Boetes fors omhoog Wie zoet is krijgt lekkers... pr 12; 5e Promotie Trofee is voor Ad Bom Sensoor Groen Rijk 55 f Sint denkt aan... 49 AUTONIEUWS Stuur ons uw nieuws Taart voor Willy Tevel Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen "3^0-"S^kl Woensdag 30 November 2011 Overtreders betalen meer in 2012 r Hij komt, hij komt... ...naar de Woonboulevard Aankomst Zie vacatures verderop in deze FAAM! Wie écht luistert ontdekt meer www.sensoor.nl Optocht voor Sinterklaas Expositie Alice Raap In dit nummer van de merkendealers Midden-Zeeland 'n leuk servies van ZiZO... de hipste kadowinkel van Middelburg De Faam Jaargang 112 Nummer 48 Oplage 54.435 Willy is 3 december jarig. Omdat haarvader en zoontje in dezelfde week jarig zijn, schuift haar verjaardag naar de achtergrond. Daarom wilde haar moeder haar nu eens verrassen met een heerlijke taart van Bliek Meesterbakkers Kijk op www.de-faam.nl hoe u de taart bestelt! Dat de verkeersboetes in 2012 fors hoger zijn, was al bekend. Nu is duidelijk hoeveel geld verkeersover- treders precies kwijt zijn. Zo gaat met lichtsignalen tegenliggers waarschuwen voor snelheidsheidscontroles van 70 euro naar 85 euro. Ten onrechte parkeren op een invalidenparkeerplaats gaat van 180 euro naar 340 euro. En bellen in de auto stijgt van 180 euro naar 220 euro. Tara De Vriend O Middelburg Verder gaat door rood licht rijden van 180 naar 220 euro, onnodig geluidsoverlast veroor zaken van 180 naar 340 euro, voetganger op zebrapad niet voor laten gaan van 180 naar 340 euro, geen gordel dragen gaat van 100 naar 120 euro, over een verdrijvingsvlak rijden van 180 naar 220 euro en rijden met lekke uitlaat van 200 naar 240 euro. Het Openbaar Ministerie schept duidelijkheid over de hoogte van verkeersboetes voor het onnodig claxon neren. De boete voor het onnodig claxonneren wordt volgens het OM 85 euro. De boete voor het onnodig geluid maken als be- stuurder van een motorvoer tuig wordt 340 euro. De Nederlandse Politie bond zegt dat agenten op straat zulke hoge boetes niet meer kunnen uitleggen en niet willen uitschrijven. Een Kamermeerderheid vindt nu dat minister Opstelten van Justitie met de bonden moet gaan praten, om problemen te voorkomen. Eerder dit jaar werd bekend gemaakt dat de politie tot nu toe in 2011 een miljoen min der boetes heeft uitgeschre ven. Een verklaring daar voor is het verdwijnen van de bonnenquota, maar ook de onvrede over de hoogte van de boetes zou kunnen meespelen. Heeft u nieuws voor De Faam, aarzel dan niet en stuur het naar red.faam@whm.wegener.nl of bel de redactie: 0113-274024. U kunt ook een gratis bericht plaatsen op: www.de-faam.nl 'Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe...' zo gaat het liedje. Komend weekend of misschien op maandag 5 december gaat iedereen zien. wat hij of zij krijgt. Vanaf volgende week komen de kerstberichten in De Faam. foto: ingrid borger J tü Woonboulevard de Mortiere ASS afsfag 39, Middelburg centrum WWW.WOONIJOlJI t-VARODnMORTIERE.NI. Dendrobium compactum Dancing flora Diverse kleuren. Potmaat 14 cm. Incl. sierpot. Per stuk Vlissingen De Stichting Vlissingen Pro motie reikte maandagavond, in Hotel Arion in Vlissingen, voor de vijfde keer de Vlissingen pro motie Trofee uit. Ad Bom van de Reptielenzoo Iguana kreeg de bijzondere prijs dit keer. Hij werd door de Vlissingers aange meld, onder andere door bon nen in De Faam. De trofee is een tastbare waar dering voor een persoon, in stelling, bedrijf of organisatie die bewust of onbewust Vlis singen in positieve zin in de publiciteit heeft gebracht. Een onafhankelijke jury heeft de aanmeldingen beoordeeld. Ad begon ooit op een zolderkamer als hobby met reptielen. Nu is Iguana een in binnen- en bui tenland bekende en zeer ge waardeerde reptielenzoo. Ad is al dertig jaar de drijvende kracht achter deze dierentuin voor reptielen, amfibieën en ge- ieedpotigen. Hij knokt voor de huisvesting, inspireert zijn vrij- willigers-medewerkers en heeft zich nationale faam verworven als opvang van bedreigde of en illegaal ingevoerde dieren. Er wordt op Schiphol of in de Rot terdamse haven geen illegaal ingevoerde slang of schildpad ontdekt of men belt Iguana en Vlissingen is weer in het nieuws. Ook voor bezoekers, inwoners of toeristen, heeft Iguana veel te bieden. Het trekt duizenden bezoekers per jaar, is onverbre kelijk verbonden met Vlissingen en heeft daardoor een grote pro motionele betekenis. Trofee De trofee bestaat uit een speci aal voor deze winnaar ontwor pen plastiek, gevat in een blokje basalt en vervaardigd door de Vlissingse beeldend vormge ver en edelsmid Henk van der Kooij. De tweede en derde plek zijn voor respectievelijk Antho ny van den Berg van Triatlon Zeeland en stadsgids Theo de Badts. Andere genomineerden voor de gewaardeerde prijs zijn: Jan Jacobs, Toon Poppe, Zorgcentrum Scheldehof, Frans Meijer, Ed en Jolanda Noordermeer, de gezamenlijke serviceclubs (Rotary, Kiwanis, Lions, JKW), Guimar van der Weele, mevrouw Moerman, Jack van Gent, Paul van de Moosdijk, Verlos de Zee en het Perrydokje. van voor GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400www.groenrijk.nl - --S- T*J_ ECHTE AANDACHT Meld je aan als vrijwilliger bij Sensoor Zeeland 0113 - 256 895 Middelburg Sinterklaas en zijn Pieten komen vrijdag 2 december naar Middelburg-Zuid. De Sint geeft hiermee gehoor aan de uitnodiging van de wijkvereniging MBZ. Deze houdt een Sinterklaasop tocht door de wijk. Om 19.00 uur start de optocht bij het wijkgebouw Het Palet. Wil je ook meelopen? Neem dan je lampion mee. Het beloofd een gezellige avond te wor den. Muziekkorps De Jonge Kracht uit Kapelle voorziet de optocht van een vrolijke noot. Meer informatie staat op www.wijkmbz.nl Vlissingen In het Atrium van Ter Reede in Vlissingen hangen werken over Antarctica van Alice Raap. In 2008 maakte zij een reis naar Antarctica met het russische expeditieschip de Professor Molchanov. Enkele door deze reis ge- inspireerde werken hangen nog tot 4 december in het atrium van Ter Reede. Ander werk, etsen en schil derijen, ontstaan na reizen naar IJsland, Noorwegen en Nieuw-Zeeland hangen tot januari 2012 in de gang naar het Speelhuus, eveneens in Ter Reede. Geere Passage 8 I Middelburg

de Faam | 2011 | | pagina 1