Nauwe samenwerking BMW en Toyota Tiguan Sport Style: R-Line-uitvoering Lotus: sportiviteit terug tot z'n essentie Nissan profileert zich in bedrijfswagenmarkt Opel Testdag en KWF Kia Skill Cup Alle Auto's in de winkel woensdag 14 december 2011 - pagina 33 Nestor autowereld neemt afscheid Het is bijna een halve eeuw geleden dat Nico Tramper als piepjong leerling-monteurtje de Zeeuwse autowereld binnen stapte. Per 1 januari 2012 treedt hij terug uit de directie van Autobedrijf Tram per. Een belangrijk hoofdstuk in de Zeeuwse autogeschiedenis wordt daarmee afgesloten. Door onze redactie Goes Waar vandaag de dag nieuwe mede werkers van een autobedrijf pas na een gedegen scholing goed beslagen ten ijs komen, was dat een halve eeuw gele den heel anders. Je leerde het vak in de praktijk, vakdiploma's waren niet nodig. Smid In de rasechte Zuid-Bevelander Nico Tramper gaat een gediplomeerd smid schuil. „Destijds stelde de kamer van Koophandel stelde aan ons als land- bouwmechanisatiebedrijf de eis een smidsdiploma te hebben. Dat diploma heb ik toen gehaald. Het tekent Nico Tramper ten voeten uit: hij is een klas sieke, degelijke vakman. Op afstand hoort hij het al als er iets aanbeen diesel mankeert en wat eraan mankeert. Al leen de moderne elektronica houdt hij niet meer helemaal bij. Zwarte sneeuw Vader Tramper had drie zonen, en alle drie de zonen kregen uiteindelijk een eigen bedrijfAls jonge man van mid den twintig moest Nico Tramper een overgenomen bedrijf in Colijnsplaat op poten zetten. „'Je maakt er maar wat van' zei mijn vader," gaat Nico verder. „Het was een compleet verlopen boel. Al doende heb ik er een mooi lopende zaak van kunnen maken. Maar ik heb zwarte sneeuw gezien, maar ook veel, heel veel geleerd." Concurrerend Het bedrijf Tramper in 's Gravenpol der groeide en breide uit. In 1982 be gon Nico Tramper zijn eigen dealerbe- drijf aan de Verrijn Stuartweg in Goes: Mitsubishi Tramper was geboren. Tus sendoor verhuisde het bedrijf even naar de Dirk Donkersweg in Goes, maar kwam al snel terug naar de vertrouwde stek. „Daar zat ik altijd naar m'n zin. En dat bleef zo, toen ik ruim tien jaar geleden naar deze stek aan de Peary- weg 2 verhuisde. Ik zit hier prima." Waarop de zakenman Nico Tramper verder gaat met: Alle hoeken en gaten in het pand worden hier benut, waar door onze tarieven zeer concurrerend kunnen zijn." „We zijn nu dealer voor Mitsubishi en Mazda: twee betrouwbare, betaalbare merken, waar ik als autovakman en als zakenman volledig achter kan staan. Onze klanten doen dat kennelijk ook, want velen komen al jaren en jaren bij ons terug." Bovagbobo Nico Tramper houdt zich bezig met al les wat met auto's te maken heeft. Bij de splitsing van de Zeeuwse autowereld in een vereniging voor merkendealers en voor universele autobedrijven in 1991 stond hij feitelijk aan de wieg van deze krant, het Zeeuws Autojournaal. Zijn talenten werden echter ook buiten Zeeland erkend. Als lid van het hoofdbestuur van de Bovag heeft hij veel gedaan voor auto mobiel Nederland. Zo nam de Bovag de Zeeuwse splitsing tussen merken dealers en universele autobedrijven over voor heel Nederland. Rolletjes We schrijven nu 2011. Grondlegger van Autobedrijf Tramper, Nico Tram per stapt uit de directie, Rinze Back en Ruud Koole blijven en zorgen ervoor dat de klanten de betrouwbare service blijven houden die ze gewend zijn. „Ze draaien al jaren mee in dit bedrijf en ik moet ze niet voor de voeten blijven lopen." Rinze back is al sinds 1993 in het be drijf en wordt verantwoordelijk voor de verkoop. Ruud Koole loopt zo mogelijk nog lan ger bij Autobedrijf Tramper, al sinds 1988. Hij gaat ervoor zorgen dat de werkplaats als op rolletjes blijft lopen. Diesel Vanaf 1 januari heeft Nico Tramper veel tijd voor zichzelf, hoewel hij graag nog eens bijspringt in 'zijn' bedrijf: „Als ze me nodig hebben in het bedrijf, kunnen ze me altijd bellen." Maar nu heeft hij ook tijd voor zijn hobby, varen. "In de haven Colijns plaat ligt mijn bootje, een motorboot. Daar krijg ik nu eens alle tijd voor." De vakman kan met een gerust hart de Oosterschelde op: „De motor is nog een klassieke diesel, daarover maken ze me niets wijs." BMW en Toyota gaan samen op zoek naar efficiënte en duurzame aandrijftechnieken. Onderdeel van de plannen is gezamenlijk onderzoek naar een nieuwe generatie lithium- ion-accu's. Toyota ziet de accu als de beste basis voor het optimaliseren van het energiemanagement om het gebruik van fossiele brandstoffen verder terug te dringen. Ook hebben Toyota en BMW een contract ge tekend voor de levering van BMW-diesels (1,6 en 2,0 liter) voor Toyota-model- len die in Europa geleverd zullen worden. Met deze dieselmotoren wil Toyota het aanbod van energie-ef ficiënte aandrijftechnieken met lage emissie verbreden en de klant meer keuze bieden op het gebied van duurzaam autorijden. Volkswagen Tiguan als R-Line-versie sportiever. Volkswagen transformeert de Tiguan Sport Style tot een extra sportieve R-Line- uitvoering. Er is een R-Line exterieurpakket en een R-Line interieurpakket. Het exterieur pakket is individueel bestel baar. R-Line interieur is alleen leverbaar met R-Line exteri eur. Het R-Line exterieurpak ket bevat 18 inch lichtmetalen wielen, wielkastverbreders en een sportonderstel. Tevens maken ook een zwarte diffuser achter, een achterspoiler en aluminium instaplijsten deel uit van het R-Line exterieurpakket, goed voor een meerprijs van 2.180 euro. R-Line exterieur is leverbaar voor 905 euro. De Lotus Elise Club Racer is 24 kg lichter Alles draait bij de Lotus Elise Club Racer om gewichtsre ductie en het merk is daar behoorlijk ver in gegaan om 24 kg te kunnen besparen. Zelfs het logo achterop is vervangen door een eenvoudige sticker. Het resultaat is dan ook een tweepersoons kart die ver onder de 900 kg gewicht blijft. En dan blijkt een 1.6 liter atmosferische Toyota-motor meer dan voldoende om een geweldige snelheidssensatie te verkrijgen. Met 136 pk bij 6.800 tr/min vlamt de com pacte Brit in 6,5 seconden naar de 100 km/u. De bestuurder en bijrijder zitten ondertus sen met hun achterwerk bijna op het wegdek. Het sturen gaat superdirect en het geluid is op z'n minst opzwepend zonder enorm rumoerig te zijn. Het uitschakelbare ESP is de enige aanwezige elektro nische voorziening. Uitermate voorspelbaar gooit de Lotus z'n kont om en die kan weer net zo gemakkelijk in het gareel worden gebracht. Voor 41.600 euro is de Club Racer een geweldige aanbieding. De looks en het rijgedrag van een echte sportwagen, voor de prijs van een fraaie sedan. Nissan wil het aandeel in de bedrijfswagenmarkt de komende jaren sterk uitbreiden. De huidige reputatie dankt het merk aan de lichte bedrijfsauto NV200. Door de NV400, een forse bestel- en chassis-ca- bineauto, krijgt die reputatie ongetwijfeld een extra impuls. De NV400 is op dezelfde technische leest geschoeid als de Master van Alliantie-partner Renault, maar heeft wel een on derscheidend en totaal verschil lend uiterlijk, ontworpen en ontwikkeld door de designers en ingenieurs van respectieve lijk Nissan Design Europe en Nissan Technical Centre Eu rope. De modelvarianten liegen er niet om: drie wielbases, drie hoogtematen, drie uitvoerin gen, drie verschillende motoren (allemaal Euro5) en vier gewichtsklassen (van 2,8 tot 4,5 GVW). Verder biedt de NV400 veel comfort en uitrusting, lage gebruikskosten en lange onderhoudsintervallen en volop opbouwmogelijkheden. Die veelzijdigheid gaat overigens ook schuil in de mogelijkheden die de NV200 biedt. Nissan levert die ook als koelauto, de NV200 Fridge. Met zijn zeer bescheiden brandstofverbruik en riante laadruimte is het duidelijk dat de nieuwe Nis san NV200 Fridge de ideale partner is voor koeltransport. Nissan levert de auto met een systeem dat de temperatuur tot het vriespunt of zelfs tot -10 graden Celsius kan verlagen. De Nationale Opel Testdag is een vaste waarde op de kalender van de Opel- dealer. Dit jaar bezochten 33.000 Opel-rijders het jaarlijks terugkerende eve nement. Dankzij de over weldigende belangstelling voor de testdag konden de Nederlandse Opel-dealers een cheque van 11.430,75 euro doneren aan KWF Kankerbestrijding. Erwin Zweverink van Koops Auto Deventer en Peter Kouprie van Leerent- veld Auto's zijn de winnaars van de Nationale Kia Skill Cup 2011. Het was de voor selectie op de World Skill Cup 2012, die volgend jaar in Seoel, Zuid Korea, wordt gehouden. Deelname stond open voor gediplomeerde eerste monteurs. De 2012-editie van het jaarboek Alle Auto's ligt in de winkel. Op vierhonderd pagina's wordt een com pleet overzicht gegeven van alle auto's die in Nederland te koop zijn. Het boek is volledig in kleur uitgevoerd. De belangrijkste technische gegevens van elk model worden vergezeld van kleu renfoto's. Ook omvat het boek infor matie over de belastingen in 2012 en verschaft het inzicht in de ontwikkeling van de elektrische auto. Prijs 9,95 euro. i AfU;' Nissan levert de NV200 ook als koelauto, de Fridge.

de Faam | 2011 | | pagina 31