5x Drukte Grijpskerke t)vi Dak van De Timmerfabriek gaat eraf met 90's NOW! 90 s NOW Bijzonder pakket van vier dvd's om meer te leren over fotografie 24,95 Seniorenpagina Fotografiepakket 2 kaarten Kijk snel op: Klik&WinJ Win kaarten voor 10 december in De Timmerfabriek Vlissingen y} Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 22 www.deweekkrant.nl/webwinkel Wilt u copy aanleveren voor de seniorenpagina die elke 2 weken in De Faam komt? Stuur dan uw bericht naar: red.faam@whm.wegener.nl of vraag onze advertentietarieven op! www.de-faam.nl www.de-faam.nl Hoewel het meestal vrij rustig is in Grijpskerke, is het niet dat er niets ge beurt. "Er is behoorlijk wat publiciteit gekomen rondom de verkeersdrukte in Grijps kerke," zegt Ben Bommeljé, voorzitter van de dorpsraad van Grijpskerke. "Maar we hebben er alle vertrouwen in dat de gemeente de herin richting van de Schuitvlot- straat zodanig aanpakt dat iedereen er mee kan leven." Jetldskes Grijpskerke Bommeljé doelt daarmee op de doorgaande weg die behoorlijk drukker is geworden met de realisatie van de N57. Vooraf waren de inwoners van Grijps kerke al gewaarschuwd: de rou tes vanuit andere dorpen op Walcheren naar de A58 zouden veranderen. "We rijden zelf ui teraard nu ook over de N57 naar de A58, waar we eerder dwars door Middelburg moesten. We hebben dit aan zien komen, en pas nu, nu de rondweg rond Ben Bommeljé is voorzitter van de dorpsraad van Grijps kerke. FOTO: JET IDSKES Serooskerke een feit is, ontstaat er een stabiele situatie, zien we het effect echt. Er was voorspeld dat we 20% meer verkeer zou den krijgen te verwerken, dat lijkt wel ongeveer te kloppen." Ook zonder het extra verkeer was de Schuitvlotstraat al aan de smalle kant gebleken. Als een tractor en een vrachtwa gen elkaar moesten passeren, moesten de vrachtwagens met hun wielen tegen de stoep gaan rijden. Omdat ook de lantaarn palen op de rand van die stoep staan, sneuvelt daarbij me nig spiegel. "In de plannen wordt de weg 25 centimeter breder. Dat lijkt niet veel, maar zou net genoeg moeten zijn", denkt Bommeljé. De herinrichting staat pas voor volgend jaar op de planning. De dorpsraad maakt zich in de tussentijd hard voor een tijdelijke over steekplaats. "Desnoods met een stoplicht. Het is nu echt gevaarlijk, zeker voor kinde ren." Vlissingen Tot vijf keer toe keerden de DJ's van 90's NOW! de Lowlands Grolschtent on dersteboven; traditiegetrouw gaat het festivalpubliek on geremd los. "Die garantie geldt trouwens overal waar Gary Global en zijn exten ded AllStar Hitsystem neer strijkt", zegt Lindy Huib- regtse van de Cultuurwerf. Der Pudel, Azrael, Super de Boer, Bud Pounder, Brutus, Sjordi Banaal en de Freddy Kokos schudden, mixen, stam pen en roeren dwars door alle stijlen uit de jaren negentig. Dance, rock, pop, hiphop, reg gae, R&B: alle stijlen uit de 90's komen zaterdag 10 december in De Timmerfabriek in Vlis singen voorbij. Decor, VJ's en sonis zelfs way-over-the-top campe openingacts maken de avond helemaal af, Het begint om 21.00 uur en kaarten kosten 13 euro. Kijk snel op onze website www. de-faam.nl voor vrijkaarten! De hoofdrol van 90's NOW! is weggelegd voor alle (foute) hits uit de jaren negentig. FOTO: P.R. Sociale Dienst Wakheren Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM) De Sociale Dienst Walcheren (SDW) biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de toepasselijke bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 ja nuari 2012 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door zorgverzekeraar CZ. De SDW levert een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een uitgebreid aan vullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. Met dit pakket bent u uitgebreider verzekerd voor medische kosten zoals brillen en tandartskosten. Bijzondere bijstand Bij het beoordelen van een aanvraag bijzondere bijstand voor medische kosten houdt de Sociale Dienst Walcheren rekening met de collectieve verzekering. De hoogte van de bijzondere bijstand wordt verminderd met de vergoeding die u op grond van de collectieve verzekering krijgt of zou kunnen krijgen, ook als u niet collectief verzekerd bent. De hoogte van de premie Door de bijdrage van de SDW bedraagt de premie voor de aanvullende verzekering bij deelname aan de CZM in 2012 12,41 per maand per volwassene. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast'moet iedereen uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering betalen. Als u zich verzekert bij CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u korting op de premie voor de basisverzekering. In 2012 bedraagt daardoor de premie voor deze verzekering 100,25 per maand. De totale premie incl. korting bedraagt 112,66 per maand per persoon. Wie kunnen deelnemen aan de CZM? Om in aanmerking te komen voor de CZM moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: u woont op Walcheren u bent verzekerd bij CZ (zo niet dan kunt u per 1 januari 2012 overstappen naar CZ; dit moet u dan wel vóór 1 januari 2012 doen!). uw netto (huishoud)inkomen exclusief vakantietoeslag per maand bedraagt per 1-1-2012 niet meer dan 110% van de voor u van toepassing zijnde bijstandsnorm inclusief vakantietoeslag. Onderstaand een indicatie van de bedragen. U kunt hieraan geen rechten ontlenen. Staat uw situatie er niet bij? Neem dan even contact op met de SDW via telefoonnummer 0118-432700. - 1016,29 voor alleenstaanden tot 65 jaar; - 1114,93 voor alleenstaanden van 65 jaar en ouder - 1306,65 voor alleenstaande ouders tot 65 jaar - 1403,08 voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder - 1451,83 voor gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar - 1534,64 voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder Bovenstaande bedragen gelden voor 2011. Per 1 januari 2012 zullen deze bedragen iets wijzigen uw vermogen (uw bezittingen min uw schulden) is lager dan 5.555,00 als u alleenstaande bent of lager dan 11110,00 als u een alleenstaande ouder bent of een gezin vormt. Bij een eigen woning geldt een maxi male vrijlating van 46.900,00. Bovenstaande bedragen gelden voor 2011. Per 1 januari 2012 zullen deze bedragen iets wijzigen u betaalt uw maandelijkse premie voor de CZM en de verplichte premie voor de basisverzekering door middel van een automatische incasso en bent bereid hiervoor een machtiging af te geven aan CZ. Let op: met ingang van 1-1-2012 is er sprake van aanscherping van gezinsbijstand. Het huishoud/ gezinsinkomen bestaat uit inkomen en vermogen van alle gezinsleden (minder- en meerderjarige kinderen en overige gezinsleden in de 1e graad). Wonen zij in dezelfde woning en hebben zij daar hun hoofdverblijf dan worden zij aangemerkt als een eenheid om de hoogte van de bijstand te bepalen. Hoe kunt u zich aanmelden voor de CZM? Een daartoe bestemd aanvraagformulier CZ-informatiepakket kunt u tussen 09.00 en 12.00 uur opvragen via telefoonnummer 0118 - 432700. Het aanvraagformulier moet volledig ingevuld en ondertekend met de ge vraagde bewijsstukken opgestuurd worden naar de SDW. De SDW controleert uw inkomensgegevens en meldt u aan bij CZ. Vervolgens ontvangt u van CZ uw verzekeringspolis. Als de SDW niet akkoord gaat met uw deelname ontvangt u daarvan schriftelijk bericht. Wanneer gaat CZM in? De uiterste inleverdatum van het aanvraagformulier is 15 december 2011 om per 1 januari 2012 mee te kunnen doen! Let op: als u nu verzekerd bent bij een andere zorgverzekeraar dan CZ, dan moet de over gang naar CZ vóór 1 januari 2012 geregeld zijn. De volgende gelegenheid is er pas weer per 1 januari 2013! Als u al deelneemt aan de CZM hoeft u niets te doen. Heeft u vragen? Voor eventuele vragen over het verzekeringspakket kunt u terecht op het Servicekantoor van CZ, Lange Viele 82,4331 LW Middelburg. U kunt ook bellen met het CZ-informatienummer (0900-0949). Heeft u vragen over inkomensgrenzen, vermogen of andere voorwaarden dan kunt u tussen 9.00 en 12.00 uur bellen met de SDW (0118 - 432700).

de Faam | 2011 | | pagina 22