Zeeuwse bling bling 139,- KNRM neemt na 23 jaar afscheid van reddingboot Hl Supervoordelige busreizen Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 L Volg via Facebook! Onbezorgde All Inclusive vakantie naar Egypte vanaf 399 p.p. Lezersvoordeel voor uï 4 DAGEN VALKENBURG EN MAASTRICHT Verzamelbeurs Dauwendaele Indoor atleten scoren goed Lezersactie Glinic RCS voor voetbaltrainers Vogelshow in De Zandput Eerbetoon Gary Moore BUSREIZEN! SLECHTS 3 DAGEN SLECHTS 5 DAGEN SLECHTS 309,- )y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 59 De papieren krant valt wekelijks in de brievenbus, maar De Faam is natuurlijk ook via Twitter en Facebook te volgen met het da gelijks nieuws en discussies. www.de-faam.nl Middelburg De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar houdt op zater dag 10 december een grote verzamelbeurs in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 65 in Middelburg. Er zijn onder andere oude ansichtkaar ten, postzegels en munten. De zaal is open van 9.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Koudekerke Veertien Zeeuwse atleten de den afgelopen zaterdag mee aan de indoorwedstrijd voor C en D junioren bij Phanos in Amsterdam.De atleten, afkomstig van AV'56, Del- tasport en Dynamica, zet ten mooie prestaties neer. Tweedejaars C-junior Finn de Leng (Koudekerke/Dy- namica) verbeterde zijn ei gen clubrecord op 60 horden met 9.53sec en werd vierde. Bij het kogelstoten werd hij tweede met 10,86 meter. In het Historisch Museum De Bevelanden is tot en met 3 juni volgend jaar een wis selexpositie te zien genaamd 'Beveiandse Boeren Bling'. De expositie laat mannenac- cessoires uit de Beveiandse streekdracht zien. Heel bijzonder is de grote collec tie Goese broekstukken. Carrie Frederiks Goes "Wij mogen van een particu lier zijn hele verzameling van streekdrachten tentoonstellen", vertelt directeur Hans Oomen. "Als je met zo'n tentoonstelling bezig bent, ontdek je meteen dat mannensieraden eigenlijk nooit zijn uitgelicht. Het gaat bijna altijd om de vrouwen. Het museum bezit dan ook maar één schilderij waarop een man in streekdracht staat." Dat is Pieter Lindenbergh uit Wemel- dinge. Hij liet zich door Bart Peizel portretteren voor de be stuurskamer van de Eerste Ne derlandse Coöperatieve Kunst- mestfabriek in Vlaardingen. Al In de Zeeuwse mannen streekdracht is ook veel bling bling verwerkt. FOTO: CARRIE FREDERIKS vertellend loopt Oomen verder langs de vitrines. "Er is een enorme collectie zilveren broek stukken. Het is heel bijzonder dat we op Zuid-Beveland twee soorten broekstukken hebben: De bolle Zeeuwse en de Goese, die opengewerkt en plat is. Ook de broekstukken uit 1871 die werden gevonden in de kelder van Hoeve van der Meulen in 's-Heer Abtskerke liggen er en houten broekstukken voor de dagelijkse dracht en die door arme mensen werden gedra gen." De mannen droegen ook andere accessoires zoals horlo ges, paeremessen en puup'us. "Wat ook nog wel apart is, is dat mes en vork met een aan zetstaal", wijst de directeur op een fraai bestek in een schede van haaienhuid. "Mensen had den vroeger alleen een mes en je behoorde bij de hogere stand als je je eigen bestek meenam wanneer je voor het eten werd uitgenodigd." Vrouwenpolder. Na 24 jaar trouwe dienst, ruim zevenhonderd red dingsacties, neemt de KNRM station Neeltje Jans afscheid van de reddingboot Harder. Na de recente doop van haar vervanger, redding boot Fred, kon de Harder eindelijk met pensioen, af gelopen donderdag werd ze overhandigd aan de direc tie van het hoofdkantoor in IJmuiden. Twee opstappers van het eerste uur waren de aangewezen personen om deze historische tocht naar IJmuiden met de Harder te maken. Een van die opstappers is nog altijd actief als vervangend schipper en de ander houdt zich bezig met de PR van het station. De Harder lag in de binnenha ven van Neeltje Jans in drijvend botenhuis L.L. Bergsma en kwam vooral in actie voor pro blemen op de Oosterschelde. De vele herinneringen aan de Harder zullen nog jaren voort leven... De vaareigenschappen van de Harder waren zo goed, dat zij bijna als voorbeeld diende voor boten in diezelfde klasse. www.arke.nl/wegener Oost-Souburg Bij voetbalclub RCS in oost- Souburg is op 19 en 20 decem ber een clinic voor voetbaltrai ners. Deze wordt gegeven door Maarten Arts, op dit moment assistent trainer en keepers trainer bij Frank Rijkaard (nationale voetbalteam Saudie Arabie). Aarts heeft zelf een verleden als eredivisie keeper. Na zijn actieve voetbalcarrière is hij zich gaan richten op het trainen van keepers. Arts heeft eigen methode ontwikkeld om voetbalkeepers zo goed mogelijk op te leiden. De clinics zijn van 19.00 tot 22.30 uur. Op maan dagavond staat de individuele keeperstraining centraal. Op dinsdagavond wordt ook weer gestart met een theorieblok, waarna een aantal oefeningen met veldspelers en keepers wordt voor gedaan. Serooskerke De Vogelliefhebbers Vlissingen houden op donderdag 8 decem ber in het verenigingsgebouw De Zandput in Serooskerke een dis tricttentoonstelling. De opening is 8 december om 19.00 uur. Daarna is de show te bekijken op vrijdag van 10.00- 22.00 uur en op zaterdag van 10.00-18.00 uur. De toegang is gratis. Vlissingen 'Still got the Blues'zal ongetwij feld op de. speellijst staan en is de grote doorbraak geweest van de dit jaar plotseling overleden gitarist Gary Moore. Echter de muziekliefhebbers kennen hem ook anders. Gary is begonnen in bands als Skid Row, Colos- eum 11 en het bekendere Thin Lizzy. Zaterdag 3 december zal de formatie MooreBlack een optreden verzorgen waarin de carrière van Moore centraal zal staan. Naast het genoemde nummer zullen in twee lange sets songs worden vertolkt uit de Thin Lizzy periode, de hardrock periode en de blues periode. MooreBlack is de ver tolkende band en is opgebouwd rond meester gitarist Mario Roelofsen. Kaarten kosten 13 euro in de voorverkoop en zijn online te verkrijgen via www. epsproductions.nl en bij het ArsenaalTheater. De zaal gaat om 20.30 uur open en kaarten kosten dan 15 euro. I SUPERVOORDELIGE RESERVERENBEL 0529-46 96 67 OF KIJK OP WWW.EFFEWEG.NL Bezoek Designer Outlet Roermond en ga op koopjesjachtTGeniet van het winterlandschap met een schaatsbaan en reuzenrad en grand carrousel op het Vrijthof in Maastricht. Ontdek de ondergrondse kerstmarkten in Valkenburg met de sfeervolle ambiance van 'A Christmas Carol'. Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijt Vervoer perTourist Class touringcar Vertrek op: 9 en 16 december Kerstshoppen Hannover Kerstreis Berlijn Kerstshoppen in Hannover, Osnabrück en Munster! Inclusief: 2 hotelovernachtingen 2x ontbijt- en dinerbuffet Stadsrondrit Hannover o.l.v. een gids Vervoer perTourist Class touringcar Vertrek op: 9 en 16 december Geniet van Berlijn tijdens de kerstdagen! Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt- en dinerbuffet Afscheidsdiner Vervoer perTourist Class touringcar Vertrek op: 23 december BOEKCODE 32483 effeweg.nl SCR Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking.

de Faam | 2011 | | pagina 59