Zo prettig als maatkleding Autoschade Sturm by Autoschadeteam BTZ dankt Van Oeveren en HOC Autoschade Sturm in Middelburg is on langs lid geworden van Autoschadeteam. Autoschadeteam is een samenwerkings verband van twaalf individuele schadeher- stelbedrijven in Zuidwest Nederland. Middelburg Kees Lokerse, directeur van Autoschadeteam Sturm (foto) vertelt: 'de Autoschadebranche is een enorm dynamische branche. Er verandert zo ontzettend veel: op het gebied van techniek in de voertuigen, in apparatuur maar ook aan de kant van opdrachtgevers. Verzekeraars en leasemaatschappijen fuseren en veranderen hun voorwaarden doorlopend. Dit gaat allemaal in een dusdanig tempo dat ik op zoek ben gegaan naar een klankbord. Mijn voorkeur ging hierbij wel uit naar een' regionale partij, waarbij onze eigen identiteit blijft bestaan. Bij een landelijke formule voel ik me als Zeeuws ondernemer niet zo goed thuis. Autoschadeteam bestaat uit twaalf bedrijven die qua omvang min of meer vergelijkbaar zijn. Alle twaalf hanteren deze bedrijven de zelfde kwali teitseisen als die waar wij ons goed bij voelen. Er wordt bovendien heel veel aandacht aan scholing geschonken. In groepsverband is dit toch mak kelijker dan individueel' Peter Gelok van Autoschadeteam vertelt: 'wij streven een regionale dekking na. Toen Kees Lokerse mij benaderde hebben we dit gelijk in de groep besproken. Iedereen was blij dat we in ons werkgebied nu ook een vestiging in Walche ren hebben. Met de komst van Autoschadeteam Sturm kunnen we nu met recht zeggen: Auto schadeteam, altijd een vestiging in de buurt!' De komende maanden zal Autoschadeteam Sturm aangepast worden aan de Autoschade team huisstijl. Zo zal er een nieuw logo op het pand verschijnen en zullen de uitleenauto's voor zien worden van de bekende blikjes en de slogan jammer dat ons werk onzichtbaar is. woensdag 30 november 2011 - pagina 33 BTZ, Beroepenoriëntatie Techniek Zeeland enthousiasmeert elk jaar Zeeuwse pubers voor de techniek. Ruim 600 leerlingen maak ten vorige week kennis met alle technische richtingen, waaronder voertuigentechniek. Rob Strating Elk jaar in november organiseert de BTZ de beroepenoriëntatiedagen om leerlingen van het voortgezet onderwijs kennis te laten maken met technische beroepen. Voorzitter Rob Stufkens: "Ons doel is duidelijk: we wekken belangstelling voor technische beroepen en laten een zo vol ledig mogelijk beeld schetsen van sectoren als bouwkunde, elektrotechniek, motorvoertuigen techniek, transport en logistiek en schilderen. Een ander doel is het verbeteren van de aanslui ting tussen vmbo en mbo en het voorkomen van voortijdig schoolverlaten." Uw verslaggever heeft vorig jaar na 40 jaar af scheid genomen van het onderwijs en mocht nu voor de tweede keer de leerlingen een week lang de fijne kneepjes van motorvoertuigentechniek bijbrengen. Dit jaar gebeurde dat bij één van de merkendealers, namelijk Van Oeveren aan de Albert Plesmanweg. Van Oeveren heeft twee disciplines, personen wagens en bedrijfsauto's. De leerlingen werden ontvangen in de showroom, waar kennis werd gemaakt met beroepen als verkoper en telefo niste/receptioniste. Ik beschikte elke dag over de hulp van drie ROC-studenten die bijvoorbeeld demonstreerden hoe je banden moet balance ren. Indrukwekkend was de demonstratie om diagnose te stellen en storingen opsporen met hulp van een laptop. In het magazijn zagen ze dat alle onderdelen in het Duits worden besteld. Het zware werk bij de lichte bedrijfswagens en de grote vrachtauto's maakte veel indruk. Vooral het werken met de zware luchtsleutel was een ge weldige uitdaging. In Het Occasion Center naast Van Oeveren maakten de leerlingen voorts ken nis met Transport en Logistiek. Er werd met heftrucks gereden en ze mochten meerijden met een heuse Mercedes Actros. je diverse mediabronnen en comfort- functies. Het hogereresolutie 7-inch kleurenscherm zit goed zichtbaar mid den op het dashboard. Eén Wat de uitvoering van de Q3 betreft, hier zijn ontzettend veel mogelijkheden of zoals Audi dit zelf treffend aanduidt: "Audi verkoopt jaarlijks wereldwijd meer dan een miljoen auto's. Van de uwe echter maar één." Hoe dat kan? Door de vele extra opties en de moge lijkheden om de auto precies zo uit te rusten als bij je situatie het beste past. Dit geldt natuurlijk voor het exteri eur, denk bijvoorbeeld aan offroad, met een extra robuuste stoere uitstra ling, of S line met extra sportieve look. Daarnaast zijn er ook volop keuzes in bekleding, zowel qua materiaal als qua kleur. Verder zijn er talloze mogelijkheden op het gebied van on board audio, assistentiesystemen om het rijden veiliger én makkelijker te maken en geavanceerder navigatiesystemen om de voordeur weer terug te vinden. Het voert te ver om al deze opties hier uit gebreid te bespreken, uw Audi-dealer Auto Poppe in Goes en in Vlissingen kan u daar veel meer over vertellen. De Audi Q3 is verkrijgbaar vanaf 38.900 euro voor de 2.0 TFSI quat- tro. Ditzelfde type als automaat is er vanaf 45.900 euro. en eventueel de passagiersstoel neer te klappen. De Q3 die wij testen, is een S tronie en schakelt bliksemsnel. Schakelen kost slechts enkele honderdste seconden en gebeurt vrijwel zonder onderbreking van de trekkracht. Zo snel en vloeiend, dat je het amper merkt. Een ideale auto dus voor in de stad merken we. Maar ook wanneer we over de snelweg even flink doorrijden, blijkt de Audi Q3 een zeer aangename comfortabele auto. Anderhalve week geleden werd bij Auto Poppe de Audi Q3 geïn troduceerd, de kleinste SUV van het merk Audi. Net iets minder kolossaal dan de Q5 en daar mee ook gelijk de ideale gezins auto in een aangenaam formaat. Veel ruimte en veel comfort. Door Marina Meijers Goes En kort na de introductie stond de Q3 al voor ons klaar. Wij waren uiteraard niet de enigen die graag een testrit wilden maken, maar gelukkig konden we hem een paar uurtjes meenemen. De auto ziet er fraai uit. Het design is strak en aan de voorzijde zijn de grote singleframegrille en luchtinlaten beeld bepalend. Aan de achterzijde vallen de slanke LED-lichtunits op. De achter klep loopt een stukje door aan de zij kanten, wat de breedte benadrukt en ook nog praktisch is. In- en uitladen gaat zo net iets makkelijker. Bankstel Wanneer we instappen valt het direct het comfortabele luxe interieur op. Stoelen die net zo heerlijk zitten als het bankstel thuis. De keuze van Audi voor luxe materialen is in deze auto duide lijk merkbaar; het interieur heeft een ongekende premiumuitstraling. Zo wel voor- als achterin is er veel ruimte. Hetzelfde geldt voor de bagageruimte, die is van zichzelf al groot, maar is nog groter te maken door de achterbank Muziek Onderweg altijd je favoriete muziek bij je. Met de optionele MMI navigatie plus inclusief 20 GB harddisk bedien

de Faam | 2011 | | pagina 33