Koenckelpot fanfare 20 jaer blaeze Wildbreien in Veere Kunnen de schaatsen binnenkort uit het vet? Piet weet het! Deze documentairebox brengt de tien bekendste bedreigde diersoorten in beeld Avond van de Franse film Het weer Weer vertraging bruggen Mortiere Kerstzang Arnemuiden Bedreigde diersoorten De opbrengst van het boekje gaat naar een goed doel "Een dolletje onder een borreltje werd een koenkellied" LétE Heb je een frisse kijk op zorg? Interesse? www.werktvoorouderen.nl Vlissingse Bootliedenwacht B.V. Wij zijn op zoek naar Schippers-Bootmannen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 14 december 2011 De Faam pagina 27 www.de-faam.nl Middelburg De bouw van dertien brug gen in de Mortiere in Mid delburg heeft opnieuw ver traging opgelopen. Volgens de nieuwe planning van aannemer Kraaijeveld zal het project nu, onder goede weersomstandigheden, in februari gereed zijn. In het voorjaar worden dan de as- faltlagen aangebracht. De bruggen zouden afgelopen zomer eigenlijk al gereed zijn, maar het werk er aan heeft vertraging opgelopen. Amemuiden In de Nederlands Hervorm de Kerk aan de Markt in Arnemuiden is zaterdag 17 december een Kerstzang avond. Gemengd koor De Lofstem, orgel en piano van Arjen van Dalen, Kinder koor Jubilate en Christelijk gemengd koor Jeduthun uit Middelharnis verlenen hun medewerking. Het begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. «tHscowry (gj BEDREIGDE DIERSOORTEN www.deweekkrant.nl/webwinkel De Eerste Yerseksche Koenc kelpot Fanfare viert het twin tig jarig bestaan en brengt bij dit jubileum een boekje uit '20 jaer Blaêze Lief en Leed'. Het eerste exemplaar werd 1 december in 't Kaaigat in Yerseke officieel uitge reikt aan de wethouder van Reimerswaal Hans de Kunder door de samenstellers van het boekje Ria Nieuwdorp, Arie Reijngoudt, Gerry Buné en Marieke van Pamelen. Leon Janssens Yerseke Wie op de laatste dagen van het jaar aan koenkelen denkt, een rondje met de koenkelpot of de foekepot maken, komt voor een mooi traditioneel gebruik in Yerseke terecht. Fanfare voor zitter Rinus Scheele: "Tradities blijven of verdwijnen door de jaren heen. Twintig jaar terug viel het ons op dat een traditie in ons dorp Yerseke bijna aan het verdwijnen was. Het gaat hier over koenkelen; het op Ou dejaarsdag als kind de deuren langs gaan met je koenkelpot en al zingend en trekkend aan je koenkelpot proberen iets te krijgen, meestal in de vorm van een centje, 'n stuiver, dubbeltje of 'n kwartje en af toe zelf een gulden of rijksdaalder. "Geef me 'n centje en dan ga ik voor bij" is dan ook één van de regels uit zo'n koenkelliedje. Een dol letje onder een borreltje kreeg zo officieel gestalte. Om de traditie in leven te houden heb ben we de 'Eerste Yerseksche Koenkelpot Fanfare' opgericht. Elk jaar maken we op oudjaar een rondgang door het dorp en zingen de daarbij behorende liedjes die inmiddels aardig zijn uitgebreid. Tijdens deze rond gang nemen we kinderen met een koenkelpot mee en bezoe ken als eindpunt zorgcentrum Moerzicht waar jong en oud volledig uit hun dak gaan. Je ziet in de ogen van de ouderen de vreugde van de kinderen en wij leveren daar de muzikale bijdrage aan." Het eenmalig jubileumoptre den is zaterdag 17 december om 20.00 uur in 'De Zaete' Yerseke en heet 'The Night van de Koenckelpot'. Optreden van de Fanfare en diverse artiesten. Entree is 10 euro. Het boekje Blaeze Lief en leed kost 5 euro. Middelburg Cinema Middelburg houdt woensdag 21 december weer de Avond van de Franse Film in samenwerking met Alliance Francaise. Dit keer met de film: Ce n'est qu'un debut (Just a beginning) van regisseur Pierre Barougier. Het begint om 20.00 uur. De docu mentaire wil het nut van filoso- fielessen laten zien. De winter komt eraan. Hoewel extreme kou tot nu toe is uit gebleven, is dit standbeeld in Veere toch al voorzien van een lekker warm sjaal. Het zogenaamde 'wildbreien', waarbij lantaarnpalen, bomen, elektriciteitkastjes en andere dingen in de openbare ruimte worden versierd met breisels, heeft vermoedelijk ook haar aangekleed. FOTO: JET IDSKES Sociale Dienst Integratie Productie i Scholing De Sociale Dienst Walcheren, LétÉ en de Kredietbank Walcheren zijn in december 2011 gesloten op de volgende dagen: Donderdag 22 december 2011 vanaf 13.30 uur in verband met een eindejaarsviering Maandag 26 december 2011 gehele dag in verband met tweede kerstdag Wegens groei van de thuiszorg in Vlissingen zoeken wij per direct enthousiaste verzorgenden. Kijk op www.werktvoorouderen.nl of neem contact op met Eline van Slooten, hoofd extramurale zorg. Bereikbaar op telefoonnummer 0118 - 448 448. Of mail naar pz@werktvoorouderen.nl werktvoorouderen De Vlissingse Bootliedenwacht B. V. is een bedrijf dat zich bezighoudt met nautische dienstverle ning in de haven van Vlissingen op het gebied van meren en ontmeren van zeeschepen, het ver voer van personen en tevens alle voorkomende werkzaamheden ten behoeve van de scheepvaart en de haven. De functie: - Al dan niet met behulp van een vaartuig meren/ontmeren en met behulp van een vaartuig verhalen van (zee)schepen/drijvende werktuigen aan kade, boei, dukdalf, paal, glooiing of langszij van (zeesche pen en het positioneren van (zee)schepen. - Communicatievaren ten behoeve van bemanningen, agentschappen, bedrijven en overige personen van/naar (zee)schepen welke op stroom zijn gemeerd of varen; - Het leveren van aanvullende bemanning aan dek van (zee)schepen en drijvende voorwerpen/werk tuigen en het vervoeren van loodsen en of goederen van en naar (zee)schepen; - Het fungeren als schipper op de diverse vaartuigen waarbij assistentie wordt verleend bij onder an dere duikwerkzaamheden en steigercontroles. Functie-eisen: U beschikt over ten minste 5 jaar ervaring als schipper en u bent in het bezit van ten minste het diploma Schipper Binnenvaart, het Radardiploma en het diploma ADNR Binnenvaart. Competenties: Van een ieder verwachten wij een klantgerichte houding en dat u oog hebt voor samenwerking in team verband. Het is tevens belangrijk dat u stressbestendig en flexibel bent en initiatief kunt nemen, waar bij u de realiteit niet uit het oog verliest. U dient bereid en in staat te zijn om in een volcontinue (6) ploegendienst te werken, inclusief consignatiedienst. Salaris: Het salaris is zeker marktconform en mede afhankelijk van opleiding en ervaring. Salaris, inclusief 13e maand, toeslagen en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn vastgelegd in een ad dendum bij arbeidsovereenkomst. De mogelijkheid wordt u geboden om binnen het bedrijf aanvul lende diploma's en certificaten te behalen op kosten van het bedrijf. Informatie: Wilt u meer weten over deze functie, dan kunt u telefonisch contact opnemen op werkdagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur met de heer W. van Splunder op telefoon nr. 0118 - 461349 Sollicitatie: Als u belangstelling heeft voor de functie kunt u tot 6 januari 2012 uw schriftelijke sollicitatie richten aan de Vlissingse Bootliedenwacht B.V. t.a.v. de heer W. van Splunder, Dongestraat 50,4388 VN Oost- Souburg.

de Faam | 2011 | | pagina 27