deze ruimte. Zorgstroom in Beaufort Wooncentrum Beaufort heeft van 13.00 tot 15.00 uur een open middag, met een hapje en een drankje, traditionele spelen en een schilderdemonstra tie van Ineke Holtkamp. Stichting Oudheidkundig Museum Arnemuiden aan de Langstraat Het museum heeft een open dag, waar in de middag op verzoek oude films van Arnemuiden worden vertoond. In de toekomst kunnen in het voormalig stadhuis ook vergaderingen worden gehouden. Sporthal De Blikken Hier kunt u terecht om naar de gebruikelijke zaterdagse sportactiviteiten te kijken.

de Faam | 2011 | | pagina 8