Komt u ook naar de nieuwjaarsbijeenkomst? Servicebus (lijn 69) voor Middelburg-Noord Alex Hijgenaar over Provinciehuis gesloten Gratis internet toeristische kernen gemeente Veere bestuurlijke vernieuwing, kernenergie, natuur en cultuur Zeeuws Jaar van het Water Provinciale Staten Kom ook naar de Statenvergadering 9(3 Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Het provinciebestuur van Zeeland nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 6 januari 2012. Om 16.00 uur bieden wij u een programma aan dat geheel in het teken staat van het thema: Vanaf 15.65 uur verwelkomen wij u graag in de Nieuwe Kerk in Middelburg (ingang Kloostergangen, Abdijplein). Aansluitend wordt een receptie gehouden in de Wandelkerk en de Kloostergangen. De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. U hoeft zich niet vooraf aan te melden. Wel vragen we u om op tijd aanwezig te zijn. Voor de Nieuwe Kerk geldt namelijk: vol is vol. U kunt het programma dan wel volgen op een scherm in de aangrenzende Wandelkerk. Tot ziens op 6 januari! In de volgende uitgave van Provinciewerk leest u meer over het programma van de nieuwjaarsbijeen komst. Het provinciehuis is gesloten van maandag 26 december tot en met vrijdag 30 december. In deze week liggen verschillende stukken ter inzage in het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. Het bezoekadres is Kousteensedijk 7 in Middelburg. Kijkt u voor de openingstijden van de Zeeuwse bibliotheek op www.zebi.nl De medewerkers van het provinciaal informatiecentrum beantwoorden uw informatieaanvragen weer vanaf 2 januari 2012. Het provinciebestuur van Zeeland wenst u fijne feestdagen toe! Lijn 69 stopt bij 13 haltes in Middelburg-Noord en het centrum. Vanaf 12 december 2011 rijdt de Servicebus Middelburg (lijn 69) een vaste ronde van ongeveer dertig minuten door Middelburg-Noord en het centrum. Deze Servicebus stopt dichtbij belangrijke bestem mingen langs de route, ledereen stapt in tegen het normale OV-tarief. Voor Wmo-taxipashouders is de Servicebus overigens gratis. Gedeputeerde George van Heukelom: 'Juist door op deze buslijn extra service te bieden, hopen we dat Wmo-pashouders gebruik gaan maken van het openbaar vervoer. Dat we in dit gede.elte van Middelburg dit experiment starten, heeft er alles mee te maken dat hier nog geen bus rijdt. Daarmee komen we tegemoet aan de wens van Gemeente Middelburg om ook in dit gedeelte van de stad een buslijn te exploiteren. In tijden dat alles minder wordt, komt hier nu eens een keer een voorziening bij!' Toegankelijk voor iedereen Lijndiensten in Zeeland zijn toegankelijk voor iedereen, inclusief (elektrische) rolstoelen. De Servicebus biedt net dat beetje extra service. Door de brede ingang en de lage vloer stapt u gemakkelijk in en uit. Heeft u hulp nodig bij het in- of uitstappen of het opbergen van uw boodschappen in de bus? De chauf feur helpt u graag. Gratis voor Wmo-taxipashouders Als Wmo-taxipashouder reist u gratis op vertoon van uw Wmo-taxipas. Dit geldt ook voor uw eventuele begeleider. U kunt er óók een gratis overstap mee maken naar de buslijnen 55, 56, 57 en 58 voor een rit naar het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. Een vaste route op vaste tijden De Servicebus rijdt vanaf het station een vaste ronde in Middelburg-Noord langs 13 haltes. De bus rijdt van maandag tot en met zaterdag van 09.65 uur tot 17.65 uur. Op donderdagavond (koopavond) kunt u tot 21.65 uur mee. Elke Servicebus halte is voorzien van een herkenbaar bord. U hoeft van tevoren niet te bellen om een plaats te reserveren. Hij stopt bij de volgende haltes: Busstation/NS, Bierkaai, Nederstraat, Fazantenhof, Nassaulaan, Churchilllaan, Roggeveenhof, Hof ter Veste, Gasthuis, Stadhuis, Hof van Tange, Koestraat, Nieuwe Haven Busstation/NS. Zie ook: www.degoedekantop.nl/leef in de toeristische kernen van de gemeente Veere kunnen toeristen en recreanten op straat gratis gebruik maken van het WiFi-netwerk. De Gemeente Veere, Provincie Zeeland en zeven plaatselijke ondernemersverengingen realiseerden, als eerste in Nederland, op zo een grote schaal gratis inter net op straat zonder kosten, codes en consumpties. Hiervoor kregen zij onlangs de Innovatieprijs Toerisme Zeeland uitgereikt. Mede- initiatiefnemer Ruurt van der Wel van VVV Walcheren en Noord- Beveland: 'Voor ons als VVV en voor de ondernemingsmanager van Gemeente Veere is dit uiteraard een mooie erkenning om deze prijs te ontvangen en zoveel media-aandacht voor dit project te krij gen. Zo profileert de VW zich steeds meer als een organisatie die toeristisch gerelateerde projecten initieert, coördineert en uitvoert.' Provincie Zeeland reikt deze jaarlijkse prijs uit om de toeristische sector te stimuleren met vernieuwende en verfrissende initiatieven te komen. Zie ook: www.freewifizeeland.com O Zeeland i Bestuurlijke vernieuwing is doen wat echt belangrijk is 'Bestuurlijke vernieuwing is heel belangrijk voor D66, omdat je hier mee een overheid realiseert die alleen doet wat écht belangrijk is en wat een overheid ook hoort te doen. Je kunt niet altijd doen wat iemand wilt, want je moet het algemeen belang dienen en niet alleen beleid voor specifieke doelgroepen voe ren. Het is van belang dat iedereen het zijne krijgt!' Twijfel over kernenergie Hijgenaar denkt dat in Zeeland het begin is aangebroken van het einde van het atoomtijdperk. 'Het blijkt niet mogelijk te zijn om in deze tijd efficiënt een nieuwe kerncentrale te bouwen, want kern energie is gewoon te duur. Waar eerst door de voorstanders werd betoogd dat windmolens een te dure vorm van energie zijn vanwege de subsidie, lees ik nu dat er een belasting (C02-tax) ingevoerd zou moeten worden om de nieuwe kerncentrale rendabel te maken. Daar maak ik uit op dat de twijfel van mijn partij over kernenergie gegrond is.' Behoud natuur en cultuur D66 zet zich in voor de Zeeuwse natuur en cultuur, omdat die het onderspit dreigen te delven bij de huidige bezuinigingen. 'We willen bezuinigen daar waar het kan om de plannen die er liggen voor de natuur zoveel mogelijk uit te voeren. De cultuuruitingen die kenmer kend zijn voor Zeeland wil D66 behouden. Voorbeelden zijn het Zeeuws Orkest, Waters.noodmuseum en Concert at Sea. Want wat met één pennenstreek wordt weggevaagd, vergt jaren van herstel'. Op vrijdag 16 december vindt de openbare Provinciale Statenver gadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Provincie Zeeland Profiel: Alex Hijgenaar is staten lid namens D66 sinds maart 2011. In 1996 kwam hij met zijn gezin vanuit Ochten, via Papendrecht in Zeeland wonen. Hier vond hij rust, ruimte en frisse lucht. Met zijn echtgenote heeft hij twee kinde ren die opgroeiden in Zeeland. Inmiddels studeren zij in Delft en Rotterdam. Geen van allen wil meer uit Zeeland vertrekken. Dagelijks pendelt hij op en neer tussen Stellendam, waar hij voor Rijkswaterstaat werkt, en Brui- nisse waar hij woont. Hij is verder enthousiast fotograaf. Momenteel is zijn favoriete onderwerp de natuur. Op zijn weblog 'de achtertuin' kunt u het resultaat zien: http://www.zeelandnet.nl/weblog/data/achtertuin/index.php r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Gemeente Middelburg (Servicebus). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 6 januari 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

de Faam | 2011 | | pagina 65