Eén Zeeuwse maatschap oogheelkunde eer m SMEER'M sessie op 31 januari 2012 Gastvrij voor patiënten en bezoekers Bezoektijden ADRZ Oogartsen maatschap Oogheelkunde ADRZ en ZorgSaam per i oktober 2011 De heerW.H. Bavelaar Mevrouw V.D. Boeyden Mevrouw dr. I. Dielemans De heer dr. A.M.W. van Houwelingen Mevrouw G.L. van Lanschoot De heerC. Strous De heer U.F.Tegelberg De heren I. Hendrata en G.Tjiam verrichten hun werkzaamhe den op waarneembasis binnen de maatschap oogheelkunde. Oogheelkunde ADRZ op de verschillende locaties In Goes is de afgelopen maanden hard gewerkt aan een gloednieuwe polikliniek oogheelkunde. De polikliniek beschikt over de nieuwste apparatuur en faciliteiten. Er zijn twee nieuwe laserapparaten, en een OCT. Dat is een apparaat waarmee je op een eenvoudige manier het netvlies en de ooglens kunt beoordelen. Daarnaast maar liefst zeven kamers, waarvan twee behandelkamers, waardoor meer patiënten tegelijkertijd terecht kunnen. En dankzij de uitbreiding van twee oogartsen zijn de wachttijden aanmerkelijk korter. De mogelijkheden voor vervoer van patiënten uit bijvoorbeeld Schouwen-Duiveland,die vooreen staaringreep naarVlissingen moeten, worden onderzocht. Uitbreiding met oogartsen én faciliteiten De Zeeuwse maatschap wordt met twee oogartsen uitgebreid. Eén oogarts, mevrouw Dielemans, is inmiddels gestart. Voor de staar- patiënten is een groot deel van het vernieuwde dagbehandelingcen trum ingericht in Vlissingen. Als patiënten dit wensen, kunnen ze na een eerste vooronderzoek, voorafgaand aan de staaringreep, rondge leid worden op het dagbehandelingcentrum en de looproute in Vlissingen alvast verkennen. Bij oogheelkundige ingrepen zijn er vaak contacten nodig met andere specialismen. De samenwerking met andere specialisten is optimaal binnen de ziekenhuisomgeving en wordt versterkt door de samenwerking met ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen. Sinds i oktober dit jaar is de maatschap oogheelkunde van Terneuzen, Vlissingen en Middelburg uitgebreid met Goes en Zierikzee. De hoge kwaliteit (Topzorg) van de maatschap oogheelkunde van ADRZ en ZorgSaam is hiermee, in het bijzonder op het gebied van staaropera ties, standaard voor heel Zeeland. De maatschap kent vanuit Zorg Saam Ziekenhuis een samenwerkingsverband met de Universiteit van Maastricht, waardoor opleidingsplaatsen en onderzoeksmogelijkhe den dichterbij komen. Uiteraard blijven poliklinische faciliteiten in Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee, gehandhaafd. Voor het maken van een afspraak bij de oogarts kunt u bellen met telefoonnummer: 0118 - 67 27 79 of om - 41 87 50. Het ADRZ zorgt goed voor haar patiënten. Om de gastvrijheid te verhogen zijn er regelmatig'verwenmiddagen'. Daarnaast kunnen patiënten, als ze dat willen, tijdens hun opname gratis gebruik maken van een l-pad van het ziekenhuis. Bezoekers van poliklinieken krijgen gratis koffie en thee aangeboden tijdens het wachten. De'verwendagen'worden in samenwerking met het ROC-Zeeland ge organiseerd. Een aantal leerlingen van de opleiding Allround Schoon heidsspecialist geeft de patiënten desgewenst een manicure, een gezichtsbehandeling/gezichtsmassage, een ontspannende hand-, nek- of schoudermassage. Het geeft de patiënten een plezierig extraatje en de leerlingen doen hiermee ervaring. De verwenmidda gen vinden elke maand plaats, steeds op een andere verpleegafdeling. Een ander initiatief om opgenomen patiënten gastvrij te benaderen is het gratis gebruik van een l-pad. Mede dankzij sponsoring van Dixons in Goes kunnen patiënten gratis een l-pad lenen tijdens hun opname, om wat te internetten of een spelletje te doen. In het zieken huis in Vlissingen krijgen bezoekers van de poliklinieken in de wachtkamers gratis koffie en thee aangeboden. Vanaf 1 oktober 2011 gelden op alle locaties de volgende bezoek tijden: Algemene verpleegafdelingen Doorlopend van 08.00 - 20.00 uur Acute Opname Afdeling Goes Doorlopend van 08.00 - 22.00 uur Intensive Care, Hartbewaking (CCU) en Stroke Unit Goes 11.00 -11.30 uur 14.00 -14.30 uur 19.00 -19.30 uur Psychiatrische Afdeling, Vlissingen Maandag tot en met donderdag 19.00 - 20.00 uur Extra: woensdag, vrijdag en in het weekend 14.00 -16.30 uur Afdeling Geriatrie, Vlissingen Maandag tot en met vrijdag 15.30 -17.00 uur 18.30 - 20.00 uur In het weekend 15.30 - 20.00 uur Per patiënt zijn maximaal twee bezoekers op hetzelfde mo ment toegestaan. Om de continuïteit van zorg te kunnen waar borgen is het mogelijk dat bezoek, vanwege een behandeling of onderzoek, of visitelopen van de arts, gevraagd wordt even ergens anders te wachten. Eczeem is een veel voorkomende huidaandoening. De ernst van de huidaandoening varieert: circa één van de vijf jonge eczeempatiënten heeft ernstig eczeem, wat een grote invloed heeft op de kwaliteit van leven. Het Multidisciplinair Kindereczeemcentrum behandelt deze patiëntjes. De SMEER 'M-bijeenkomsten zijn educatieve groepssessies voor kinderen en hun ouders. De dermatoloog of kinderarts informeert ouders over de behandeling met medicijnen, lifestyletips en het belang van goed smeren met een vettende crème. Tegelijkertijd wisselen de kinderen ervaringen uit en krijgen ze tips over hoe om te gaan met hun eczeem. ADRZ is initiatiefnemer en het eerste ziekenhuis in Nederland dat dit programma opzet speciaal voor kinderen en hun ouders in nauwe samenwerking met de Mediq apotheken. De tweede Informatieve avond over eczeem en allergie vindt plaats op 31 januari 2012 in het ziekenhuis in Vlissingen. Het programma start rond 17.00 uur met onder andere een feestelijke ontvangst, een bezoek aan het informatieplein en medisch specialisten die vertellen over de behandeling van eczeem. De toegang is gratis, ook voor broertjes en zusjes informatie of inschrijven? Kijk op www.adrz.nl of mail eczeem@adrz.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 42