Walcheren Veel bedrijvigheid op de Vlissingse Kenniswerf Mediami vindt goede voetverzorging belangrijk Uit het Zakenhart van... Meer grip met winterhanden Counseling studiebegeleiding Samenwerking tussen bedrijven en onderwijs staat hier centraal "94.000 euro subsidie voor het verbeteren van het verkeer" LoopSchool Zeeland Gezond is er voor alle lopers Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 nouember 2011 De Faam pagina 19 Dennis (1) en Jaap werken met de nieuwste apparatuur. Serooskerke Banden Service Raaijman (BSR) is een nieuw bedrijf in Serooskerke dat zich heeft ge specialiseerd in banden, velgen, reparatie en onderhoudservice voor de auto. BSR beschikt over de nieuwste professionele apparatuur op het gebied van banden montage, demontage en balanceren, en auto's uit lijnen. Het'bedrijf van vader en zoon Jaap en Dennis Raaijman, is vanaf juni dit jaar geopend op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Jaap Raaijman deed jarenlang mechanisch on derhoud op de kerncentrale en Dennis heeft als heftruckmon teur ervaring in deze branche. "Als hobby hadden wij het op knappen en onderhouden van auto's. Nu hebben wij van onze hobby ons werk gemaakt", zegt Jaap. In banden monteert BSR ondermeer Michelin, Goodyear, Dunlop, Vredestein, Pirelli, Continental, Kleber. "Van ge renommeerde merken tot de goedkopere variant", weet Dennis, "De laatste maand hebben we het erg druk met winterhanden. Daar is veel belangstelling voor. Even tueel met stalen of lichtme talen velgen te leveren. Het voordeel van winterhanden is dat je veel meer grip hebt. Je remweg wordt gehalveerd. Dat is veiliger en je banden gaan langer mee. De zomer- banden zijn hier tegen ver goeding op te slaan. Dat is wél inclusief het overzetten van de banden." BSR ver zorgt ook bandenreparatie en APK op afspraak. Ook voor accessoires en onderde len zoals trekhaken, accu's, uitlaten, rem-onderdelen. Open: 9.00-18.00 uur za terdag tot 16.00 uur. Banden Service Raaijman, De Pad- weie 11a, Serooskerke, tel: 0118-593903. www.bsrauto-banden- service.nl Karin Ocké verzorgt counseling aan huis. FOTO: L. JANSSENS Vlissingen Karin Ocké uit Vlissingen is sinds 1 november met Counse ling Studiebegeleiding actief. "Counseling zie je tegenwoor dig wel meer", weet Karin, "Bij het eerste contact geeft men aan waar het om gaat. Ik maak een afspraak voor een intake gesprek en bezoek vervolgens de mensen thuis in hun eigen vertrouwde omgeving." Coun seling is een laagdrempelige vorm van hulpverlening; dat betekent: toegankelijk voor ie dereen. Bij .een counselor staan respect, vertrouwen, empathie en een luisterend oor voorop. Een counselor luistert in eerste instantie naar het verhaal en de problematiek van zijn cliënt. Vanaf dit punt gaan zij samen aan de slag om naar geschikte oplossingen te zoeken. Er zijn diverse redenen om contact met een counselor op te neipen: stress, burnout, depressie, ge wichtsproblemen, rouwverwer king of andere problemen in de privésfeer of werkrelatie. "Hier zit een hulpvraag ach ter. Stap voor stap zet ik de •mensen op het goede spoor. Ik reik handvatten aan. De motivatie moet uit jezelf ko men. Samen komen wij tot een oplossing", zegt Karin. "Als je mensen kunt helpen is dat al heel mooi." Karin Ocké is van origine docent scheikunde in het VO en VSO en verzorgt ook huis werkbegeleiding voor leerlin gen die moeite hebben met het maken van huiswerk. 'Ik kom aan huis helpen, bege leiden en plannen maken om dat zo goed mogelijk te doen", aldus Karin, "Als do cent én counselor kan ik ex tra steun en hulp bieden." Counseling Studiebegelei ding, Karin Ocké, telefoon 06-48673158 U7iuiu.coiinsenstudie.nl Veel bedrijvigheid momenteel op de Vlissingse Kenniswerf, het prestigieuze gebieds- ontwikkelingsplan van de gemeente Vlissingen, waarbij samenwerking tussen bedrij ven en onderwijs centraal staat. Projectleider Jan Roest liet al tijdens een inloopavond in september weten dat op verschillende fronten aan het project zal worden gewerkt. Gerard van der Hoeven Vlissingen Vorige week was de Oude Veer- havenweg, tussen de Veerhaven- weg en de Prins Hendrikweg in Vlissingen geheel afgesloten voor werkzaamheden, het IT- bedrijf Atos werd geopend in Het Witte Huis. Ook namen de eerste innovatie ve starters hun intrek in de kan toorpanden van het Edisoncen- ter in het kader van het Dok41 project, waarbij tevens gestart werd met de verbouwing van loodsen aan de Voltaweg. Subsidie Vlissingen ontvangt 94.000 euro subsidie van de provincie uit de B.D.U. (Brede Doelen Uitkering), die wordt gebruikt voor het verbeteren van de doorstroming en de verkeers veiligheid van het verkeer in en rondom het gebied. Onder meer voor de herinrichting van de Oostsouburgseweg en de Steeds meer innovatieve starters nemen hun intrek bij Dok41. Oude Veerhavenweg. Er komt een betere aansluiting van de Hertzweg op de Oude Veerha venweg en de Edisonweg wordt éénrichtingsverkeer. Bomenkap Ook is begonnen met de bo menkap rondom de nieuwbouw van Oriones (voorheen SDW) en Leak Repairs om het gebied bouwrijp te maken. In opdracht van de gemeente doet 3D Construct samen met het ROC dieptepeilingen in de binnenhavens met een speciale peilboot. Het peilbotenproject is volgens docent Hans van Dyk een mooi voorbeeld van hoe partijen op en rond de Kenniswerf samen werken. Hogeschool Zeeland Kortom, veel bedrijvigheid op FOTO: INGRID BORGER het hele terrein. Aanleiding voor 't Smoske om, heel slim, precies tegenover de Hogeschool Zee land een broodjeszaak te ope nen. Kennis moet tenslotte ge voed worden.En dat gebeurt ook letterlijk, want het loopt storm bij 't Smoske met veel hongerige studenten. Meer over de toekomstplannen van de Kenniswerf staat op de website: www.kenniswerf.nl Vlissingen LoopSchool Zeeland Ge zond is op 1 november begonnen. Het is een sa menwerkingsverband tus sen de Healthclub Zeeland Gezond en Remy Vasseur. De LoopSchool is er voor de startende en de gevorderde loper. "Met onze trainers Remy Vasseur en Anjolie Engels hebben we een team met ontzettend veel looper varing in huis. Zij gebruiken al hun kennis en ervaring om lopers te begeleiden naar het doel wat zij voor ogen hebben", vertelt Marco Schroevers van Healthclub Zeeland Gezond. "Voor de beginnende lopers is er eerst de basiscursus 1 of 2,' waarin zij leren lopen volgens de filosofie van Remy Vasseur. Daarna kunnen zij instromen in de vaste looptrainingen van de LoopSchool. Gevorderde lo pers kunnen meteen instromen in de LoopSchool. Dat kan op ieder moment. De LoopSchool is op maandagmorgen vanaf de sauna in Vlissingen, maandag avond op de nieuwe atletiek baan, woensdagochtend op de strandopgang in Dishoek en vrijdagavond op de nieuwe atle tiekbaan. Meer informatie: www.zeelandgezond.nl Vlissingen Pedicurepraktijk Mediami zit inpandig bij Tyro Beautynails in Vlissingen. Hier begon Patricia Ruijten, gediplomeerd pedicure en aangesloten bij branche-or ganisatie ProVoet, haar pedi cure-en manicurepraktijk. Zij is bevoegd om schimmeldiag nostiek uit te voeren; dit in sa menwerking met het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen. Van de opgestuurde monsters ont vangt Patricia de uitslag en aan de hand daarvan volgt een be handeling. "Ik hou de nieuwste ontwikkelingen bij. Nu volg ik de opleiding medisch pedicure om in maart 2012 de aante kening diabetes voet en risico voet te behalen. In juli rond ik de studie medisch pedicure af." In ons leven worden wij talloze Ws®» 1 pif B rPw1 Mn IHpi fjfc-m MÊm HB* i r* J§ Bianca Dekker (Links) en Patricia Ruijten. FOTO: L.JANSSENS kilometers door onze voeten gedragen en daarom moeten we onze voeten goed verzorgen en verwennen. Goede verzor ging voorkomt de meest voor komende problemen zoals lik doorns, kloven en ingegroeide teennagels. "Dat behandel ik allemaal", zegt Patricia, "In dien nodig verwijs ik door naar de huisarts." In samenwerking met Bianca Dekker van Tyro Beautynails biedt Mediami een nieuwe service, Shellac, een hypo-allergeen product speci aal ontwikkeld voor natuurlijke nagels. "Geen vijlwerk. Dat spreekt veel mensen aan", weet Bianca, "Eenmaal aangebracht blijft het twee weken kras- en stootvast op de handen. Bij teennagels zelfs vier tot zes we ken. Shellac is leverbaar in der tig kleuren, waarmee honderd verschillende tinten gemaakt kunnen worden." Behandeling uitsluitend op afspraak. Parke ren voor de deur. Mediami en Tyro Beautynails, President Rooseveltlaan 768, Vlissingen, 0118-460600 06-21505257. www.mediami.nl

de Faam | 2011 | | pagina 19