werken Zeeuwse weg Ferrari nog racewaardiger Dankzij Evolution Package nog sneller y? ^Vermeulen. Autoverhuur Autoverkopen toegenomen in november Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Cabrioversie van Porsche 911 Alltrack is stoere Passat-versie Nieuwe Toyota Coupé is GT 86 "De mees! flexibele mobilifeifsoplossing voor particulier én bedrijf." In de maand november zijn er in Nederland 41.264 nieuwe personenauto's gere gistreerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 2010 (36.920 stuks) betekent dat een stijging van 11,8 pro cent. In de periode tot en met november 2011 zijn er in totaal 538.754 nieuwe per sonenauto's geregistreerd. Ten opzichte van dezelfde periode in 2010 betekent dat een stijging van 14,3 pro cent. Toen werden er 471174 nieuwe personenauto's gere gistreerd. Het best verkochte merk in november 2011 is Renault met 4.539 stuks ge volgd door Volkswagen met 4.042 stuks en Opel met een verkoop van 4.012 stuks. De nieuwe generatie Porsche 911 staat nog niet in de show room of de eerste uitbreiding van het programma wordt vrij gegeven. Het gaat uiteraard om de cabriolet. Technisch sluit de nieuwe 911 cabriolet naadloos bij de gesloten coupé aan. De nieuweling wordt rond maart bij de Nederlandse dealers in de showroom verwacht. De motor wordt gekoppeld aan een zeven versnellingsbak, die zorgt voor een verbruik van minder dan tien liter per 100 kilometer. Volkswagen presenteert op de Tokyo Motor Show de Passat Alltrack. Een wereldpremière van een auto die met zijn vijf deuren, zijn stoere uiterlijk en 4MOTION vierwielaandrijving zeer geschikt is als trekauto. Ook onder lichte terreinomstandig heden kan hij uitstekend uit de voeten. In april 2012 mogen we de auto bij de dealer verwach ten. De Alltrack 170 pk TDI of de 210 pk 2.0 TSI hebben stan daard 4MOTION permanente vierwielaandrijving. De samen met Subaru ontwik kelde coupé van Toyota gaat GT 86 heten. De sierlijk gelijnde sportieveling is maar 4,24 meter lang en slechts 1,29 meter hoog. Voorin ligt een atmosferische viercilinder boxermotor goed voor 200 pk die de achterwielen aandrijft. Medio volgend jaar kunnen de eerste kopers van de GT 86 gaan genieten van het sportief afgestemde onderstel met echte McPherson veerpo- ten voor en dubbele wishbones achter. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 28 decem ber. Arnemuiden In de Lionstraat te Arnemuiden wordt gewerkt aan het ri ool. Daarmee gaat ook de hele bestrating en een deel van de trottoirs op de schop. Het werk zal, voor zover het weer dit toelaat, vóór Kerst afgerond zijn. Toegang tot de wo ningen zal te voet mogelijk blijven. Het ongemak dat de werkzaamheden met zich meebrengt zal tot een minimum beperkt worden. Middelburg De Segeerssingel is afgesloten tussen de aansluitingen met de Buitenruststraat en het Parelplein. De riolering wordt vervangen en de rijbaan wordt herstraat. Geprobeerd wordt om de tussenliggende woningen zo goed mogelijk bereik baar te houden. Voor het verkeer wordt met tijdelijke ver keersborden een omleidingsroute ingesteld. De werkzaam heden zijn, indien de weersomstandigheden het toelaten, naar verwachting eind december 2011 afgerond. Vlissingen Tot ongeveer 20 april volgend jaar wordt er gewerkt aan de Groen van Prinstererlaan. De riolering en bestrating wor den vernieuwd en er worden ondergrondse afvalcontainers geplaatst. Het werk wordt gefaseerd uitgevoerd. Er wordt gepoogd de overlast voor het verkeer en de omwonenden zo veel mogelijk te beperken. Tijdens de werkzaamheden zijn de woningen sowieso altijd te voet bereikbaar. Weg- omleidingen worden door borden aangegeven. Vlissingen Tot kerstmis wordt gewerkt aan de riolering en de wegver harding van de Doctor Ottestraat. Deze worden vernieuwd. Voor het werk is het noodzakelijk de straat geheel of ge deeltelijk af te sluiten voor al het verkeer. Parkeren is niet mogelijk, woningen zijn te voet bereikbaar. Wegafsluitingen zijn aangegeven door borden. Veere De Zanddijkseweg vanaf de Veerseweg tot en met de krui sing met Valeriusstraat wordt opnieuw ingericht. In samen spraak met de aanwonenden is een plan gemaakt. De rijbaan wordt versmald en aan de noordzijde komt een doorlopend trottoir. Het werk is vrijdag 23 december 2011 gereed. Zoutelande Ook de Langstraat in Zoutelande wordt dezer dagen aan gepakt. De verharding van een deel van deze straat wordt vervangen en langs de dijk, aansluitend op het nieuwe trap- pentheater, wordt een betonnen rand aangebracht. De ver wachting is dat de hele klus vrijdag 16 december geklaard zal zijn. Ferrari verrijkt de 599 met een Evoluti on Package. Dat resulteert in de 599XX en betekent dat de auto van nog betere rijeigenschappen wordt voorzien. Het gewicht werd met 35 kilo geredu ceerd en de Ferrari 599XX is met 750 pk twintig paardenkrachten krachtiger dan voorheen en dat bij 9.000 tpm. Het koppel bedraagt 700 Nm. De sleutel van het aërodynamische pakket gaat schuil in de actieve achter vleugel. Die heeft twee kleppen zóals die worden gebruikt in de Formule 1Ze draaien elektronisch om de downforce aan te passen tussen de voor-en achteras in re latie tot de rijsnelheid en de manoeuvre die wordt uitgevoerd. Het systeem is gekoppeld aan controlesyste men zoals ESP, ABS. Aangepaste elektronica De stuurwielhoek en de snelheid van de auto zijn enkele parameters waarop wordt geanticipeerd. De bestuurder ervaart dat vooral in de bochten want de down force „is opgevoerd tot 330 kilogram als de kleppen open zijn en 440 kilogram in een gesloten configuratie. De aangepaste elektronica en de nieuwe Pirelli-banden completeren het Evolu tion Package. De veranderingen vertalen zich in snelheid. Op het Ferrari-circuit was de auto 9 seconden sneller dan de 599 GTO. De veranderingen worden in 2012-2013 van kracht. SCAN!' fn reserveer cftftECT! Pearyweg 6 4462 GT GOES 0113 - 56 18 12 vermeulenautoverhuur.nl

de Faam | 2011 | | pagina 55