WerkenPlus PZC Voor het 'nieuwe winkelen' zorg je datje altijd een smartphone bij de hand hebt Jongens missen hun meester in de klas Speciaal voor abonnees GRATIS STIJLVOLLE KEUKENSCHORT Gratis stijlvolle keukenschort voor PZC abonnees Iffiy .T.:/3 Er zijn typische vrouwenbe roepen en mannenberoepen. Dat van leraar behoort daar duidelijk niet bij, hoewel het zich snel ontwikkelt tot een vrouwenberoep, Er staat mo menteel nog maar 15 procent mannen voor de klas in het basisonderwijs en door de pensionering van veel oudere leerkrachten daalt dat binnen enkele jaren tot 12 procent. Dat is niet erg, zou je kunnen zeggen; kinderen ontvangen van vrouwen toch prima onderwijs. Maar gedragsdes kundigen vinden het voor de jongens op school niet zo goed, omdat ze voor hun ontwikke ling behoefte hebben aan een rolmodel: de meester. Tijd voor actie dus. Staats secretaris 'Zijlstra wil de daling ombuigen in een toename van het aantal mannelijke leer krachten tot dertig procent. Dat moet beginnen bij de Pabo. En dat is meteen al een probleem, want de jongens die moeten kiezen, zijn zelf opgegroeid met het beeld van toch vooral een vrouwenberoep. Met de campagne 'Man nen voor de klas' moeten er meer jongens kiezen voor de Pabo, de opleiding voor leraar aan de basisschool. Studenten ervaren de acties als prettig, maar na drie jaar hebben ze nog geen effect op de uitstroom; er vertrekken in het eerste jaar nog steeds meer jongens dan meisjes. Vooral omdat ze een ander beeld van het beroep heb ben. Jongens hebben behoefte aan een rolmodel. De middenstand heeft het niet makkelijk. Wie een willekeurig winkelcentrum bezoekt, zal getroffen worden door de vele leegstaande winkelpanden. De oorzaak daarvan wordt gelegd bij de economische crisis - consumenten houden de hand op de knip -, maar ook bij de opkomst van de internetwinkels. Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) voorziet dat het winkel- en koopge drag van consumenten de komende jaren ingrijpend zal veranderen. Het gebruik van nieuwe technologie, met name mobiel internet, leidt er toe dat consumenten winkels en winkelgebieden veel gerichter gaan bezoeken. Immers niet alleen vooraf thuis, maar ook onderweg heeft de consu ment met de smartphone alle informatie bij de hand. En bij twijfel kan, via sociale media, nog even met vrienden worden overlegd. Dat 'nieuwe winkelen' is vol gens het HBD geen bedreiging mits de ondernemers én de winkelgebieden daar serieus op inspelen. De consument zal overal ge bruik gaan maken van mobiele informatie, continu verbonden zijn met sociale netwerken en ook zal altijd de locatie van de consument bekend zijn. Wel winkelen, maar anders. Deze drie gegevens maken dat het 'nieuwe winkelen' volop kansen biedt voor de geves tigde detailhandel. Immers zij kunnen de communicatie met en de service aan de klant aanmerkelijk verbeteren door van de digitale aanwezigheid gebruik te maken. Dat vraagt volgens het HBD van de ondernemers wel een actieve aanpak, zowel binnen het eigen bedrijf als gezamen lijk. Het is niet voldoende om te gaan twitteren of een Facebook account te openen. De bedrijfsvoering dient er op gericht te zijn maximaal te communiceren met de klant. Dat vraagt dus bijvoorbeeld ook dat alle voorraad- en productinformatie digitaal be schikbaar is. Die informatie is immers nodig om de bezoeker optimaal te informeren via lokale zoekmachines. Het 'nieuwe winkelen' stelt ook eisen aan gemeenten en vastgoedeigenaren. Zo is gratis WiFi een vereiste voor succes. Dit kun je alleen bereiken als je als winkelgebied gezamenlijk optrekt. i - WÊL - v.-., T-' I i •WUUpw'-i w4k r December staat bij de PZC in het teken van genieten. Buiten is het koud en wordt het vroeg donker. Binnen maken we het gezellig en warm met kaarsjes en de brandende haard. Tijd nemen om uitgebreid te koken met familie en vrienden, lang tafelen of wellicht alvast proefdraaien voor uw Kerstdiner. In december staat uw krant vol met leuke en interessante onderwerpen rondom "genieten". De PZC heeft een speciale actie voor de maand december waarbij u een mooie en stijlvolle keukenschort cadeau krijgt! U krijgt niet alleen een cadeau, u mag zelf ook cadeautjes weggeven! Met deze bon geeft u twee personen uit uw omgeving drie weken lang de PZC cadeau. Na drie weken stopt de bezorging automatisch. U ontvangt van ons deze stijlvolle keukenschort thuis. Zo bereidt u uw feestmaaltijden de komende maand als een echte kok in uw keuken! U kunt de bon insturen tot 1 januari 2012. Kijk ook op www.pzc.nl/schort Ja, ik verras 2 personen die nog geen abonnement hebben op de PZC met 3 weken gratis de krant en ontvang zelf een stijlvolle keukenschort cadeau. r Gegevens "gever", tevens ontvanger van een keukenschort: (uw abonneegegevens) Voorletter m/v Achternaam Adres Huisnummer Postcode Plaats Telefoon E-mailadres V Ik geef de volgende 2 adressen de krant 3 weken gratis: Na 3 weken stopt het abonnement automatisch, opzeggen is niet nodig. r Ontvanger 1: Voorletter m/v Achternaam Adres Huisnummer Postcode Plaats Telefoon (o.a. voor bezorgcontrole) V VR-LA-HH-GP3 Ontvanger 2: Voorletter m/v Achternaam Adres Huisnummer Postcode Plaats Telefoon (o.a. voor bezorgcontrole) v VR-LA-HH-GP3 De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon van uw krant treft u nadere informatie. PZC Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg ofkijkopwww.pzc.nl/schort Actievoorwaarden: Abonnees ontvangen de stijlvolle keukenschort uitsluitend wanneer zij twee ontvangers van de krant opgeven. Eén ontvanger voor drie weken opgeven mag ook, alleen ontvangt u als gever (abonnee) dan geen keukenschort. Daarnaast worden alleen volledig ingevulde bonnen verwerkt. Uitsluitend bij correct en volledig ingevulde bonnen wordt de krant na zeven werkdagen bezorgd. Na drie weken stopt de bezorging automatisch, opzeggen is dus niet nodig! De ontvangers moeten binnen het verspreidingsgebied van de PZC wonen. U kunt de cheque tot 1 januari 2012 insturen. De PZC heeft voor deze actie een groot aantal keukenschorten ingekocht. Mocht deze actie de verwachtingen overstijgen, zullen de gratis abonnementen uiteraard verwerkt worden, voor de keukenschort geldt: op op. Mocht het zover komen dan zullen wij onze abonnees hierover persoonlijk op de hoogte stellen. U ontvangt de keukenschort binnen 14 dagen bij u thuis. www.pzc.nl/schort

de Faam | 2011 | | pagina 69