't Winkeltje is open 11 Zonnig Gran Canaria 8 daagse All Inclusive 3* hotel vanaf 449 p.p. Bezorgklacht? W- _pjOLp±j£J7j£JT D^ri}\jai^lTuxjGLn_jcLe. _QU zjcihcpjlcucinJl^ Reisaanbieding Arke Activiteiten voor jong en oud Exposities Walcheren Altijd actueel: de-faam.nl www.arke.nl/wegener woensdag 14 december 2011 De Faam pagina 13 Of vul het in op: www.de-faam.nl De Faam hoort natuurlijk bij u in de brievenbus te vallen. Mocht dat niet gebeuren dan raden wij u aan uw bezorgklachten te melden via het telefoonnummer: 0900-42457265. 't Winkeltje biedt gezellige sfeermakers voor in huis en nog veel meer. gewoon een winkel om eens lekker rond te kijken. Arnemuiden In Arnemuiden is er op za terdag 17 december een leuk activiteitenprogramma voor jong en oud. Daarvoor stel len de zorgaanbieders SVRZ en Zorgstroom hun wel- zijnsruimten beschikbaar. Bij SVRZ in de Arnehoeve aan de Dokstraat is er een open dag. Deze begint met een openingshandeling van de nieuwe welzijnsruimte om 11.00 uur. Bezoekers kunnen de ruimte bekijken, praten met medewerkers en genieten van live-muziek. In Wooncentrum Beaufort is van 13.00 tot 15.00 uur een Open Middag. Voor ie dereen staat een kop koffie of thee klaar en er worden oliebollen en appelflap pen verkocht. Ook is er een schilderdemonstratie en bezoekers kunnen biljarten, sjoelen en Rummykub spe len. Stichting Oudheidkun dig Museum Arnemuiden heeft een open dag waar oude films van Arnemuiden vertoond worden. In Sport hal De Blikken kunnen be zoekers naar de aterdagse sportactiviteiten kijken. Breggina Rob opende vorige week donderdag 't Winkel tje in de Sint Janstraat in Middelburg. Woondecoraties voeren er de boventoon. Wie op zoek is naar gezellige sfeermakers kan hier zeker iets van zijn gading vinden. Leonjanssens Middelburg Schemerlampen, dienbla den, windlichten, sierkussens, sleutelkastjes, wenskaarten, rieten manden in ronde- en vierkante uitvoering, doosjes lekker snoep of windmolentjes met leuke dierenfiguren. "Zelfs Scheepjeswol want daar is veel vraag naar", weet Breggina, "De mensen zijn weer aan het breien geslagen. Wij verkopen ook kant." Mooie kaarsen, nos talgische Ot en Sien artikelen, of een leesplankje. Traditionele Zeeuwse Streekproducten zo als babbelaars in de bekende blikjes met streekdrachtfo- to's, diverse smaken jam van 't Siepje, Appelaere, Zeeuws bier en Zeeuwse mosterd. Zelfs een legpuzzel van de kaart van Zeeland. "Bonbons van Zeeuws fabrikaat die regelma tig vers aangeleverd worden. Ja, en veel soorten snoepgoed, van drop en chocolade tot Oud- Hollands snoep. Of borstho- ning, een oud recept van ver voor de oorlog. Goed en lekker voor kinderen die allergisch zijn voor snoep", zegt Breg gina, "Dat verkochten wij al in Brechjes Snoepwinkel. Door omstandigheden zijn we toen gestopt maar het bleef toch kriebelen. We zijn opnieuw begonnen met woondecoratie en bijbehorende artikelen in de ruimste zin van het woord." Als openingsactie krijgt men bij besteding vanaf tien euro gratis vijf paar sokken. Openingstij den: dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. 't Winkeltje, Sint Janstraat 33, Middelburg, telefoon 06-1770 3952 Sharon Notebaart Pottenbakkerij Aardewerk Vier kunstenaars zorgen van vrijdag 16 tot en met woens dag 21 december voor een passende kerstsfeer in Pot- tenbakkerij/keramiekwinkel 'Aardewerk' in Middelburg. Nicole de Winter, Mariene van der Loop, Cecilia Ver voort en Ankie Kienhuis presenteren glazen kralen in juwelen, zijden/vilten sjaals, zilverklei juwelen en bijzonder keramiek. Bezoe kers worden getrakteerd op warme drank en kerstcake. Vleeshal In de Vleeshal in Middel burg opent de Zeeuwse Kunstkring op vrijdag 16 december haar winterexpo- sitie. Met deze expositie sluit de Zeeuwse Kunstkring een druk maar succesvol jaar af. De winterexpositie is in middels een jaarlijkse tradi tie, die een goed beeld geeft van de ontwikkeling van de kunstenaars. Zo tonen deze kunstenaars tot en met 1 januari nieuw en nog nooit eerder geëxposeerd werk. Peter Anthonie van de Kreeke laat een nieuwe manier zien om patronen van rotsgaten op doek vast te leggen. Marja de Lange werd geraakt door onbekende voorbijgangers op straat en Sas- kia Eggink maakte een ode aan Nils Holgersson. Johan Klein liet zich inspireren door de ac tualiteit: het gebrek aan vrijheid in landen als Syrië en China. De Vleeshal is daarnaast gevuld met schilderijen, fotografie, ke ramiek, grafiek, beeldhouw werk en assemblages. Ben de Reu, gedeputeerde van cultuur, opent de expositie. WILLEM3 Alex Vermeulen toont in een drietal ruimtes in de WIL LEMS in Vlissingen een om vangrijk oeuvre van bijna dertig jaar werken, waarin meerdere aspecten van zijn kunstwerken aan bod komen. Naast maquet tes en objecten zijn er unieke groot formaat foto's, waarin zowel de objecten als personen een rol spelen in een sciencefic tion gerelateerde filmwereld. De expositie van Alex Vermeulen is nog te bezoeken tot en met 15 januari. OOK EEN EXPOSITIE VOOR DEZE RU BRIEK? MAIL DAN RED.FAAM@WHM. WEGENER.NL TAV: SHARON. Busabonnement op uw OV-chipkaart Met de komst van de OV-chipkaart in Zeeland komen alle papieren abonnementen te vervallen. De strippenkaart is al een tijdje afgeschaft. Ook het papieren bus abonnement gaat per 31 december 2011 verdwijnen. Geen nood want u kunt het busabonnement eenvoudig op uw persoonlijke OV-chipkaart zetten. Hoe zet u uw nieuwe busabonnement op uw OV-chipkaart Allereerst dient u te beschikken over een persoonlijke OV-chipkaart. Een busabonnement is gekoppeld aan u persoonlijk en daarom kan een busabonnement alleen op een persoonlijke OV-chipkaart worden gezet en niet op een anonieme OV-chipkaart. Heeft u nog geen persoonlijke OV-chipkaart? Dan vindt u hieronder ook de informatie hoe u deze snel in uw bezit kunt krijgen. 1. Voor de mensen die nog geen persoonlijke OV-chipkaart hebben; Bestel een persoonlijke OV-chipkaart via www.ov-chipkaart.nl Vul op deze website het formulier in en upload uw pasfoto. Ook kan een aanvraagpakket kosteloos worden aangevraagd via 0900 2100 800 (gratis nummer). Uw persoonlijke OV-chipkaart wordt bij u met de post bezorgd. 2. Bepaal welk abonnement u nodig heeft. U kunt zich laten adviseren door verkooppunten van Gonnexxion en Veolia. 3. Er zijn meerdere mogelijkheden om uw busabonnement op uw OV-chipkaart te zetten. Dit kan bij: 1. De verkooppunten van Connexxion of Veolia. 2. De website www.ovchipkaart.nl 3. De speciaal hiervoor bestemde OV-chipkaartautomaten op de stations. 4. Vanaf nu kunt u in uw abonnementsgebied onbeperkt reizen zolang uw busabonnement geldig is. Let op! Een eenmaal aangeschaft papieren busabonnement kunt u niet overzetten op uw OV-chipkaart. Het is daarom handig al snel over te stappen op een busabonnement op uw OV-chipkaart. Een reeds aangeschaft busabonnement dat verloopt na 31 december kunt u overigens gewoon 'opmaken'. Buiten de Provincie Zeeland reizen Als u met uw busabonnement vanuit de Provincie Zeeland naar of via Zuid-Holland of Brabant reist dan kunt u het beste contact opnemen met uw vervoerder Connexxion 0900 - 266 63 99of Veolia 088-0761111 Meer weten? bezoek de website www.zeeuwseovchipkaart.nlofwww.ov-chipkaart.nl

de Faam | 2011 | | pagina 13