Lotusleden faken vreselijke wonden "Vroeger gebruikten we varkensbloed. Dat was lastig!" woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 45 mer (01 18) 67 52 36. de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, Kijk voor meer informatie van www.middelburg.nl en Maxi- de gemeente Middelburg op maal Teletekstpagina 830. Altijd actueel: de-faam.nl Vervolg van pagina 44 Zodra een ontwerpbestem- mingsplan ter inzage wordt ge RECTIFICATIE NIEUWE STRAATNAMEN Op 15 november 201 1 hebben wij besloten om aan de volgende straten en wegen namen te geven: - Aan het nieuwe parkeerterrein aan de Kanaalweg Westzijde te Veere ter hoogte van Jachtha ven Marina Veere "Mauritsbol- werk" (in de publicatie van 23 november werd gesproken over Delta Marina) Het besluit ligt ter inzage bij de Centrale Publieksbalie. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Geschieresweg 3, het slopen van de bestaande opstallen en het plaatsen van een loods (17-11); Domburg - Branding het vergroten van een woning 10-1 1 - Schamsweg 2, het handelen in strijd met het bestemmingsplan om uitbreiding van een minicam- ping mogelijk te maken (1 ó-l 1 - Strandpaal 16, het aanbouwen van een serre en het plaatsen van een tuinhuis (17-1 1); Grijpskerke - Loodhol, het plaatsen van een tuinkas op een volkstuin (16-11); - Pioniersweg 1 a, het saneren van asbesthoudende golfplaten op dak van een schuur (17-1 1 Koudekerke - Couburgstraat 19, het bouwen van een woning (17-1 1 - Middelburgsestraat 63, het plaatsen van een chalet en het kappen van bomen (1 1-1 1); legd, wordt dit vooraf gepubli ceerd in de Faam, op de ge meentelijke website en in de Staatscourant. Veere - Oliemolenstraat 8, het plaatsen van een kozijn (14-1 1); - Oliemolenstraat/Kornmarkt, het kappen van een boom (16-1 1); Vrouwenpolder - Lijdijkweg 5, het handelen in strijd met het bestemmingsplan om uitbreiding van een minicam- Wing mogelijk te maken (1 8-1 1 estkapelle - Róokstraat 2A, het aanbrengen van een garagedeur (11-1 1); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlen gingstermijn) Aagtekerke - Ooststraat 2, het kappen van een boom (6 weken); VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - Prinsepark 44, het plaatsen van een veranda, het wijzigen van de woning en het bouwen van een berging (22-11 Meliskerke - Molenwerf 24, het bouwen van een woning (1 8-1 1 Vrouwenpolder - Hopman de Rijklaan 79, het bou wen van een opbouw (18-1 1 Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen, haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzie ning). De vergunning en de bij behorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u con tact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoonnum- VAN RECHTSWEGE VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van ontstaan en verzen ding) Serooskerke - Noordweg 3, het kappen van 2 bomen (24-5), (24-11); Van rechtswege verleend omdat binnen de beslistermijn geen be sluit is genomen. Belanghebben den kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum be zwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorziening). De vergun ning en de bijbehorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN KOM SEROOSKERKE Dit bestemmingsplan heeft betrek king op het actualiseren en digi taliseren van de planologische regeling van de bebouwde kom van Serooskerke. Het ontwerpbe- stemmingsplan Kom Serooskerke ligtvön 1 december 201 1 t/m 1 1 januari 2012 ter inzage. Bin nen deze termijn is het ontwerp bestemmingsplan beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0024BPSrkAp- OW01Ook is het plan in te zien op de gemeentelijke web site, www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmings plannen - Serooskerke'. Ten slotte is er de mogelijkheid om het plan in te komen zien op het gemeen tehuis. Van 1 december 201 1 t/m 1 1 januari 2012 kan ieder een mondeling of schriftelijk een zienswijze bij de gemeenteraad indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hiervoor con tact opnemen met de heer J.F.J. (Jan) Muizelaar, tel. (01 18) 555 335 of de heer J.M. (Han) Reijn- houdt, tel. (0118) 555 318. Beeldkwaliteitsplan plan Groenleer Voor het mogelijk maken van de nieuwbouw van een supermarkt en woningen op de "locatie Groenleer", Wilgenhoekweg 1 1 en 1 3 te Serooskerke ligt tegelij kertijd met het bestemmingsplan Kom Serooskerke een beelakwa- liteitsplan ter inzage. Van 1 de cember 201 1 t/m 11 januari 2012 kan iedereen mondeling of schriftelijk een zienswijze indie nen. ONTWERP BESTEMMINGS PLAN MOLENWEG 6 OOSTKAPELLE Dit bestemmingsplan omvat de bouw van een woning in de be staande schuur op het perceel Molenweg 6, 4356 AB te Oostka- pelle, kadastraal bekend als ge meente Domburg, sectie H, nummer 1056. Het ontwerp bestemmings plan en het ontwerp besluit liggen van 1 december 2011 t/m 11 ja nuari 2012 ter inzage. De digitale versie is vanaf 1 december 2011 beschikbaar gesteld op www.ruimteli|keplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0038BPMolWoOkpPoOW01 Ook is het plan in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket- visie en beleid - bestemmings plannen - Oostkapelle - Molen weg 6'. Ten slotte is er de mogelijkheid om het plan in te komen zien op het gemeentehuis. Van 1 december 201 1 t/m 1 1 januari 2012 kan iedereen mon deling of schriftelijk een ziens wijze indienen bij de gemeente raad. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen, kunt u hiervoor contact opnemen met dhr. G. (Geert) Francke, tel. 0118 555 229 of mail gf ra nc ke@ vee ren I TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu blieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Opening stijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belang hebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, onder tekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de ver- zenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende be vatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het"be zwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hierte gen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuurs recht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorlopige voor ziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor infor matie (0118) 555 444. Domburg, 30 november 2011 Burgemeester en wethouders van Veere Lotuskring Noord- en Mid den Zeeland vierde eind november haar veertigjarig bestaan. Sinds 1971 is er veel verbeterd en vernieuwd. Onder meer materialen en technieken, maar ook de kennis van de leden. Bin nenkort staat er weer een informatieavond gepland. Marjoleine Kramer Middelburg De mensen van de Lotuskring zetten ongevalssituaties zo na tuurgetrouw mogelijk in scène om leerlingen van EHBO-cur- sussen, hulpverleners en mede werkers van het Rode Kruis een zo goed mogelijke oefening te geven op het echte werk. "Ac teren, grimeren en ensceneren. Dat is waar het om draait bij de lotuskring", aldus de voorzitter van Noord- en Midden Zee land, Kees Jacobse. Het doel is zo levensecht moge lijk voorbeelden te creëren. Op deze manier maken en houden ze de mensen vaardig. De af gelopen veertig jaar is er veel veranderd. "Het is altijd een gezellige groep geweest met veel lolletjes en gekkigheid", aldus Adrie Lobbezoo. Hij is ongeveer veertien jaar pen ningmeester geweest en is nu nog 'gewoon' lid. In 1971 is de Lotusgroep met acht leden be gonnen, inmiddels bestaat de club uit ongeveer veertig leden. Er zijn ook nieuwe technieken en materialen gekomen. "Vroe ger gebruikten we bijvoorbeeld varkensbloed. Dat was lastig, want het was niet lang goed te houden. Nu gebruiken we kunstbloed. De laatste paar ja ren zijn we ook steeds meer in ziekenhuizen en bedrijven gaan spelen", vertelt Adrie. Er zijn veel organisaties die de Lotus kring vragen te komen spelen. De groep heeft onder meer bij het ziekenhuis, de ambulance, het onderwijs van Hogeschool Zeeland tot verpleegkundige en de sportopleiding van het CIOS gespeeld. Maar ook bij bedrijven als houtzagerijen, chemische bedrijven, de ME in Ossendrecht, bij de herden king van de slag om Veere, de Westerscheldetunnel en de Vlaketunnel en het trainings centrum in Vlissingen. Ook zijn de Lotus-leden in 2003 in een aflevering van Man Bijt Hond geweest. Om lid te worden moet je in het bezit zijn van een geldig EHBO-diploma. Je moet na melijk weten hoe verschillende blessures en verwondingen er uit zien en behandeld moeten worden. "En je moet een beetje een tic hebben met bloed en wonden", lacht Adrie. Vaak rollen mensen in de Lotuskring door een EHBO-cursus. "Ze zien dan dat het erg leuk, gezel lig en leerzaam is om te doen." Binnenkort start de kring weer met een nieuwe opleiding tot lotuslid. Mensen met een EHBO-diploma kunnen zich aanmelden. 7 december is in het dorpshuis in Kloetinge een informatieavond. Meer informatie via: Info@lotus-zeeland.com Het ontstaan van de landelijke groep Lotus staat voor Landelijke Opleiding tot Uitbeelding Slachtoffers en is in 1963 door het Oranje Kruis opge richt. Doel is medewerking verlenen aan EHBO-cur- sussen, examens, oefeningen en meer. Dit doen de leden door een ongevalsituatie na tuurgetrouw uit te beelden, na te bootsen en in scène te zetten. wtm De Lotuskring zet ongevallen zo natuurgetrouw mogelijk in scene.

de Faam | 2011 | | pagina 45