Zes prachtige programma's van Discovery Channel samen in een voordeelbox Zit u helemaal in het kerstgevoel? Maak een foto en win! Weihnachts Oratorium Bach in Sint Jacobskerk Kinderkerstfeest met Humpie en Dumpie Pauze speelt Beste Mensen Zeeland Kunstgids komt eraan in 2012 Kerstconcert in Westkapelle Kerstzang ter Hoogekerk Kerstproeverij bij Plus Corbijn The best of Discovery Kerst in beeld Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl Vlissingen Het Weihnachts-Oratorium van Johann Sebastian Bach is op 17 december vanaf 19.30 uur te beluisteren in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het wordt uitgevoerd door de Vlissingse Oratorium Vereni ging, die in december met een jubileumkerstconcert haar 65e verjaardag viert. Tijdens het concert zijn de eerste vier cantates van het Weih nachts-Oratorium van Johann Sebastian Bach geprogram meerd, met als 'toemaat' het wervelende openingskoor van de 5de cantate. Het RBO Sinfonia begeleidt en er zijn vier gerenommeerde solisten ingehuurd, voor de evange- listenrol en de aria's: Claudia Patacca (sopraan); Marga- reth Beunders (alt); Robert Buckland (tenor) en Frans Fiselier (bas). Dirigent is Pim Overduin uit Middelburg. Hij wordt bijgestaan door organist Jos Vogel. Kaarten kosten 21 euro (65+/CJP: 18,50 euro - jeugd 10,-) en zijn te koop bij de VVV Vlissingen en Tourist Shop Middelburg. www.deweekkrant.nl/webwinkel De Vlissingse Oratorium Vereniging tijdens het 65 jarig jubileum. FOTO: P.R. Westkapelle De Christelijke Gemeente Zangvereniging Looft den Heere uit Westkapelle geeft op zaterdag 17 december een Kerstconcert. Naast het koor zullen het Westkap- pels Koor onder leiding van Annemarie Simonse en de muziek vereniging Luctor et Emergo uit Zoutelande onder leiding van Ad Stroo meewerken. De organist is Ab Hoogstrate. De avond wordt gehouden in de kerk Moria aan de Markt in Westkapelle en begint om 19.30 uur. Kerst wordt op Walcheren zeer uitbundig gevierd met tientallen activiteiten. Op de special kerstpagina's in De Faam hebben wij een greep gedaan uit de vele kerstmarkten, kerstdiensten, proeverijen, concerten en wandelingen. Volgende week is er nog één krant vóór de kerstdagen, dus als u nog iets leuks wee: mail het ons dan: red.faam@whm.wegener.nl Middelburg In de Ter Hoogekerk aam de Willem Teellinckstraat 3 in Middelburg is vrijdag 23 december een kerstzang avond. Medewerking wordt verleend door de Christelijk Gemengde Zangvereni ging Sursum Corda onder leiding van Jan-Willem Nieuwenhuyzen met organist Rien Troost, het Walchers Mannenkoor on der leiding van Jan Dekker met organist Jan de Visser, en het kinderkoor Blijde Stemmen onder leiding van Frans Nieuwenhuyzen met organist Maurits Kruis. Het thema van deze avond is: Gij ganse wereld, juich van vreugd! De opening wordt verricht door dominee J. de Heer en het begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er komt een collecte waarvan de opbrengst bestemd is voor het zendingswerk in Guinee, vrouwenwerk in Boké. Humpie en Dumpie spelen Jozef en Maria. Vlissingen De clowns Humpie en Dumpie zijn zaterdag 17 december om 17.00 uur weer van de partij voor een geweldig kerstfeest in Go(o)d Times Centrum, Voltaweg 3 in Vlissingen. Er is een band,liedjes, optredens van kinderen en Humpie en Dumpie spelen Jo zef en Maria die op reis gaan. Onderweg maken ze van alles mee. Zijn ze nog op tijd voor de geboorte van Jezus? En waarom is Jezus nou eigenlijk geboren? Het feest is voor alle kinderen van de basisschool en eindigt met frietjes voor alle bezoekers. Het is tot 19.00 uur Vrouwenpolder Plus Corbijn aan de Fort den Haakweg 12 in Vrou wenpolder houdt donder dag 15 december een proe- verijavond. Klanten kunnen dan meerdere producten uit het feestdagenassorti ment proeven en een aantal mooie kerstwijnen. Paul en Els Corbijn maken het hun klanten ook makkelijk met een online kerstbestelservice. Op de website www.plus. nl staat een bestellijst met de belangrijkste vlees-, vis-, brood- en banketpro ducten voor de feestdagen. De bestelde producten kunnen vervolgens worden afgehaald in de winkel in Vrouwenpolder. Vlissingen Toneelvereniging Pauze speelt haar nieuwste productie 'Beste Mensen, een koningsdrama' met tekst van Maaike Bergstra en onder regie van Marjoke Sinke. De première van dit ko ningsdrama is op vrijdag 16 december om 20.30 uur in Theater Vestzak99 in Vlissin gen. De overige voorstellingen zijn op zaterdag 17 december om 20.30 uur en zondag 18 december om 15.00 uur ook in Theater Vestzak99. De koning is dood en de vraag is: wat nu? Negen totaal verschillende personages proberen in dit koningsdrama tot een gezamenlijk verhaal te komen. Beste Mensen is een stuk over goed zijn, of moeten zijn. Van jezelf, of van anderen. Hoe komt een negenkoppige minimaatschappij erachter wie van hen de beste mens is? En wat zijn de spelregels van een wedstrijd in goedheid? Entreekaarten kosten 9 euro en zijn te koop via telefoon nummer: 0118-628504 Middelburg Maandag was de overhandi ging plaats van een Zeeuwse litho aan Karla Peijs door kunstenaar Marianne Aulman en kunstcriticus Nico Out. Hiermee is het startschot gegeven voor de verkoop van de Zeeuwse litho's, waarvan de opbrengst een Zeeland Kunstgids gaat financieren. Met als aanleiding de UIT! Cultuurmarkt op 10 septem ber was Zeeland drie weeken den een schitterende exposi tieruimte rijker: het Polderhuis in Middelburg. Meer dan 40 galeries en expositieruimten uit alle delen van de provincie werden door kunstcriticus Nico Out bij elkaar gebracht om een voorproefje te geven van wat er het komend seizoen in Zeeland aan beeldende kunst is te beleven. De meeste reacties bevatten de wens het Polderhuis een permanente plek te laten zijn voor kunst. Een Zeeland Kunstgids brengt deze 'Zee aan Kunst' in één keer in beeld. Kerst Nieuws vlissingse-oratoriumvereni- ging.nl Kerst op Walcheren FOTO: P.R. www.toneelvereniging - pauze.nl

de Faam | 2011 | | pagina 77