Lezersmenu De Faam Musical Drie bands op het podium in 't Beest Kunst uit de polder in verf en albast i BON LEZERSMENU DE FAAM Muziek van Brazilië tot Indonesië 50 EURO Een educatieve speelmat met vrolijke geluiden van dieren en muziekinstrumenten 23,95 Speelmat animal bus Leugens en bedrog Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen van 1 tot en met 31 december 2011, na reserveren via 0118-634100 en op vertoon van onderstaande bon. Het menu is ook te proeven op le en 2C kerstdag en op oudejaarsdag. Restaurant Pizzeria Méditerraneo is te vinden aan de Vlasmarkt 17-19 in Middelburg. Uit in Zeela FOTO'S: MARTIN DE VRIEND In de maand december kunt u weer genieten van een heerlijk lezersmenu van De Faam. Dit keer bij Restaurant Pizzeria Méditerraneo in Middelburg. Elke maand serveert een ander, door de krant geselecteerd, restaurant op Walcheren dit menu. De inhoud van het diner wisselt maan delijks maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een voorafje (stokbrood of een amuse) gevolgd door een driegangenmenu (voor-, hoofd- en nagerecht). Het diner wordt afgesloten met een kopje koffie of thee. Tekst Ellen De Vriend Het wordt vrijdag 2 decem ber in De Mythe in Goes een concert vol opzwepende ritmes en zwoele klanken. De voorstelling van Blind Date is een muzikale wereldreis. Het trio zingt niet alleen in Papiamento, Maleis en Portugees, maar ook in Spaans, Engels en Nederlands. Blind Date bestaat onder andere uit een charismati sche persoonlijkheid die de muziek van haar geboorte land Curasao vermengt met jazz. Het tweede lid is een Braziliaans-Nederlandse zangeres en oprichtster van Zuco 103. De derde, een zangeres van Moluks-Indo- nesische afkomst, won het Knokke Festival. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten kosten een tientje. In 't Beest in Goes staan zaterdag 3 december drie bands op het podium. Het gaat om All On Black, Envy The West en I Could Float Here Forever. Het eerste optreden begint om 21.00 uur. Na lovende kritieken op de twee eerder verschenen EPs en overtuigende liveshows, brengt All On Black bin nenkort haar eerste full length album uit. 'Weight less' laat een volwassen ge luid horen waarin de oude punkroots nog wel te horen zijn, maar het zwaartepunt ligt op frisse, energieke gitaarrock. De band speelt een stijl waarin liefde voor bands als Foo Fighters, Jimmy Eat World maar ook The Gaslight Anthem en Interpol te horen is. Envy The West uit Roo- zendaal bestaat, met een tussenpauze van drie jaar, alweer sinds 2001. De invloeden, ervaringen en muzikale indrukken die de bandleden in al die jaren opdeden hebben ervoor gezorgd dat de band niet di rect in één genre te vangen is. Men werd vergeleken met bands als Low, My Morning Jacket en Yo La Tengo, maar het is vooral aan de oplettende luisteraar zelf om een weg zien te vinden in het gevarieerde songmateriaal van Envy The West. I Could Float Here Fore ver is een instrumentale postrock band uit Goes, Utrecht en Tilburg be staande uit (ex-) leden van Audiofungus, A Generation After, Meltdown en Cal loused. Daddy Cool is een musical vol hits Het theaterspektakel van dit moment is de musical Daddy Cool. Een voorstelling gebaseerd op de wereld beroemde hits van Boney M. en hun geestelijk vader Frank Farian. Deze hitsongs vormen de rode draad in een nieuw geschreven verhaal dat met beide benen in de Nederlandse geschiede nis staat. De musical is woensdag 7 en donderdag 8 december te zien in Stads schouwburg Middelburg. Sunny (Ruben Heerenveen) is een knappe Surinaamse jon- Kunstenaars Ineke de Vries en Loes Muller laten van donderdag 8 tot en met zondag 11 december van 15.00 tot 19.00 uur hun nieuwe collectie kunstwer ken zien. Vanuit kunst uit de polder naar hooggele gen aspiraties toont Loes beeldschone kleinoden in ondertneer mergel, albast FOTO:PR en brons, terwijl Ineke met haar schilderijen, soms van ingetogen schoonheid dan weer met uitbundige ex- pressié, de expositieruimte tot leven brengt. De werken zijn te zien in galerie/ate lier 17 aan de Vinkenisse- straat 17 en het atelier aan de Middelhof 3a beiden in Rilland. Richard en zijn vrouw Corinne trekken zich terug op het plat teland om een oplossing te vinden voor hun huwelijkspro blemen. Het pakt anders uit. Op een nacht brengt de echt genoot een jonge vrouw mee naar huis. Hij vond haar langs de kant van de weg. Maar wie is zij? En waarom heeft hij haar mee naar huis gebracht? Wie is hier dader en wie slachtoffer? Corinne raakt verstrikt in een web van leugens en bedrog. Kaarten kosten 16,50 euro. VOORLETTERS M/V: j NAAM: ADRES. i GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: www.deweekkrant.nl/webwinkel Theaterproductiehuis Zee- landia brengt donderdag 1 december in het Arsenaal The ater in Vlissingen het drama Het Land op de planken. De voorstelling begint om 19.30 uur met een inleiding door artistiek leider Alex Mallems. Eigenaar en chef-kok Gemal Diribas heet ons welkom op een kille, mistige donderdagavond. Zijn Res taurant Pizzeria Méditerraneo is behaaglijk warm en gezellig Verlicht met kaarslicht. Op een bord aan de muur hangen de gerechten van de maand zoals spareribs, vispotje, tongfilet en T-bone steak. Ook staan er meer dan dertig verschillende pizza's op de menukaart. Uit alles wat Cemal zegt en doet spreekt dui delijk zijn liefde voor het vak. "Koken is mijn grote hobby, ik doe graag mee met wedstrijden in het bin nen- en buitenland. Ik ben erg trots op mijn Scalapino, waarmee ik in 2009 tijdens de Horeca Fair de derde prijs won. Dit zijn kalfslapjes gevuld met parmaham en Parmezaanse kaas met saus van de chef." De Turkse muziek op de achtergrond verraadt dat Cemal geen Itali- ZJÉ aanse maar Turkse roots heeft. Als nagerecht kunnen de lezers van De Faam kiezen uit een paar bolletjes vanille-ijs met advocaat of gefrituurde gebakken banaan met ijs. Het menu wordt gecompleteerd en afgesloten met een kop koffie of thee. Als voorafje serveert hij huisgemaakt stokbrood en kruidenboter. Die zijn zo lekker dat we nieuwsgierig zijn naar de rest van het menu. Als voorgerecht kunnen we kiezen uit gebakken mosselen met een licht pikante saus van de chef of flinterdunne plakjes gebraden kalfs- rollade. "Het heet Vitello Tonato, zo opschrijven!", commandeert Cemal vriendelijk. Hij heeft tonijn, kappertjes, ansjovis en mayonaise gepureerd tot een heerlijke saus. Beide gerechten zijn voorzien van een kleine gemengde salade. Plet hoofdgerecht wordt een moeilijke keus. Vleesliefhebbers krijgen ge grilde ossenhaas op een bodem van rozemarijn, aubergine met een vleugje Parmezaanse kaas en diverse groenten met daarbij heer lijke champignons. Visliefhebbers krijgen tongfilet met gerookte zalm en saus van de chef op een bodem van zeekraal, gesnipperde bosui en gegarneerd met cherrytomaatjes. Beide gerechten wor den geserveerd met krokante friet, een Mediterraanse salade en di- v verse sauzen waaronder een hete sambalsaus en huisgemaakte mayonaise.

de Faam | 2011 | | pagina 60