r r r Parkeertijden centrum Middelburg wijzigen Inloopavond project Griffioenstraat Het woord aan raadslid Piet Kraan Ed de Graaf overhandigt boek als kunstwerk Stemmen op wijkwensen Extra koopavonden en koopzondagen www.middelburg.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 8 De gemeente Middelburg voert per 1 januari 2012 een aantal nieuwe maatregelen door in het parkeerbeleid. Deze nieuwe maat regelen zijn: De maximale parkeerduur van parkeerplaatsen op straat van één uur wordt verlengd naar twee uur. De tijden voor het betaald par keren in de binnenstad worden vastgesteld van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Het tijdsregiem van de huidige blauwe zones, met uitzondering van de blauwe zone ter hoogte van het winkelcentrum Dauwen- daele, wordt gelijk getrokken met het betaald parkeren. Dat wil-zeggen van maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. 1 De parkeergarages Achter de Houttuinen, Kousteensedijk, Geere en Kanaalweg blijven 24 uur per dag, 7 dagen per week open voor parkeerders. Ook in de parkeergarages wordt het betaald parkeren in het nieuwe jaar vastgesteld van maandag tot en met zater dag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Parkeren in de parkeergarages blijft aantrekkelijker dan parkeren op straat en op de parkeerterrei nen, omdat het (uurtarief) lager is en je achteraf betaalt. Bovendien zorgt dat ervoor dat er minder au to's door de binnenstad rijden, wat de stad aantrekkelijker maakt. De parkeertarieven gaan in 2012 niet omhoog. Op woensdag 7 december organiseert de Gemeente, samen met Zorgstroom en Woongoed Middelburg, een inloopavond voor het project Griffioenstraat (voorheen woonzorglocatie Elzen laan). De inloopavond wordt gehouden in de aula van de OPDC van 19.00 tot 21.00 uur. Op het voormalige sportveld van de CSW komt een woonzorgcomplex en dertig appartementen. Het plan Griffioenstraat is door architecten- buro Fierloos verder uitgewerkt en er worden momenteel voorbereidin gen getroffen voor de bestemmingsplanprocedure. Op tekeningen kunnen belangstellenden tijdens de inloopavond kennis nemen van het ontwerp van het gebouw van Zorgstroom met daarin het wijkcentrum, het voorlopige ontwerp van het gebouw van Woongoed Middelburg. Daarnaast is het voorstel voor de ruimtelijke inrichting van het ge bied met aansluiting op de omgeving te bekijken en wordt er informatie gegeven over de bestemmingsplanprocedure. Ziekenhuis op Walcheren? Met toenemende verbijstering hebben wij van de LPM, samen met vele anderen op Walcheren, de afgelopen jaren de discussie en de gang van zaken rond het ziekenhuis gevolgd. Meer en meer bekroop ook ons een diep gevoel van onbehagen en onge loof. Het moge niet zo zijn maar het leek er wel sterk op dat de ziekenhuiszorg op en voor Wal cheren, kort gezegd, werd ver kwanseld. En dat is iets wat niemand op Walcheren wilde en wil. Maar goed, dan moetje wel aangeven wat je wel wil en dat moet dan ook nog kunnen natuur lijk. Dat wordt lastig als je er ei genlijk niets over te vertellen hebt. Maar toch. De LPM wil het liefst een groot (en goed!) regionaal ziekenhuis, goed bereikbaar voor Walcheren en voor de Bevelan- den. Wellicht lukt dat niet of slechts ten dele. Maar op zijn minst zal er dan toch een zieken huis met goede zorg en opname capaciteit op Walcheren moeten zijn. Nu, voor het eerst, is er door alle ontwikkelingen ineens het gevoel dat wij daar als ge meente op Walcheren iets aan kunnen doen. En laten we dat dan ook maar gauw doen. Goede en bereikbare zorg, dat moet en zal er komen, ook en juist voor Wal cheren. Dat betekent dat,, als ons van de LPM gevraagd wordt of wij bereid zijn om geld te investe ren in een Walchers ziekenhuis, het antwoord volmondig ja is. De LPM onderkent het grote pu blieke belang van goede en be reikbare zorg. Vanzelfsprekend zul je de manier waarop je die investering wil doen alsmede de financiële consequenties en de ri sico's van deze investering voor Middelburg goed in kaart moeten brengen. Overhaast handelen is in niemands belang. Maar dat wil nog niet zeggen dat we hier, nu we de kans hebben, niet doortas tend op moeten treden. Zeker wel. Natuurlijk heeft een dergelijke in vestering in goede en bereikbare zorg financiële consequenties. Maar wij zijn voor die consequen ties niet zo erg bang. Mocht het zo zijn dat daardoor wellicht an dere projecten uitgesteld of zelfs afgesteld moeten worden, dan is dat maar zo. Dat is voor de LPM volstrekt maar dan ook volstrekt bespreek baar. Piet Kraan Fractievoorzitter LPM pietkraan@zeelandnet.nl De Stichting Beeldende Kunst Middelburg De Vleeshal voert in opdracht van de Gemeente Middelburg het project Kunst in de Wijk uit waarvoor zes kunstwerken tot stand komen die gekozen werden door de buurtbewoners. De Stichting Beeldende Kunst Middelburg De Vleeshal presenteerde op dinsdag 29 november in wijkcentrum Van Cittershoff het boek 'Hui zen in Sint Laurens' van beeldend kunstenaar Lara Almarcegui voor de bewoners van de wijk Sint Laurens. Het is het vijfde kunstwerk in het kader van het project Kunst in de Wijk. Wethouder Ed de Graaf overhan digde het eerste exemplaar aan de heer Huijbregtse uit Sint Laurens. Het kunstwerk bestaat uit een boek met portretten van de huizen van Sint Laurens. Aan ieder huis wordt een pagina gewijd met een foto en een beschrijving van zijn geschiedenis. Afgelopen jaar konden bewoners van Middelburg hun wijkwensen inleveren; een idee dat volgens hen de leefbaarheid in de wijk kan verbeteren. Dezelfde bewoners kunnen nu op www.middelburg.nl, door middel van een stemformu- lier, laten weten aan welke van de ideeën zij hun voorkeur geven. U komt bij het stemformulier door op de homepage op de roze button 'Wijkwensen' te klikken. Omdat er meer wensen zijn dan kunnen worden uitgevoerd, vraagt Middelburg de bewoners te stemmen op hun favoriete wensen. Als regel geldt dat men al leen mag stemmen op wensen uit de eigen wijk en dat er maximaal drie wen sen mogen worden aangevinkt. Stemmen is mogelijk tot 1 december. Daarna zal bekend worden gemaakt welke woonwensen worden uitgevoerd. Voor meer informatie over het digitaal stemmen op wijkwensen: Peter Wisse (wijkmanager) 0118-67 54 46. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) adviseert de winkeliers in december om op onderstaande data open te gaan voor het winkelend publiek. donderdag vrijdag zondag zondag donderdag vrijdag zondag 1 december 2 december 4 december 18 december 22 december 23 december 8 januari reguliere koopavond extra koopavond reguliere koopzondag landelijke koopzondag reguliere koopavond extra koopavond reguliere koopzondag Op zondag 11 december zullen er op eigen initiatief een aantal winkels geopend zijn, maar er wordt verwacht dat niet alle winkels open gaan. Foto: Jan Koole Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 8