SEAT IBIZA MELSE EDITION www.melse.nl Chinezen scoren op veiligheid Opel Astra GTC sportieve coupé Ibiza St €14.365,- 1 BIZA Mélse editie^rijk uitgerust voor een zeer scherpe prijs-! ABS 6 Airbags rijklaar Elektrische ramen Radio/cd/mp3 speler NU FINANCIERINGSAKTIE 4.99% RENTE!!!!!! 1.2 motor Airconditioning Lichtmetalen velgen Afstandbedienbare centrale deurvergrendeling Bij EuroNCAP zijn er weer de nodige nieuwe auto's getest en daarbij worden een paar ver rassende conclusies getrokken. Er zijn twee Chinese auto's te gen het betonblok geworpen en die scoren niet onverdienstelijk met vier sterren en markeren een belangrijke verandering bij de Chinese industrie. Het gaat om de Geely Emgrand EC7, die wellicht al profiteert van de kennis op dit gebied bij het overgenomen Volvo, en de MG6, die alleen in Engeland wordt geleverd en geen succes is. Vier sterren zijn er bij deze reeks testen ook voor de nieu we Fiat Panda, de Jeep Grand Cherokee en de Jaguar XF. Niemand had verwacht dat Renault met de elektrische Fluence ook maar aan vier sterren zou komen. Het merk was immers met de vorige Laguna de eerste met vijf ster ren. De auto kwam punten te kort vanwege de werking van de bestuurdersairbag en daar heeft Renault uiteraard notie van genomen. De inmiddels vertrouwde vijf sterren zijn er voor de Chevrolet Malibu, Kia Rio, Mercedes B-klasse en C-klasse coupé, Range Rover Evoque, Subaru XV en de Volkswagen Beetle. Ook de kleine Up! scoorde maximaal en die overwinning straalt eveneens uit naar de technisch identieke Seat Mii en Skoda Citigo. In dit rijtje valt de hoge scoren voor de bescherming van kinderen op de achter bank op bij de Beetle en XV, terwijl juist de nieuwe Grand Cherokee het op dit punt laat afweten. woensdag 14 december 2011 - pagina 34 - mmrnmmmmmrnmwm Zo sportief als deze GTC heeft de Opel Astra er nog nooit uit gezien. De laatste trap in de model flora van de nieuwe Opel Astra is de driedeurs GTC die meer dan voorheen een rasechte coupé is geworden met behoud van de interi eurruimte. De vormgeving is behoorlijk extreem. De auto toont laag en breed en beschikt over fors uitge bouwde spatborden om met de toegenomen spoor breedte de wielen 'binnen boord' te houden. Aan de buitenkant zijn alleen de spiegels, portiergrepen en de dakantenne van de vijfdeurs overgenomen. Het profiel kenmerkt zich door drie sterke lijnen: de omlijsting van de zijruiten, de schou derlijn vanaf de portier hendel en een derde lijn die onder langs de dorpel naar voren oploopt. Het is bij de nieuwe Astra GTC niet alleen te doen om uiterlijk vertoon. Zo heeft de auto voor de zogenaamde HiPerStruts afkomstig van de Insignia OPC die vooral in bochten voor meer tractie zorgen. De achteras maakt uiteraard gebruik van de bijzondere Watt-standen waarmee een hoge stabiliteit samengaat met prima comfort. Het interieur is wat minder spannend, omdat daar vrijwel alles van de vijfdeurs is overge nomen. Liefhebbers kunnen het dashboard deels in rood bestellen. Eerst gaan we op stap met de 180 pk sterke 1.6 turbo benzinemotor die boven de 120 en 140 pk leverende 1.4 liter in het programma komt. Een prima krachtbron met een koppel van 230 Nm die vooral met ingeschakelde Sport-stand (Flexride is optie) behoorlijk bij de les is. Maar bovenal blijken de kwaliteiten van het onderstel direct op bochtige trajecten. Dan is goed merkbaar dat de technici van Opel uitstekend werk hebben geleverd. Bij de 2.0 CDTi van 165 pk en met een koppel van 380 Nm komt dat net iets minder tot z'n recht. Dit is meer een lange afstand cruiser die minder uitnodigt tot sportieve capriolen. De diesel is mooi stil, maar voelt in de neus aanzienlijk zwaarder aan. Ove rigens komen er ook nog twee vermogensvarianten van de 1.7 CDTi en wacht Opel Neder land met smart op een Ecotec diesel met lagere bijtelling. De 140 pk turbo komt al aan 20 procent bijtelling bij een vanafprijs van 26.645 euro. De 1.6 turbo start bij 29.995 euro en 2.0 CDTi kost 31.895 euro. Het verenigde Italië bestaat precies 150 jaar en dat wordt door Fiat-dochter Abarth extra naar voren gebracht door 150 exemplaren te leveren van de 160 pk sterke 500 Cabrio Italia. Exclusiviteit in ons land is gegarandeerd, slechts twee exempla ren zijn beschikbaar voor maar liefst 43.000 euro inclusief kuipstoelen, carbonac- centen, een Tramontano tassenset en Azzurro 150 zonnebril. AUTOBEDRIJF MELSE VLISSINGEN Industrieweg 31, 4382 NA Vlissingen - T 0118 - 415220 - E info@melse.n ..«-wirn.!..,! .nr"Z "Alieen voorraad auto's. Dus beperkt leverbaar.

de Faam | 2011 | | pagina 32