Fletcher wensboom Charles Dickensmarkt Veere Kerstconcert Apollo Popkoor Sing Sea Warm kerstmoment voor 16.000 ouderen Kerstconcert Luctor et Emergo in Zoutelande Stuur Kerstnieuws! Kerstsfeer bij u thuis? Uw foto kan goed zijn voor een prijs! Kerstknutselen Klepperhoeve Koor zang in Nieuwland Indonesisch Kerstfeest Kerstconcert O.N.D.A. Kerstfeest in Go(o)d Times Fotowedstrijd Middelburg Bij kinderboerderij De Klepperhoeve in Mid delburg kunnen kinderen zaterdag 17 december mee doen aan Kerstknutselen, Ze kunnen een kerststukje maken, een kerstboom hanger beschilderen of een kerstkaart maken. Het kan allemaal onder begeleiding van de medewerkers van de kinderboerderij. Materialen zijn aanwezig. Neem wel een tas mee om je werk in te vervoeren. Het is van 13.30 tot 15.00 uur en meedoen kost 2 euro per knutsel werkje. Domburg Brassband Apollo en popkoor Sing Sea houden zondag 18 december een kerstconcert in Het Schuttershof aan de Ka- nonweistraat 30 in Domburg. Het repertoire van de brass band bestaat uit onder andere The Night before Christ mas, A Spanisch Christmas Carol, solo for besinstrument genaamd Julesang, Once a Clearly Night en nog verschei dene andere muziekstukken. De brassband wordt gediri geerd door Patricia Geertse. Het gemengd popkoor Sing Sea dat gedirigeerd wordt door Koos de Muinck is een gemengd popkoor dat vorig jaar is opgericht. Het bestaat momenteel uit zestig leden uit Aagtekerke, Domburg, Gapinge, Middel burg, Oostkapelle, Seroos- kerke en Westkapelle. Het repertoire van het popkoor bestaat uit lichte, populaire muziek. Het kerstconcert begint om 15.30 uur en biedt een mooi kerstprogramma met uiteen lopende werken en instru menten. De toegang van het concert is gratis. In Fletcher Beachhotel Zuiderduin in Westkapelle en in Hotel-Restaurant Du Com merce in Middelburg mag iedereen een kerstwens achterlaten in de kerstboom. Op deze kerstbal is aan te geven wie een vijfgangen verrassingsdiner verdient voor twee personen en waarom. De kerstbal is in het hotel verkrijgbaar. Wensen kunnen tot en met 31 december opgehangen worden. Kerst Nieuws Altijd actueel: de-faam.nl Middelburg Kerst is een feest van samen zijn maar juist dan voelen veel ouderen zich eenzaam en soms zelfs vergeten. In deze tijd van winterse kou is het extra be langrijk om warmte te brengen bij degenen die het zo hard no dig hebben. Ijs, sneeuw en kou zorgen ervoor dat veel ouderen nu nog minder naar buiten kunnen. Hierdoor raken zij nog meer in een isolement. De Riki Stichting geeft met deze landelijke Kerstactie positieve aandacht aan de oudere mede mens en laat weten dat er aan hen wordt gedacht. Scholieren van basisscholen en vrijwilli gers van de Zonnebloem gaan op pad om 16.000 ouderen te bezoeken en een kerstpakketje aan te bieden. Dit zijn 16.000 betekenisvolle ontmoetingen. Leerlingen van Openbare Basisschool de Vossenburch in Middelburg brengen op 19 december pakketjes rond in Zorgcentrum Rustenburg. Wethouder Albert de Vries is daarbij aanwezig. In Mid delburg brengen Vrijwilligers van Zonnebloem afdeling Middelburg pakketjes rond bij hun gasten. In veel verzor gingshuizen zijn ook activitei ten waarbij oud en jong elkaar ontmoeten zoals samen ont bijten, kerstversiering maken, liedjes zingen of kerststukjes maken. Samen een activiteit doen verbindt en geeft veel plezier. Het zijn waardevolle ontmoetingen. Nieuw- en Sint Joosland Het Willebrord Ensemble uit Zoutelande treedt zon dag 18 december op tijdens de kerstzangdienst in de Eben Haezerkerk in Nieuw en Sint Joosland. Aanvang 19.30 uur. Vlissingen In Go(o)d Times Centrum in Vlissingen is zondag 18 december vanaf 16.00 uur een kerstfeest door en voor (Indonesische) vrouwen. Alle vrouwen uit de regio zijn hierbij welkom. De dag wordt afgesloten met een heerlijke kersttafel. Organiseert u een concert, wan deling, markt, muziekuitvoering of iets anders gezelligs rond de Kerstdagen, stuur dan snel een e-mail aan de redactie! www.de-faam.nl Nieuw- en Sint Joosland Muziekvereniging O.N.D.A. uit Nieuw en Sint Joosland geeft op zater dag 17 december een kerst concert in de Hofpleinkerk in Middelburg. Aan het concert verleent hét koor Pontifex medewerking. O.N.D.A. en Pontifex staan onder leiding van dirigent Cora Dellebeke. Het con cert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Vlissingen In Go(o)d Times Centrum in Vlissingen is zondag 25 december om 10.30 uur het familie kerstfeest. Door muziek, dans en een woord viert het centrum de geboorte en het leven van Jezus Christus. Veere In Veere is van vrijdag 16 december t/m maandag 19 de cember een Charles-Dickens- markt. Een puur natuur bui- tenmarkt waar zo'n honderd deelnemers en figuranten aan meedoen. Zij lopen verkleed rond op de kerstmarkt op de Goesche Koornmarkt en het pleintje tussen de Markt en de Dom. En natuurlijk ontbreekt de ganzenhoeder Johan met zijn ganzen en hond niet. "We hebben 87 Dickenskostuums gehuurd bij 't Costuumpje in Arnemuiden en.Dickenskos tuums van huis Baayens in AiftSverpen", vertelt Jan Mos mans. Er zijn dagelijks live mu ziekuitvoeringen te beluisteren van onder meer de Sea Sound Singers, de English Tealadies, de'Juliana Christmas Brass Je kijkt je ogen uit op de Charles Dickensmarkt. Band, The Christmas Carroll Singers en natuurlijk Veere's Genoegen met verschillende kerstliederen. Er zijn circa zestig kramen, waar allerlei kerst- en streekproducten FOTO: P.R gekocht kunnen worden. Opwarmen met iets lekkers kan in het gezellige Kerst café. Entree is gratis. www.kerstmarktveere.nl Zoutelande De christelijke muziekver eniging Luctor et Emergo houdt zondag 18 december een kerstconcert in de gere noveerde Catharinakerk in Zoutelande. De fanfare, onder leiding van dirigent Ad Stroo, brengt een breed repertoire ten gehore met enkele werken met samenzang. Daarnaast zal gospelkoor Or Tamim uit Terneuzen haar medewerking verlenen. Het concert begint om 19.30 uur. De kerk is vanaf 19.00 uur geopend voor publiek. De toegang is gratis. www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 70