Kerst met The Saints Kerstlunchconcert Ruyterstadsingers Kort kerstnieuws Walcheren Bijzondere wandeling door Biggekerke Kerstconcert van Veere's Genoegen Kerstfeest voor mensen met een beperking (Kerst)berichten kunt u mailen naar: red. faam@whm.wegener.nl Gratis plaatsing? Laat het de redactie weten! Kerstfeest Leger des Heils Samenzang Sintjacobskerk Kerstconcert bij EMM Kerstconcert Concertina Live CD Zokantook Kinderkerstfeest Oostkapelle Kerst Nieuws Altijd actueel: de-faam.nl Of plaats het op www.de-faam.nl Organiseert u een concert, wan deling, markt of een ander leuk evenement of uitje op Walche ren? Zet dan uw bericht gratis op onze veelgelezen website: www.de-faam.nl The Saints geven voor het vijfde jaar op rij een Kerstconcert in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Zaterdag 17 december zijn zij vanaf 20.00 uur te beluisteren. Natuurlijk worden de Shadows liefhebbers weer verwend met diverse bekende nummers van hun favorieten. Ook is er een speciale gast... De entree is gratis en de zaal gaat om 19.00 uur open. Middelburg Dit jaar organiseert het Leger des Heils weer een kerstfeestviering voor ouderen en alleenstaan den en wel op zaterdag 17 december. Aan deze kerstviering verlenen het kinderkoor Immanuel uit Goes en Brassband Cres- sendo hun medewerking. Het is in het gebouw van het Leger des Heils, Zwin 1 in Middelburg vanaf 14.30 uur. Kaarten reserveren via: 0118-615430. Vlissingen In de Sint Jacobskerk in Vlissingen is zondag 18 december vanaf 17.00 uur de laatste Evensong van dit jaar. Deze staat in het teken van de advent en het kerst feest. Daarom is er, voor afgaand aan de Evensong om 16.00 uur een half uur samenzang van bekende kerstliederen en carols en koffie of thee. Voorganger is dominee Wout Alserda. Serooskerke Traditiegetrouw brengt Muziekvereniging EMM uit Serooskerke weer een kerstconcert. Het is vrijdag 16 december vanaf 19.30 uur. Aan het kerstconcert werkt het leerlingenorkest, de fanfare en de percus siegroep mee. De toegang is gratis. Jet Idskes In Biggekerke is woensdag 21 december een Kerst wandeling. Deze wande ling wordt georganiseerd door de basisschool in samenwerking met het kerkgenootschap en de Oranjevereniging. Langs zeven plaatsen in het dorp worden door toneelspelers scènes uit het kerstverhaal nagespeeld. De wandeling duurt ruim een uur, en eindigt bij de kerk, waar kerstmuziek te horen is, een hoge boom zal staan en waar uiteraard Maria, Jozef en het kindeke Jezus niet zullen ontbreken, te midden van herders en levende have. De wandeling werd in 2006 op een kleinere schaal ook gehouden, toen liepen zo'n 200 belangstellenden mee. Het begint bij basisschool de Schute om 18.30 uur. Middelburg In de Morgensterkerk aan de Adriaan Lauwere- reyszstraat 6 in Middelburg is zondag 18 december weer een bijzondere kerkdienst. Dit kerstfeest begint om 14.30 uur en de Christelijke Jeugdbrassband Middelburg verleent er medewerking aan, onder leiding van Arian de Visser. Voorganger is Jo Bim- mel. De dienst is bedoeld voor mensen met een verstandelijke handicap en/of functiebeper king. Gemengd koor de Ruyterstadsingers geeft een concert. FOTO: P.R. kerke het bekende Cantique de Noel (Minuit chrétien) en een deel van het wat onbekende oratorium Christus van F. Mendelssohn Bartholdy, dat eindigt met een koraal Wie schön leuchtet der Morgen stern. Bram Beekman speelt een orgelsolo van Quand Jesus naquit a Noël Claude Balbastre. De toegang tot het concert bedraagt 9,00 euro. Voor vrienden van de Historische Kerk is het 7,50 euro. Dit is inclusief de lunch. Kaarten zijn alleen in de voorverkoop te verkrijgen bij de Bruno en de Pri- mera in de Kanaalstraat in Souburg, de Vrijbuiter in de Paspoortstraat in Souburg en de Primera in de Lange Zelke in Vlis singen. Kaarten kunnen ook besteld worden via de website van de stichting. Dit concert begint om 11.30 uur. Meer informa tie over dit concert is te vinden via de website. historischekerksouburg. nl Veere's genoegen geeft 17 december een kerstconcert. Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere ver zorgt zaterdag 17 december een Kerstconcert in haar clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Vee re. Tijdens dit kerstconcert worden optredens verzorgd door de leerling muzikanten van Veere's Genoegen en door het fanfareorkest. Naast de traditionele kerstmuziek kan het publiek ook genieten van moderne en lichte kerst muziek. Het concert is van 20.00 tot ongeveer 21.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop staat er voor iedereen een glaasje glühwein klaar. www.veeresgenoegen.nl Oost-Souburg Tara de Vriend Gemengd koor de Ruyter stadsingers geeft op zon dag 18 december samen met Capella Veerensis een sfeervol kerstlunchconcert in de Historische kerk van Oost-Souburg. De Ruyterstadsingers staan onder leiding van Bea Zwadlo en worden op de piano en orgel begeleid door Bram Beekman. Soliste bij dit concert is de sopraan Kasia Grochia. Het wordt een afwisselend programma. De Ruyterstadsingers zingen een aantal bekende en minder bekende kerst liederen uit verschillende tradities. Kasia Grochia zingt een paar wiegeliederen. De Ruyterstadsingers zingen met Capella Veerensis uit Seroos- Vlissingen In het kader van het vijfjarig jubileum heeft de Vlissingse Zanggroep Zokantook hun eerste live CD opgenomen. De CD heeft als titel Ode Aan De Walcherse Kust. Een song waarvan de tekst is gemaakt door de gitarist/mondharmo nica speler van de groep Tom van Gemert. Op de CD staan vijftien nummers die samen een prachtig debuutalbum vormen. Oostkapelle In de sfeervolle Dorpskerk in Oostkapelle is zondag 18 december een kinderkerstfeest. Het wordt een feestelijke dienst voor en door kinderen met veel zang, muziek en toneel. De dienst begint om 18.30 uur. In De Faam van vorige week is het kerstconcert van de Zeeuwse Accordeon vereni ging Concertina in de Histori sche kerk in Oost-Souburg al aangekondigd. Wat ontbrak is echter de datum. Het concert is vrijdag 16 december vanaf 20.00 uur. Entree is 3,50 euro en kaarten zijn te koop in diverse winkels in Oost-Sou burg.

de Faam | 2011 | | pagina 25