v Opbrengst enquêtes Bike Friendly Cities Goedkope lening voor duurzame verbouwing Schaatsen op de Markt Led-lampjes in de kerstboom Commissievergaderingen Fietsenopruimactie rond station en stadhuis Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 9 Dankzij de enthousiaste medewerking van 220 personen heeft ge meente Middelburg ruim voldoende ingevulde enquêtes verzameld voor het project Bike Friendly Cities. De winnaars van de fietsgids 'Rij met me mee ZLD', krijgen het boek volgende week toegestuurd, ledereen die donderdag 12 of zaterdag 19 november de moeite heeft genomen om de enquête in te vullen: heel hartelijk dank daarvoor! Dat geldt ook voor de scholen die bereid waren aan de jeugdenquête mee te werken. Begin 2012 worden de uitkomsten van de enquêtes naar buiten gebracht. Uit de discussie in de kraam en de losse opmerkingen op het enquête formulier, blijkt dat er op verschillende locaties meer duidelijkheid wen selijk is voor fietsers over routes en of er al dan niet gefietst mag worden, een andere wens is verbeterde veiligheid voor fietsers. Het fietsgedrag van de jeugd blijkt regelmatig als storend te worden erva ren. Zowel het met z'n drieën naast elkaar fietsen, als het fietsen waar dit niet is toegestaan. Over het idee om fietsparkeren terug te brengen tot daarvoor aangewezen locaties, in plaats van voor de deur van elke winkel, waren de meningen sterk verdeeld. Uw inbreng blijft welkom! De gemeente gaat met de opmerkingen aan de slag. Mocht u alsnog een opmerking over fietsen in de gemeente Middelburg kwijt willen, dan kunt u deze mailen naar info@middelburg.nl onder vermelding van Bike Friendly Cities. Uw inbreng wordt zeer gewaardeerd en draagt bij aan het streven van de gemeente naar de titel van meest fietsvriendelijke stad in 2013. Woningeigenaren in Middelburg kunnen een goedkope lening afsluiten om hun huis duurzaam aan te passen. De gemeente doet mee aan een provinciale stimuleringsregeling Duurzame Particuliere Woningverbetering en kan tot 31 december 2011 voor maxi maal 270.000 euro leningen verstrekken. Op dit moment is er nog 200.000 euro beschikbaar. Dat betekent dat dit jaar nog zeven tot tien aanvragen gehonoreerd kunnen worden. U dient er voor te zorgen dat u uw aanvraag voor 31 december 2011 indient bij de gemeente Middelburg. De leningen per aanvraag bedragen tussen de 5.000 en 30.000 euro. De hoogte ervan hangt af van het verbeterplan voor het huis. Alleen eigenaren van een huis met een WOZ-waarde tot 170.000 euro komen in aanmerking voor de stimuleringsregeling. De rente bedraagt 1- procent gedurende de hele looptijd van maximaal twintig jaar. Maximaal 30 procent van het geleende geld mag worden gebruikt voor een nieuwe keuken of nieuwe badkamer; de rest moet aan duurzame aanpassingen of gebreken aan het casco van het huis worden besteed. De verordening Stimuleringslening Duurzame Particuliere Woningverbete ring kunt u lezen op de website van de gemeente onder het kopje Wonen en Leven. Ook kunt u het aanvraagformulier Lening duurzame particuliere woningverbetering hier downloaden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Harry Siebelink van de gemeente Middelburg, telefoon 67 57 57. Vanaf zondag 4 december kan er weer geschaatst worden op de ijs baan op de Markt. Sinterklaas opent de ijsbaan om 16.00 uur. De ijsbaan blijft staan tot en met zondag 8 januari en is bijna elke dag tot 22.00 uur open. Inclusief schaatshuur mag je voor zes euro een uur schaatsen. Exclusief schaatsen is dat 3,50. Ook zijn er tien ritten- kaarten te koop. Kijk voor meer informatie op www.ijsbaanmiddelburg.nl. Kerstboom Deze week is de 13 meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijsbaan te weinig ruimte is voor plaatsing. Op de Markt staat een 13 meter hoge kerstboom. Eri u bepaalt hoeveel lichtjes er branden! Rotaryclub Middelburg organiseert weer de verkoop van de lichtjes. Hoe meer lichtjes er verkocht zijn, hoe meer lichtjes in de kerstboom bran den. De opbrengst gaat dit jaar naar het staarproject op de Molukken. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkter rein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de com missie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 19 december. Op woensdag 7 december verga dert de commissie Maatschappe lijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over Vaststelling ge meenschappelijke regeling Orionis en in het kader van de actieve infor matieplicht de stand van zaken Aan val op Schooluitval, convenant 2009-2010, nieuwe voortijdige schoolverlaters. Op maandag 12 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat de Klimaatambitie Mid delburg 'Op weg naar een energie neutraal Middelburg' en de verkeersintensiteitgegevens N57 en andere wegen. Op dinsdag 13 december vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Daar komt aan de orde het voorstel Delta NV voor de bouw van een tweede kerncentrale en het vaststel len van de tweede bestuurlijke tus senrapportage. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De ge meente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvor ming betrokken te zijn. Wie wil in spreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met inspre kers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is ge schikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebe stuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discus sie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsverga dering. De bijeenkomsten zijn open baar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de ge meente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Ter inzage Agenda's met de bijbehorende voor stellen van vergaderingen zijn te be kijken op www.middelburg.nl. Klik op de banner 'vergadering gemeen teraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Extra commissievergadering over Molenwaterpark In de raadzaal van het stadskan toor wordt op donderdag 8 de cember een extra gezamenlijke commissievergadering gehouden van Maatschappelijke Zaken en Ruimte. Op de agenda staat Mo lenwaterpark/vervanging theater. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens deze vergadering is er een inspraakronde voor bewoners. Diegene die gebruik wenst te maken van deze inspraakronde kan zich tot en met 7 december aanmelden via griffie@middelburg.nl. Na de inspraak is er een vragen ronde waar raadsleden vragen kunnen stellen aan de insprekers. Daarna volgt een vragenronde voor de raadsleden. Zij kunnen dan vragen stellen aan het col lege. Daarna is er nog een moge lijkheid voor een korte reactie van de insprekers. Het debat, wat normaliter in de commissievergaderingen plaats vindt, wordt nu in de raadsverga dering van 19 december gevoerd. Foto: Jan Koole In de week van 12 december worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station en het stadhuis in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen gepar keerd. Bij het station zijn hierdoor perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. Het aantal fout geparkeerde (brom)fietsen rondom het stad huis neemt fors toe. Hierdoor neemt ook de overlast/hinder en irritatie toe en komt de verkeers veiligheid in gevaar. Voorts wordt het uiterlijk aanzien van de stad hierdoor negatief beïnvloed. Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die na telefonische af spraak (tel. 67 57 41) ophalen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitima tiebewijs en passende fietssleutel. De (brom)fietsen zijn onderge bracht bij de gemeente loods aan de Kleverkerkseweg (achter de Voedselbank). Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen tijdens kantooruren met de backoffice Parkeerbeheer van de ge meente Middelburg, telefoon (0118) 67 57 41. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9