Nieuwe Renault Twingo komt eraan Suzuki in Tokyo VW-bedrijfswagens nu met RlueMotion Aanpassing bijtelling zuinige auto's woensdag 30 november 2011 - pagina 37 Op de IAA in Frankfurt zag ik de nieuwe Renault Twingo en plotseling was die klik er weer. Vanaf 8 december gaat hij ook het Zeeuwse publiek vertederen in de showrooms van Auto Cen trum in Goes en Vlissingen. Door Rob Strating Goes Vlissingen De allereerste Twingo was in 1992 een doorslaand succes. Met z'n vertede rende oogopslag wist hij met name veel autorijdende vrouwen te verleiden. Nu is het altijd moeilijk zo'n polariserend model te vervangen en in mijn ogen lukte dat ook niet optimaal bij zijn vervanger die in 2007 gepresenteerd werd. Natuurlijk bezat die alle positieve eigenschappen, zoals bijvoorbeeld de verstelbare achterbank, maar hij miste mijns inziens net dat stukje charisma. Toen ik op de grote Renaultstand in Frankfurt echter oog in oog kwam te staan met de nieuwste versie, zag ik dat de uitstraling weer terug was. Twingo II Phase 2 Bij Renault krijgt de jongste telg deze naam mee, want hij is het eerste model dat voorzien-is van de nieuwe Renault identiteit, die vanaf op elk model duidelijk herkenbaar zal zijn in het Renaultgamma. De nieuwe Renault identiteit is het resultaat van de de signstrategie die geleid wordt door onze landgenoot Laurens van de Ac ker, CEO design. Aan de voorkant is daar is de grote Renault rombus die in een hoogglans zwarte grille geplaatst is. De opvallende kop- en verschil lende soorten mistlampen die soms een chromen, soms een grijze of een zwarte rand hebben, het hoogglans middendeel en de ronde bumpers zijn de allereerste kenmerken. Aan de ach terzijde van deze bolide vallen vooral de gedeelde lichten op. Spannend De nieuwe Twingo is in vele spannen de uitvoeringen verkrijgbaar. Naast de Authentique, de Collection en de Dy- namiqueversies is er nu ook de GT, de Gordini en de RS verkrijgbaar en die beloven heel wat spektakel! Vooral de blauwe Gordini die ik fotografeerde, roept bij mij herinneringen op aan snelle Renaults uit mijn autoverleden. Gelukkig is die sportieve naam en uit voering weer terug in het gamma. Customization Er is bijvoorbeeld een keuze uit drie soorten wieldoppen, zeven verschil lende lichtmetalen wielen, allerlei kleuren buitenspiegelkappen, flitsende stripings op het dak en aan de zijkant. Kortom: te veel om op te noemen. De nieuwe Renault Twingo is ver krijgbaar bij Auto Centrum Groep in Goes en Vlissingen met benzine - en dieselmotoren, uitgevoerd als Eco2 motoren, C02 uitstoot max. 105 g/km. Daardoor heeft hij slechts 14 procent bijtelling, is BPM-vrij en u betaalt geen wegenbelasting Verrassend Vanaf 8.490 euro gaat de nieuw ste Twingo over de toonbank bij de Zeeuwse Renaultdealer Auto Centrum Goes en Auto Centrum Walcheren. Voor de liefhebbers staan daar overi gens ook nog een paar 'oude' Twingo's uit de lopende voorraad. Van de verkopers mogen die vast voor verrassende prijzen met de kopers mee de deur uit. Volkswagen levert al zijn bedrijfswagens nu met BlueMotionTechnologies. Ondernemers gaan het merken in hun porte monnee want het gemid delde brandstofverbruik en daarmee de bedrijfskosten worden daardoor behoorlijk verminderd. De Volkswagen Caddy, Transporter, Multivan, Amarok, Crafter en de Vans zijn er nu allemaal met BlueMotionTechnolo gies en dat omvat zoal het Motor Start-Stopsysteem, regeneratie van rem- energie, aërodynamische aanpassingen, banden met lage rol weer stand en de DSG-transmissie met dubbele koppeling. Al deze technologieën zorgen voor een aanzienlijke verlaging van C02 uitstoot en brandstofver bruik. Enkele voorbeelden: de nieuwe Transporter BlueMo- tionTechnology 2.0 TDI heeft een gemiddeld verbruik van 6,7 liter per 100 km (C02: 176 g/km). En in de Crafter zorgen nieuwe TDI-motoren met BlueMotionTechnologies voor een verlaging van de bedrijfs kosten tot wel 25 procent. In totaal zijn er nu meer dan 500 Volkswagen bedrijfswagens met BlueMotionTechnologies. Op www.volkswagennatuur- lijk.nl wordt duidelijk welke besparingen zijn te realiseren. Dankzij handige 'schuifknop- pen' is het mogelijk om een auto naar keuze met de laagst mogelijke C02-uitstoot en/of de maximale kostenbesparing te selecteren. Een Kamermeerderheid van CDA, VVD en PVV heeft een eerder voorstel om een bijtellingsverplich- ting voor superzuinige au to's in te voeren, aangepast. Met het nu voorliggende voorstel is de zakelijke rijder verzekerd van een nihilbijtelling voor su perzuinige auto's die minder dan 50 gram C02 per kilometer uitstoten gedurende vijf jaar. Die auto moet dan wel voor 1 janu ari 2014 op naam gesteld worden. Na 1 januari 2014 wordt de bijtelling voor die categorie auto's verhoogd naar 7 procent. "Op deze manier krijgt elektrisch rijden de ruimte en stimulans die het ver dient en kan Nederland zijn voortrekkersrol weer voortzetten", stelt Koos Burgman, algemeen direc teur van branchevereniging BOVAG. Olaf de Bruijn van RAI Vereniging sluit zich daar bij aan. "Partijen geven aan werk te willen maken van schoon en superzuinig rijden. We gaan er dan ook van uit dat als de markt bij het aflopen van de stimu leringsregeling nog steun nodig blijkt te hebben, deze alsnog verlengd kan wor den", aldus De Bruijng. Wat er uiteindelijk van in de showroom komt, is de vraag maar Suzuki presenteert vier wereldprimeurs op de Tokyo Motor Show 2011van een compacte Regina, tot een e- Let's elektrische scooter. Het studiemodel Regina is de visie van het Japanse merk op de compacte auto van de toekomst. De Regina is voor zien van een benzinemotor en heeft een lichtgewicht carros serie van slechts 730 kilo gram. Het verbruik bedraagt 3,11/100 km en de C02-uit- stoot 70 g/km. Suzuki werkt ook aan hybrideversie van de Swift. Met een elektromotor heeft de auto een actiera dius van tussen de 20 en 30 kilometer. De range-extender verruimt de actieradius van de Swift EV Hybrid. Met de Q-con- cept laat Suzuki een voor het merk geheel nieuwe vorm van mobiliteit zien. De Q-concept zit tussen een conventionele auto en motorfiets in. Het is een 2,5 meter lang voertuig met twee zitplaatsen die achter elkaar geplaatst zijn. Het studiemodel heeft een actieradius van ongeveef 10 kilometer. Ook is in Tokyo de e-Let's elektrische scooter te zien. Deze koppelt hoge prestaties aan nul uitstoot. De motor is in het wiel geplaatst en de scooter beschikt over een lithium-ion-accu. De actieradius van de scooter bedraagt 30 kilometer. Prototype op Tokyo Motor Show: Suzuki Regina. w Volkswagen maakt de bedrijfswagens technisch 'schoner'.

de Faam | 2011 | | pagina 37